Гіпертонія: аплікатор і підвищений тиск

Що таке гіпертонічна хвороба?

Гіпертонічна хвороба або артеріальна гіпертензія - протікає хронічно, це схильне до прогресування захворювання, в клінічній картині якого провідним симптомом є стійке, тривале підвищення артеріального тиску.

При нормальному тиску у нас хороші еластичні судини. При підвищеному тиску відбувається посилення тонусу артеріол - дрібних кровоносних судин, які передують капілярам. Підвищений тиск пошкоджує внутрішню стінку судини і в цьому місці згодом утворюються атеросклеротичні бляшки, що звужують його просвіт.

Цифри артеріального тиску залежать від багатьох факторів. Часто цей стан є фізіологічним і не несе загрози життю. Наприклад, у здорової людини вночі його показники трохи знижуються, а вранці, під час початку активності - підвищуються.

Граничні значення тиску складають 140/90 мм рт. ст. Перевищення даних показників свідчить про можливий розвиток захворювання і необхідності консультації з лікарем.

Якщо підвищення артеріального тиску набуває систематичний характер, не повертається до нормального рівня після підйому в результаті психоемоційних або фізичних навантажень і це повторюється неодноразово, говорять про розвиток такого захворювання, як гіпертонічна хвороба, есенціальна гіпертензія або артеріальна гіпертонія.

При стабільно підвищеному артеріальному тиску зазвичай виділяють два типу гіпертонії: первинну (гіпертонічна хвороба) і вторинну (симптоматична гіпертензія).

Гіпертонічна хвороба – захворювання яке протікає самостійно. Симптоматична гіпертензія - захворювання різних органів і систем, на тлі яких підвищується артеріальний тиск. До них відносяться: цукровий діабет, ішемічна хвороба серця, ожиріння, захворювання нирок і ін.

Фактори ризику

Основна роль в розвитку артеріальної гіпертензії належить до порушень регуляторної функції вищих відділів центральної нервової системи, що здійснюють контроль функцій всіх внутрішніх органів і систем, в тому числі і серцево-судинної. Саме тому артеріальна гіпертензія найчастіше розвивається у людей, які часто перевтомлювалися психічно і фізично, які мали сильні нервові потрясіння.

Факторами ризику розвитку артеріальної гіпертензії є шкідливі умови праці (шум, вібрація, нічні зміни); ризики розвитку гіпертонії збільшуються з віком; спадкова схильність, надлишкова вага, ожиріння.

Незбалансоване харчування (висококалорійне, з надлишком насичених жирів) - провокує ожиріння. Велика кількість в їжі тваринних жирів впливає на рівень холестерину в крові. Це може призводити до утворення атеросклеротичних бляшок, які звужують просвіт кровоносних судин. Продукти рослинного походження є для людини одним з основних джерел солей калію і магнію. Їх дефіцит призводить до порушення сольового балансу і підвищенню артеріального тиску.

Малорухливий спосіб життя (гіподинамія) - недостатня фізична активність провокує розвиток ожиріння.

Надмірне надходження кухонної солі з харчовими продуктами (понад 5 г за добу).

Надмірне вживання алкоголю (понад 30 г етилового спирту на добу).

Куріння - є причиною підвищення артеріального тиску і частоти серцевих скорочень протягом як мінімум 15 хвилин після викурювання кожної сигарети. Відомо, що нікотин негативно впливає на тонус кровоносних судин, сприяючи порушенню функції ендотелію - внутрішньої стінки судин. Повна відмова від куріння зменшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, наприклад, інфарктів і інсультів, розвитку ішемічної хвороби серця.

Ускладненнями і наслідками високого артеріального тиску можуть стати: інфаркт міокарда, гіпертрофія міокарда, ішемічна хвороба серця (ІХС), серцева недостатність, інсульт, нефросклероз, внутрішні кровотечі, ретинопатія, порушення зору - від глаукоми до сліпоти.

