Аплікаційна терапія Ляпко при захворюваннях органів зору

Як важливо мати здоровий зір

Людина пов'язана з навколишнім світом через п'ять органів почуттів, які розташовані зовні: ніс, язик, очі, шкіра та вуха.

Очі є дуже чутливим та важливим органом, тому що майже 90% інформації з навколишнього середовища ми отримуємо за допомогою зору. Хороший зір необхідний людині для будь-якої діяльності, вона багато в чому визначає якість її життя, дає можливість сприймати світ у всьому різноманітті фарб. Тому кожен має розуміти, як важливо оберігати та зберігати зір.

Око, що сприймає світлові роздратування, є частиною зорового аналізатора, який включає зоровий нерв, зорові центри, розташовані в корі головного мозку. Зорова кора є частиною кори великих півкуль головного мозку, яка відповідає за обробку візуальної інформації. В основному вона зосереджена в потиличній частині кожної з півкуль головного мозку. Таким чином, «істинне» око знаходиться в черепно-мозковому центрі, відповідальному за зір, тобто в центральній нервовій системі.

Причини, що спричиняють розвиток очних хвороб

Причини, що призвели до порушення зору, можуть бути вродженими та набутими. Порушення зору це як зниження гостроти зору, а й спотворення його зображення, наявність темних плям перед очима та інших.

 1. Порушення очного кровообігу. Виникненню недостатнього кровопостачання сприяє звичка читати у положенні лежачи.
 2. Сухість поверхні очного яблука – зосереджений погляд на екрані монітора чи смартфона, тривале читання книг є причиною зниження частоти моргань, що спричиняє пересушування оболонки ока.
 3. Патологія сітківки ока після перенесеної травми, вірусних захворювань, спадкова схильність, старіння організму.
 4. ривале зорове напруження через неправильне освітлення під час роботи за комп'ютером під час читання.
 5. Слабкість м'язів, що змінюють кривизну кришталика. Виникає під час тривалої роботи з дрібними деталями, тривалого перегляду телевізійних передач або роботи на комп'ютері.
 6. Недотримання режиму праці та відпочинку, перевтома очей.
 7. Стресові стани та безсоння.
 8. Супутні захворювання та їх ускладнення, за яких може розвиватися патологія очей:
 9. цукровий діабет;
 10. інфаркт та інсульт;
 11. мігрень;
 12. гіпертонічна хвороба;
 13. перенесені вірусні захворювання та ін.

Внаслідок ускладнень страждає сітківка, зоровий нерв, що може призвести до стійкого погіршення зору та створити загрозу його повної втрати. За наявності у пацієнта існуючої патології очей (катаракті, глаукомі), далекозорості та короткозорості ймовірність подальших ускладнень зростає.

Перелік деяких захворювань очей

Іноді буває тимчасове погіршення зору, але причини його не в захворюванні очей, а через постійні стреси, перевтому, недосипання. При важких стресах такий стан може тривати тижнями, з появою головного болю, тиком повік. Такі проблеми вимагають лікування, тому що можуть призвести до серйозних порушень здоров'я.

Близорукість (міопія) - порушення рефракції ока, при якому людина погано бачить дальні предмети, внаслідок чого може з'явитися дискомфорт, швидка стомлюваність очей, біль у ділянці скронь або чола. При короткозорості зображення фіксується перед сітчастою оболонкою.

Дальнозоркість (гіперметропія) - порушення рефракції очей, у якому зображення зчитується позаду сітківки, є протилежністю міопії. Погано видно як ближні, і далекі предмети, часто з'являється туманність перед очима.

Глаукома – хронічне захворювання, коли через підвищення тиску всередині очей відбувається дисфункція зорового нерва. Внаслідок чого падає зір, який надалі може зникнути. Хвороба протікає швидко, тому при появі порушення бокового зору, чорних плям, «туманності» зображення, неможливості розрізняти предмети в темряві та ін.

Катаракта – поступове помутніння очного кришталика одного ока чи обох. Основна категорія хворих – люди похилого віку. Це захворювання може в дуже короткий термін знизити зір, до сліпоти. У молодих людей катаракта можлива через травми, захворювання соматичного типу.

