Характеристики

Діаметр (см)
5,5
Крок голки (мм)
4
Кількість голок (шт)
656
Вага (г)
85
Матеріал основи
гума медичного призначення
Склад голок
залізо, мідь, цинк, срібло
Форма
м'ячик
Колір
синій, червоний, помаранчевий, зелений, блакитний
Стан
новий
Гарантійний термін
12 місяців
Виробник
МВК "Ляпко"
Країна виробник
Україна

Опис

Пристрій аплікаційний Ляпко «М'ячик голчастий», куля діаметром 55 мм, відстань між голками — 4 мм, кількість голок — 656.

ПАЛ "М'ячик голчастий" - потужний засіб для вдосконалення сприйняття, уваги, мислення, мови, координації, спостережливості, уяви і пам'яті (зорової та рухової).

При проблемах, пов'язаних з порушенням провідності нервової системи та психічної діяльності, ПАЛ «м'ячиком голчастим» необхідно впливати (прокатувати, робити легкі притиски) на долоні і стопи, які представляють собою зони проекції всіх органів і систем організму людини. Такий локальний вплив розвиває дрібну моторику і тактильну чутливість кінцівок, сприяє розвитку і відновленню функцій головного мозку у дітей та дорослих.

Пристрій аплікаційний Ляпко «М'ячик голчастий» зручно використовувати для «пальчикової гімнастики», яка широко використовується дитячими психологами, валеологами, логопедами, реабілітологами, невропатологами і дефектологами, тобто лікарями, які працюють з дітьми, що мають затримку мови, затримку нервово-м'язового, нервово-психічного і психомоторного розвитку, що страждають на ДЦП, заїкання та інші хвороби.

Увага. «М'ячик голчастий» не є еспандером і не призначений для сильного здавлювання в руці, не є тенісним м'ячиком. Заборонено прокатувати м'ячик стопою по підлозі з сильним натиском, на ньому сидіти, лежати, стояти, кидати об стіну, кидати в воду.

Як правильно працювати з «М'ячиком голчастим». Рекомендовано здійснювати легкі рухи або легкі притиски в долонях, аналогічні рухи по стопі проводити за допомогою рук або легко без тиску прокатувати по підлозі. 


Сфери застосування пристрою аплікаційного «М’ячик голчастий»: 

 • при ушкодженнях суглобово-зв’язкового апарату кистей і стоп, для відновлення рухової функції стоп, кистей та пальців після травм (наприклад контрактура Дюпюітрена, після зняття гіпсу); 
 • для «розробки» м’язово-суглобових контрактур і нормалізації рухів при аутизмі, при дитячому церебральному паралічі (ДЦП); 
 • при черепно-мозкових травмах, інсультах на етапі домашньої реабілітації; 
 • при ураженнях периферичних нервів; 
 • при стресовому напруженому стані вегетативної нервової системи, переважанні симпатичного відділу вегетативної нервової системи (проявом чого є холодні руки, затерплі пальці); 
 • для лікування психо-мовних розладів у дітей (у логопедичній практиці для тренування тонких рухів пальців); 
 • для профілактики і ліквідації м’язового пальчикового стомлення, підготовки руки до письма, підвищення працездатності, зняття нервової напруги (прояв нервової напруги — це холодні руки), як оздоровча технологія в освіті (пальчикова гімнастика та фізхвилинка в школі); 
 • для ефективної профілактики зап’ястного (карпального) синдрому (захворювання, що виникає при тривалому неправильному положенню кисті під час роботи з маніпулятором типу «миша» і клавіатурою комп’ютера); 
 • для зменшення психологічної тяги до паління і заміщення шкідливої звички тримати сигарету в руках - робити продавлювання та прокатування між долонями «М’ячиком голчастим»; 
 • при підготовці рук до гри на музичних інструментах. Допомагає зняти скутість, привести м’язи в тонус, усунути похолодання кінчиків пальців, викликане хвилюванням, а також зняти стомлення і біль в передпліччі через тривалі заняття; 
 • для зняття стресу. При катанні м’ячика стимулюються нервові закінчення і численні біологічно активні точки, розташовані на долоні. У ній створюється приємне розслаблююче відчуття. 
 • Для зняття болю і досягнення ефекту гальмування  «м'ячиком голчастим» впливають на зони больових або проблемних точок від центру до периферії проти годинникової стрілки протягом 15-20 хв
 • Для отримання ефекту стимуляції впливають на точки загального спектра дії за годинниковою стрілкою від периферії до центру (протягом 7-10 хв.). 
 • ПАЛ «М'ячик голчастий» є засобом посиленного впливу на зони больових і проблемних точок на тілі людини.
 • Для отримання тонізуючого ефекту впливають «м'ячиком голчастим» по ходу руху енергії в каналі (мал.1) до появи стійкої гіперемії шкіри по ходу меридіана (приблизно - 7-10 хв.), А для отримання седативного ефекту - проти ходу руху енергії в каналі до стійкої гіперемії шкіри (приблизно -10-15 хв.).