Лікування і профілактика гіпертонічної хвороби

Не підлягає сумніву, що гіпертонічна хвороба виліковна, у всякому разі, в перших фазах її. Тому першою і найважливішою умовою успішної профілактики і лікування гіпертонічної хвороби слід визнати її виявлення в ранніх стадіях розвитку.

Г. Ф. Ланг

У лікуванні гіпертонічної хвороби з успіхом застосовуються немедикаментозні і медикаментозні методи, взаємодоповнюючі один одного.

Немедикаментозні методи лікування призначаються абсолютно всім пацієнтам з гіпертонією, навіть якщо людина отримує лікарські препарати для контролю артеріального тиску. Ці заходи мають на увазі усунення факторів ризику шляхом зміни звичного способу життя і звичок людини. Вченими доведено, що немедикаментозне лікування в певних випадках за ефективністю не поступається лікуванню лікарськими препаратами.

Немедикаментозне лікування артеріальної гіпертонії включає в себе дотримання дієти з обмеженням кухонної солі, жирів, легкозасвоюваних вуглеводів, сприятливий режим праці і відпочинку, боротьбу зі стресом, відмову від зловживання алкоголем, куріння, щоденну помірну фізичну активність, нормалізацію маси тіла. До немедикаментозних видів лікування відноситься і фізіотерапевтичне лікування. Це комплекс процедур, завдяки яким активізується вироблення з'єднань, що сприяють розслабленню судин і поліпшенню кровотоку.

Фізіотерапевтичні методи при гіпертонії доповнюють основний курс лікування. При зазначеному захворюванні призначаються такі методи додаткової терапевтичної дії: гальванізація, електрофорез, низькочастотна магнітотерапія, аерофітотерапія, аплікаційна терапія Ляпко, лікувальна фізкультура, дихальні вправи, масаж. Фізіотерапевтичні процедури корисні не тільки в процесі лікування: будь-який з таких методів може застосовуватися з метою профілактики розвитку гіпертонії у пацієнтів, що знаходяться в групі ризику.

Вегетативна нервова система. Позитивний вплив правильного дихання на організм.

Вегетативна нервова система регулює всі функції нашого організму. Вона складається з двох частин: симпатичної і парасимпатичної. Симпатична починає працювати, коли нам потрібно мобілізуватися, щоб уникнути чогось шкідливого, небезпечної ситуації, коли ми відчуваємо стрес. Коли небезпека минула, симпатична частина системи повинна відключитися, а інша частина - парасимпатична - нейтралізувати всі наслідки реакції «боротися або бігти». Симпатична система прискорює серцевий ритм і дихання, парасимпатична - уповільнює. Парасимпатична нервова система включає природні механізми, такі, як відпочити, відновити запаси енергії, зцілитися.

Але часто буває так, що симпатична нервова система постійно знаходиться в активному стані, в той час як парасимпатична система малоактивна. Це відбувається у людей, які страждають від хронічного стресу: знаходяться постійно в стані страху, тривоги, злості, гніву, дратівливості, невдоволення. Вони не можуть розслабитися, не відчувають себе в безпеці і включають захисний режим.

Прискорюючи або сповільнюючи ритм нашого дихання, можна свідомо впливати на симпатичну і парасимпатичну реакцію вегетативної нервової системи.

Уповільнене дихання нормалізує серцевий ритм, зміцнює серце і підсилює стійкість до стресів.

Існує багато варіантів дихальних вправ. Кожен може вибрати те, що йому більше підходить. Всі вони асоціюються з позитивним настроєм, в результаті якого поліпшується робота органів травлення та нервової системи. Цими вправами можна зменшити частоту серцевих скорочень, знизити артеріальний тиск і на 20% знизити рівень кортизолу (гормону стресу). мона стресса).

