Аплікатори Ляпко - механізми дії та зони застосування

Аплікатори Ляпко в різних модифікаціях (пластини, валики, аплікаційні пояси, аплікаційні стрічки) є оригінальним, потужним приладом, що має безліч оздоровчих лікувальних можливостей.

Їхня дія заснована на принципах традиційної китайської медицини — поверхневої багатоголчастої акупунктури, а також на загальних фізіологічних механізмах життєдіяльності.

Механізми дії аплікатора

Високий оздоровчий ефект аплікаторів Ляпко обумовлений поєднанням інтенсивних реакцій:

  • рефлекторно-механічніх;
  • гальвано-електричних;
  • імунологічніх.

Рефлекторно-механічна дія

Рефлекторно-механічна дія полягає в поверхневому множинному голковколюванні певних зон, біологічно активних точок (БАТ), мікромасажу шкіри, підшкірних тканин.

Рефлекторна відповідь на множинні голчасті подразнення проявляється місцевими, сегментарними, загальними реакціями.

Місцева реакція виявляється у зміні кровонаповнення ділянки шкіри, температури, чутливості, величини електричного потенціалу та опору у зоні впливу. У місці застосування аплікатора після процедури ми спостерігаємо почервоніння шкіри, виділення поту.

Сегментарна реакція Шкіра забезпечена великою кількістю різноманітних чутливих нервів та відповідних нервових закінчень (рецепторів), завдяки чому вона виконує функції складного органу чуття. Певні ділянки шкіри через нервові волокна пов'язані із відповідними внутрішніми органами, роботу яких регулює вегетативна нервова система (мал.1).

Мал.1

Впливаючи на необхідну ділянку шкіри, ми рефлекторно активізуємо пов'язаний із нею внутрішній орган.

Загальна реакція При проведенні поверхневої багатоголчастої терапії відбувається подразнення тактильних рецепторів шкіри, сигнал від яких, проходячи через спинний мозок, надходить до мозку, який аналізує цей імпульс.

Відбувається мобілізація організму для негайної дії: різко посилюється вироблення біологічно активних речовин у залозах внутрішньої секреції, у тканинах, і, насамперед у шкірі, стимулюється діяльність серцево-судинної системи, перерозподіляється кровопостачання, в кров надходять речовини, здатні виділяти більше енергії, доставляти більше кисню, посилювати роботу імунної системи.

Гальвано-електрична дія

Гальвано-електрична дія виникає на кінчиках голок та між голками з різних металів. Це сприяє покращенню обміну речовин, посилює відновлювальні процеси, чинить розсмоктуючу дію, допомагає виробленню біологічно активних речовин, покращує проведення нервових імпульсів, знижує больову чутливість.

Також здійснюється мікроіонофорез металів, з яких зроблені голки, в рідинне середовище організму, що забезпечує нормальне функціонування різних органів та систем на клітинному рівні.

Імунологічні реакції.

Пристрої аплікаційні Ляпко слід віднести до групи імуностимуляторів (не хімічного походження!) Під час застосування пристрою аплікаційного Ляпко відбувається стимуляція гуморальної та тканинної ланки імунітету.

Це підвищує рівень імунного захисту та адаптації до хвороботворних впливів, що дуже важливо в той час, коли у населення усієї планети знижена робота імунної системи.

Таким чином, аплікаційна терапія має виражену знеболювальну та спазмолітичну дію. Покращує кровообіг, лімфострум, мікроциркуляцію, зменшує набряк тканини. Активує тканинні механізми імунного захисту, підвищує в крові рівень власних опіатних пептидів та антистресорних гормонів, знижує рівень чутливості больових рецепторів, позитивно психоемоційно впливає і, як результат, стимулює загальні адаптаційні механізми. Доторкаючись до шкіри, голки аплікатора стимулюють викид внутрішніх ліків людини, вмикаючи в роботу його «внутрішнього лікаря».

Важливо відзначити, що локальне (місцеве) поліпшення кровообігу при аплікаційній терапії відбувається без додаткового навантаження на серце, оскільки посилюється робота периферичного кровообігу та серце у цей час відпочиває. Це дуже важливо для всіх категорій хворих і, особливо, з ішемічною хворобою серця, недостатністю кровообігу 1-2 ступеня, людей похилого віку.

Вона поєднується з усіма видами медикаментозного та фізіотерапевтичного лікування. Простота застосування аплікаційних пристроїв Ляпко, їх безпека дозволяє приймати такі процедури в домашніх умовах.