Ангіопатія сітківки – руйнування структури судинної оболонки у власних очах. До неї можуть призвести травми ока, високі цифри внутрішньоочного тиску, порушення у функціонуванні центральної нервової системи, хвороби кровоносної системи (артеріальна гіпертонія) та ін. Характеризується помітним зниженням зору, помутнінням в очах та ін, аж до втрати зору.

Дистрофія сітківки – небезпечне захворювання з різними причинами виникнення. При несвоєчасному наданні кваліфікованої допомоги відбувається відмирання тканин сітківки ока або її зменшення.

Профілактика

Щоб зберегти хороший зір протягом усього життя необхідно дотримуватися низки нескладних правил:

 • Тривалість нічного сну 7-8 годин, що дає очам добре відпочити та відновитись.
 • Фізична активність, заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі, обмеження стресів, переохолоджень, травм та інших шкідливих факторів, які можуть призвести до погіршення зору.
 • Харчування з підвищеним вмістом корисних для зору вітамінів, мікроелементів, виключення шкідливих звичок.
 • Слідкувати за своєю поставою: викривлення шийного відділу хребта може спровокувати утиск нервів, що призводить до зорових порушень.
 • Профілактика застійних процесів у шийному та грудному відділі хребта. Для цього працюючим за комп'ютером, а також у вимушеному положенні сидячи, необхідно робити перерви щогодини і розминати м'язи очей, масажувати шийний відділ хребта, періодично вставати, робити короткі прогулянки.
 • Щоденний повноцінний комплекс вправ, а кожні 40 хвилин, особливо школярам, виконуватиме легку гімнастику для очей після кожного уроку або хоча б 2 рази на день. Особливо ефективні вправи при «хибної короткозорості», оскільки процес оборотний. Існує безліч методик, за допомогою яких можна не тільки натренувати м'язи очей, але і навчитися їх розслабляти.
 • Розташовувати предмети роботи або книгу на відстані не менше 35-40 см від очей, правильне освітлення робочого місця. Відстань від монітора комп'ютера до особи має бути не менше 0,4-0,6 м, до телевізора – 2-3 м.
 • Тим, хто працює за комп'ютером 8 годин на день, обов'язково потрібно випивати по 1 склянці води на годину (невеликими ковтками), оскільки монітор висушує оболонку ока.
 • Не читати в транспорті, що рухається.
 • Профілактика та лікування захворювань організму, що призводять до порушення функції ока.
 • Обмеження стресів, переохолоджень, травм та інших шкідливих факторів, які можуть призвести до погіршення зору.
 • Постійно контролювати свої думки та емоції, уникати у своєму житті негативу. Як кажуть психологи: "Думайте, перш ніж думаєте". Практично всі очні хвороби відображають небажання людини щось чи когось бачити: події, стосунки, самої себе, оточуючих людей. У таких людей часто можна почути у розмові: «Бачити його не хочу!», «Очі мої б цього не бачили!». От і не бачитимете.
 • Добре допомагає глибоке внутрішнє розслаблення, аутогенне тренування, йога. Є спеціальна дихальна вправа для очей: дихати очима. Потрібно уявляти, що робите вдих і видих через очі. Це подих добре прочищає енергетичні канали очей.

Аплікаційна терапія Ляпко при захворюваннях органів зору

Аплікатори Ляпко в різних модифікаціях (пластини, валики, аплікаційні пояси, аплікаційні стрічки) є оригінальним, потужним приладом, що має безліч оздоровчих лікувальних можливостей. Їх дія заснована на принципах традиційної китайської медицини — поверхневої багатогольчастої акупунктури, а також на загальних фізіологічних механізмах життєдіяльності. Докладнішу інформацію можна отримати у статті «Аплікатори Ляпко – механізми дії та зони застосування».

Пристрої аплікаційні Ляпко є одним з методів рефлексотерапії і можуть розглядатися як самостійний розділ фізіотерапевтичного лікування. Аплікаційна терапія Ляпко відноситься до немедикаментозних методів лікування, поєднується з усіма видами медикаментозного та фізіотерапевтичного лікування. Простота застосування аплікаційних пристроїв Ляпко, їх безпека дозволяє приймати такі процедури в домашніх умовах. Широко застосовується для профілактики та в комплексному лікуванні багатьох захворювань, у тому числі і тих, при яких може розвиватися патологія очей: цукровий діабет, інсульт, біль голови, гіпертонічна хвороба, остеохондроз шийного відділу хребта, перенесені вірусні захворювання, порушення сну та ін.