Наприклад:

  • п'ятисекундний вдих, п'ятисекундний видих, між вдихом і видихом непомітна пауза. Робити по 5 хвилин 3 рази в день.
  • На 6 секунд вдих, 3 секунди затримка дихання, 6 секунд видих або 5-3-5, як вам зручно і ін.

Дихальні вправи добре поєднуються з аплікаційної терапією Ляпко.

Точки на тілі для лікувального впливу

Точки швидкої допомоги при передінсультному стані, гіпертонічний криз.

Якщо у людини біль в потилиці, шум у вухах, кров з носа, мушки перед очима, нудота, блювота, високі цифри тиску, це свідчить про передінсультний стан, гіпертонічний криз. Якщо відразу ж не збити тиск, то лопнуть слабкі судини в мозку і настане інсульт і часткова або повна паралізація людини, часто сполучена зі смертю.

Потрібно взяти ланцюжок, шнурок або дріт і сильно затягнути великий палець на лівій руці. Спочатку він почервоніє, потім посиніє, може наступити оніміння руки, але цього не слід боятися.

Через 5-7 хвилин потрібно зняти ланцюжок і масажувати палець у напрямку від кінчика до кисті руки. Тим самим запускається кровотік і збивається високий тиск без будь-яких медикаментів приблизно на 15- 30 одиниць і на півгодини.

Якщо машина швидкої допомоги затримується, процедура повторюється через 15-20 хвилин, але всього не більше двох разів.

Точка ST9 (Жень Ін) – термінова допомога при різкому підвищенні тиску, дозволяє швидко знизити тиск на 10-20 міліметрів ртутного стовпа. Але ефект триватиме недовго, і лікує ця точка симптом, а не причину хвороби. Точка розташована на шиї, в місці, де прослуховується пульс.

Впливаючи на точку, можна швидко знизити кров'яний тиск. Можна просто м'яко масажувати шию в області розташування точок або по черзі стимулювати точки протягом 5 хвилин.

На зону точки можна впливати малим аплікатором «Краплинка».

Точки на вухах

Впливаючи на ці точки щодня, можна контролювати артеріальний тиск.

Точка Ер Цзянь. Розташована в самій верхній точці верхнього завитка вушної раковини. Можна впливати на зону цієї точки малим аплікатором «Краплинка», продавлюючи її, затиснувши з обох сторін вушної раковини можна проколоти точку і випустити 2-3 краплі крові, це безпечно і ефективно.

Ер Бей Гоу – борозенка на задній стороні вушної раковини. Її називають ще борозенкою для зниження тиску.

Спосіб масажу.

  • Затиснути вухо великим і вказівним пальцем, правою рукою праве вухо, лівою - ліве, можна впливати на цю зону малим аплікатором «Краплинка».
  • Одночасно продавлювати великими пальцями борозенки з заднього боку вуха, не менше 15 разів, поки вуха злегка не розігріються, тиснути не дуже сильно.
  • Повторювати регулярно 2-3 рази на день.

Точка Юн Цюань – безпечний спосіб регулювати тиск в будь-якому віці.

Способи впливу можуть бути різними.

  1. Центром долоні розтирати центр ступні до розігріву ступень, більш швидкий ефект можна отримати, використовуючи аплікаційні валики або «М'ячик голчастий».
  2. Натискати точку подушечкою або кісточкою великого пальця круговими рухами або можна впливати на цю зону, застосовуючи аплікатори «Краплинка», «Супутник», «Устілки Плюс», «Шанс».

Точка LU5 (Чи Цзе).

Розташована вона вище сухожилля в центрі внутрішнього згину ліктя. Досить ефективно допомагає знизити артеріальний тиск при щоденному застосуванні.

Точка Фу Лю меридіана нирок. Вона розташована на внутрішній щиколотці у задній поверхні гомілкової кістки приблизно на 3 пальці вище кісточки щиколотки. Гіпертонія, дзвін у вухах часто пов'язані зі станом нирок. Можна зафіксувати на зону точки «Пояс Малюк», «Пояс Універсальний», аплікатор «Краплинка».