Після зняття аплікатора в місці його застосування протягом 10 хвилин всі пори відкриті, тому для поліпшення оздоровчого ефекту можна нанести мазі, креми, що мають знеболювальну, протизапальну дію.

Як працювати з аплікатором, зони застосування

У 90% випадках необхідно впливати на зону болю, а для підвищення ефективності на додаткові та допоміжні зони. До загальної рецептури завжди необхідно включати основну зону (область хребта).

Основні зони розташовані на задній поверхні тулуба, голови, шиї.

Основними названі у зв'язку з тим, що ділянки шкіри по обидва боки хребта та безпосередньо над хребтом найближче розташовані від виходів корінців черепномозкових та спинномозкових нервів та інших структур.

Тут також проходять дуже важливі меридіани. Над остистими відростками по всій довжині хребта проходить задньосередній меридіан (мал. 2). Цей меридіан є керуючим усіх основних меридіанів янського типу. Це меридіани: жовчного міхура, тонкого кишечника, шлунка, товстого кишечника, сечового міхура. Задньосередній меридіан керує захисною енергією людини, впливає на його стійкість до захворювань.

Мал.2 Задньосередній меридіан

На спині на 2 пальці (1,5 цуня) від хребта проходить 1-а гілка, а на 4 пальця (3 цуня) 2-а гілка меридіана сечового міхура (мал.3). Меридіан сечового міхура (V) є найважливішою енергетичною системою організму людини. Він відповідає за стан сечового міхура, нирок, статевих органів, кісткової структури, опорно-рухового апарату, хребта, голови, вух та слуху, зору.

Крім цього стан меридіана впливає на всі органи та системи організму, в районі яких він проходить. А з огляду на його велику протяжність стає зрозуміло його значення для здоров'я людини.

Мал.3 Меридіан сечового міхура

Таким чином, багатоголковий різнометалевий вплив бажано і найбільш ефективно на область поверхні шкіри над хребтом праворуч і ліворуч від хребетного стовпа і на задню поверхню тулуба, голови та шиї. На сам хребет можна застосовувати.

Вибір найважливішої ділянки (зони, смуги, сегмента) шкіри на задній поверхні тіла залежатиме від основного діагнозу, патології, зони ушкодження тих чи інших органів, рівня сегментарної іннервації цих органів.

У методичних рекомендаціях щодо застосування аплікаційної терапії Ляпко до кожного захворювання завжди дається схематичний малюнок із зазначенням необхідних зон застосування.

Допоміжні зони - передня поверхня тулуба, голови та шиї.

У зв'язку з тим, що внутрішні органи та залози внутрішньої секреції знаходяться безпосередньо під передньою черевною стінкою, під грудною клітиною, в області шиї, особливий вплив на них або на окремі шкірні ділянки (метамери) у цих зонах за допомогою аплікаторів сприяє регуляції, нормалізації, відновленню, поліпшенню та активації діяльності цих органів.

Результат досягається швидше при використанні допоміжних зон одночасно з основними та додатковими зонами.

Додаткові зони: зони шкіри нижніх і верхніх кінцівок, що є вторинними (периферичними) по відношенню до (центральних) структур спинного та головного мозку.

На внутрішній і зовнішній поверхнях рук і ніг є зони «Іньських» (жіночих) і «Янський» (чоловічих) груп каналів - меридіанів органів, що розташовуються на певній поверхні рук і ніг, і мають різні групи точок, що відрізняються за призначенням.

Використовуючи для аплікацій та впливаючи на різні групи точок тих чи інших каналів меридіанів, ми маємо можливість додатково регулювати (змінювати, посилювати чи знижувати) діяльність тих чи інших органів та систем (загальну дію).

Таким чином, ми підсилюємо роботу під час накладання аплікаторів Ляпко на основні та допоміжні зони та додатково надаємо лікувальну дію. Додаткові (зони шкіри нижніх та верхніх кінцівок) та допоміжні зони (передня поверхня тулуба, голови та шиї) потрібно використовувати і в тому випадку, коли з ряду причин неможливо впливати на основну зону (накладений гіпс, ранова поверхня та інші пошкодження шкіри). Для посилення лікувального ефекту доцільно включати до рецептури вплив на симетричні зони здорової сторони.

Отже: результат досягається швидше за використання основних зон одночасно з додатковими та допоміжними зонами або якщо немає можливості, то по черзі.