Зони аплікацій при порушенні зору (мал.1):

 • основні 2, 3;
 • допоміжні 1, 4, 12, 13;
 • додаткові 20, 22, 28, 31.

Мал. 1.

Варіанти аплікаторів на шийно-комірцеву зону (основна та допоміжні зони). Аплікатор "Ромашка М", "Квадро", "Шанс", "Народний", "Масажна подушка голчаста", "Супутник" застосовується в положенні лежачи на зони 1, 2, 3 або 2, 3, 4. Для рівномірного притиску необхідно використовувати валики або складений рушник. Час експозиції 20-30 хвилин.

Пояс "Малюк", "Універсальний М", "Чарівна стрічка "Здоров'я" 3-5 сегментна обмотується навколо шиї, голови, що дозволяє захопити зони 1,2,12.

Обкатка "Валиком великим М", "Валиком універсальним М", "Валиком лицьовим М", "М'ячиком голчастим" області голови, обличчя, шийно-комірцевої зони протягом дня є засобом профілактики застійних процесів у шийному та грудному відділі хребта.

Також потрібно впливати на додаткові зони на руках та ногах. Час експозиції 7-10-15 хвилин, відчуття мають бути приємними.

Хороший розслаблюючий ефект дає масаж голови, шийно-комірцевої зони при використанні масажера "Фараон", "Фараон Л".


Завершити сеанс краще впливом на стопи, використовуючи аплікатор «Устілка Плюс», час дії 15-20 хвилин.

Спеціально для профілактики та лікування захворювань очей було створено аплікатор «Пояс Універсальний М». Відмінною особливістю цього аплікатора є його оригінальна будова. На пластинах аплікатора зроблені спеціальні насічки (прорізи), які забезпечують м'який та рівномірний притиск на чутливі рефлексогенні зони навколо очей, області рота та вух та інших зон обличчя. Силу притиску пластин аплікатора можна контролювати за допомогою регульованих поясів, відчуття мають бути приємними та комфортними.

Перш, ніж зафіксувати пояс на область очей, потрібно прикласти його зворотною стороною (голками назовні) до зони аплікації, підігнати регульовані пояси за обсягом голови і потім акуратно прикласти голчастою стороною на область очей, потім на потилицю і зафіксувати кріплення. Відгуки лікарів про аплікаційну терапію Ляпко можна прочитати у статті: «Досвід застосування аплікаційного поясу «Універсального М» Ляпко в офтальмології».

«Пояс Універсальний М» забезпечує оздоровчий вплив на органи зору та зону навколо очей: розслаблює м'язи очного яблука, знімає напругу очей, відновлює акомодаційні функції кришталика, еластичність та пружність м'язів, розслаблюючи та тренуючи їх.

Рекомендований для збереження та покращення зору, а також для лікування та профілактики короткозорості, вікової (пресбіопії) та вродженої далекозорості (легкої та середньої тяжкості), спазм акомодації (псевдоміопії), у комплексному лікуванні глаукоми, катаракти, зорової втоми (астено нервів, діабетичної ретинопатії. Він попереджає комп'ютерний синдром, показаний для зняття симптомів, викликаних підвищеним навантаженням на очі (біль, різі в очах, подразнення, сухість).

Додаткові притиски різної інтенсивності пальцями на зону аплікації навколо очей та очних яблук, скронь та області потилиці посилюють ефект аплікаційної терапії. Одночасна дія на область потилиці додаткової пластини покращує мозковий кровообіг, знімає спазм судин головного мозку.

Лікувальний ефект збільшується, якщо впливати через марлеву прокладку, складену в 1-3 шари та змочену звичайною або морською водою, фізіологічним розчином або відваром трав.

У дитячій практиці застосування аплікатора Ляпко "Пояс Універсальний М" на область очей рекомендовано під контролем дорослих з 5-річного віку. Показано в комплексному лікуванні легкого та середнього ступеня амбліопії.

Аплікації рекомендовано проводити на заплющені очі 1-2 рази на день, час дії 10-15 хвилин, для більш розслаблюючого ефекту, процедуру бажано приймати в положенні лежачи.

Курс застосування – 7-10 днів, повторити через 10-12 днів.