Аплікаційна терапія при гіпертонічній хворобі

Аплікатори Ляпко в різних модифікаціях (пластини, валики, аплікаційні пояса, аплікаційні стрічки) є оригінальним, потужним, що володіє безліччю оздоровчих лікувальних можливостей приладом.

Їх дія заснована на принципах традиційної китайської медицини - поверхневої багатоголкової акупунктури, а також на загальних фізіологічних механізмах життєдіяльності.Механізми дії аплікатора.

Високий оздоровчий ефект аплікаторів Ляпко обумовлений поєднанням інтенсивних реакцій:

  • рефлекторно-механічних;
  • гальвано-електричних;
  • імунологічних.

Аплікаційна терапія має виражену знеболювальну та спазмолітичну дію. Покращує кровообіг, лімфоток, мікроциркуляцію, зменшує набряк тканини. Активує тканинні механізми імунного захисту, підвищує в крові рівень власних опіатних пептидів і антистрессорних гормонів, знижує рівень чутливості больових рецепторів, чинить позитивний психоемоційний вплив і, як результат, стимулює загальні адаптаційні механізми людини. Торкаючись до шкіри, голки аплікатора стимулюють викид внутрішніх ліків людини, вмикаючи в роботу його «внутрішнього лікаря».

Важливо відзначити, що локальне (місцеве) поліпшення кровообігу при аплікаційній терапії відбувається без додаткового навантаження на серце, так як посилюється робота периферичного кровообігу і серце в цей час відпочиває. Це дуже важливо для всіх категорій хворих і, особливо, з ішемічною хворобою серця, недостатністю кровообігу 1-2 ступеня, людей похилого віку.

Зони аплікацій при гіпертонічній хворобі (мал. 1): основні 1, 2, 3; допоміжні 0,4,14; додаткові 7, 25, 28, 29, 31.Мал.1

Загальні рекомендації. Для посилення відтоку крові від голови і більш ефективного зниження артеріального тиску рекомендується починати вплив з прокатування стоп і литкових м'язів (зони 28,29,31) «Валиком Універсальним М» або «Валиком Великим М» протягом 7-10 хвилин кожну зону. А також можна застосовувати плоскі аплікатори на стопи або обмотати ногу від кінчиків пальців до коліна «Чарівної стрічкою« Здоров'я» (1полосна + 1полосна 7-ми сегментна одночасно або 1полосна 7- ми сегментна по черзі та ін.) на 20-30 хвилин .

На стопи рекомендується впливати пристроєм аплікаційним «Устілка Плюс» стоячи, сидячи, імітуючи ходьбу. Також можна застосовувати на стопи будь-який плоский пристрій аплікаційний, поклавши його на подушечку або валик для кращого притиску.

Потім бажано впливати на зони 1, 2, 3 тривало, 20-30 хв., Поступово збільшуючи площу впливу (паравертебральні точки вздовж хребта, крижу зону, передню поверхню грудної клітини).

Варіанти застосування пристроїв аплікаційних Ляпко при підвищеному тиску

Плоскі аплікатори: «Ромашка М», «Шанс», «Масажна подушка голчаста», «Квадро», «Дует», «Народний», «Супутник плюс», «Устілки плюс», «Краплинка».Аплікаційні пояса: «Малюк», «Універсальний М», «Чарівна стрічка «Здоров'я»Аплікаційні валики: «Валик Великий М», «Валик універсальний М», «Валик лицьовий М», «М'ячик голчастий». Вплив на долоні, дає такий же результат, як і вплив на стопи. Прокатування в долонях, по голові, по обличчю «м'ячиком голчастим», валиком або роблячи прожими по обличчю по масажних лініях маленьким аплікатором «Краплинка» протягом 10-15 хвилин дає заспокійливий ефект, сприяє розслабленню нервової системи, знімає головну біль, знижує артеріальний тиск .Відео з лікарем