Рис.1

Швидка допомога

При виникненні невідкладного стану (втрата свідомості) «М’ячиком голчастим» протягом 20 секунд впливати швидкими постукуючими та поколюючими рухами на кінчики пальців рук і ніг, на мочки вух, а також на кінчик носу та верхню губу. Зробити паузу 15 сек. і повторити ці дії 2–3 рази. При больовому синдромі прикласти «М’ячик голчастий» до точки болю або точки відповідної проблемі, згідно з наявними у Вас схемами розташування точок акупунктури, притиснути та тримати 5–10–20 хв. 

При невралгії трійчастого нерва, лицьових симпаталгіях та зубному болю - додатково застосовувати «М’ячик голчастий» в зонах найбільшого болю на 10–30 хв. і короткочасно (2–5 хв.) — на симетричні зони протилежної сторони. Також потрібна дія на мочку вуха з боку болю. Для підвищення ефективності слід короткочасно (1–2 хв.) впливати на мочку вуха здорової сторони. Для зняття болю після екстракції зуба впливати на мочку вуха. 

Методики застосування «м'ячика голчастого»

У дитячій практиці при проблемах, пов'язаних з порушенням провідності нервової системи та психічної діяльності, для розвитку дрібної моторики і тактильної чутливості «м'ячиком голчастим» необхідно впливати (прокатувати, робити легкі притиски) на долоні і стопи в ігровій формі, в спокійному неквапливому темпі. Час впливу 3-5 хвилин.

Після перенесеного інсульту для відновлення функцій головного мозку: поліпшення руху в руках, відновлення мовлення «м'ячиком голчастим» протягом дня необхідно робити легкі прокочуючи  рухи по м'якій поверхні здоровою рукою, притиски в руці, вкладати в хвору руку. Час впливу 7-10 хвилин на здоровій стороні, 10-20 хвилин на хворому боці.

Прокатування м'ячика в долонях в ранковий час протягом 3-7 хвилин допомагає зняти втому, сонливість, надає тонізуючий ефект, сприяє підвищенню артеріального тиску. Прокатування протягом 15 хвилин знижує артеріальний тиск, зменшує головний біль, біль в шиї, заспокоює нервову систему, застосування у вечірній час сприяє хорошому сну. 

Після зняття гіпсу при переломах, при травмах, пошкодженнях суглобово-зв'язкового апарату долонь і стоп прокатувати "м'ячиком голчастим" всю кисть, стопу. Тривалість дії на боці перелому повинна бути довше за часом (10-15 хвилин), ніж на здоровій кінцівці (3-7 хвилин). 

При больовому синдромі докласти ПАЛ «М'ячик голчастий» в точку болю, притиснути рукою і витримати 15-20 хвилин. Також можна прокатувати цю зону 10-15 хвилин. З метою потенціювання (посилення) дії в рецептуру необхідно включати симетричні точки і зони протилежного боку. Наприклад, зона болю зліва - прикладати справа. Відчуття повинні бути приємними. 

Вплив «м'ячиком голчастим» на активні зони відповідності органам на долонях і стопах за методикою Су Джок терапії (мал.2) чинить позитивний, оздоровчий ефект на організм.


Рис.2

Відгуків (6)

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Відправка...
Замовити дзвінок
Натискаючи на кнопку «замовити дзвінок» ви даєте згоду на обробку ваших персональних даних