Валики

Способи застосування аплікаторів

По способу впливу на тіло людини аплікатори діляться на: статичні, динамічні, статико-динамічні.

Статичний - вплив плоскими аплікаторами на ділянки тіла з великим радіусом кривизни: спина, живіт, область грудної клітки, попереково-крижовий відділ хребта, руки, ноги, долоні та стопи.

Динамічний («гольчастий дощ») – вплив валиками на всі ділянки тіла. Особливо ефективні при дії на ділянки тіла з малим радіусом кривизни: шия, голова, обличчя, ноги та руки.

Статико-динамічна аплікаційна дія може виявлятися у русі за допомогою еластичних аплікаційних стрічок, поясів.

Валики – це аплікатори для динамічного застосування («мільйонний голковий душ»). Терапевтичний ефект досягається у кілька разів швидше, ніж при застосуванні статичного аплікатора. Гальванічний струм, що у шкірі, на вістрях і між голками носить імпульсивний характер. Завдяки збалансованій та компактній конструкції валики дуже ефективні та прості у використанні. Всі аплікаційні валики забезпечені гумовими втулками, тому мають м'яку, делікатну дію на шкіру. Застосування валиків посилює кровообіг, чудово знімає втому, усуває напругу та ломоту у м'язах, підвищує життєвий тонус. Після аплікацій за допомогою даного аплікатора ви знімите біль, відчуєте себе відпочилими та повними сил. Валики рекомендується застосовувати для лікувальної дії на будь-які поверхні тіла, особливо ті, які важко обробляти плоским аплікатором. При обробці спини та інших важкодоступних ділянок тіла валик потребує участі помічника. Терапевтичний ефект досягається у кілька разів швидше, ніж при застосуванні статичного аплікатора. Якщо потрібний тонізуючий ефект - катаємо 3-7 хвилин, для гармонізації 8-15, якщо потрібний седативний ефект 15-20 хвилин.

Валиками краще працювати (по чистій шкірі) у першу половину дня, увечері для запобігання безсонню працювати потрібно за 2 години до сну. Якщо ви визначилися, що вам необхідний саме валик Ляпко, потрібно знати особливості кожного.

«Валик великий M»

«Валик великий M» (крок голки 5,0 мм; розмір 111 мм х (61) мм.) – має найбільшу робочу поверхню та крок голки, що дозволяє впливати на великі ділянки тіла: спину, поперек, криж, область сідниць, груди , живіт, кінцівки.

Методики застосування

Застосування валика вранці, прокочуючи всі частини тіла протягом 2-3 хвилин кожну (східний тонізуючий масаж) або під час руху енергії (Мал.1) підвищує життєвий тонус, покращує кровообіг, лімфоток, усуває напругу та біль у м'язах, дає заряд енергії на весь день.

Мал.1

Для зняття болю обкатувати у довільному напрямку до появи рівномірно рожевого забарвлення шкіри:

 • Місце локалізації болю;
 • Вище і нижче зони болю;
 • Проводити обкатку валиком по протилежному боці – симетричному місцю хвороби.
  Наприклад: Якщо біль у правій руці, то катаємо ліву руку. Якщо біль у правій нозі – катаємо ліву ногу. Якщо біль у грудній клітці – катаємо зону проекції на спині. Якщо біль у спині – катаємо зону проекції на грудях. Якщо біль у попереку – катаємо живіт. Якщо біль у животі – катаємо поперек.

Після процедури в зоні застосування покращується кровообіг, пори «розкриті», нанесення протизапальних, знеболювальних кремів, мазей сприяє кращому проникненню в шкіру, підшкірну клітковину, м'язи та посилення їхньої дії.

Для проведення точної рефлексотерапевтичної діагностики - пошуку найбільш чутливих ділянок шкірного покриву, вплив аплікаторами на які дозволяє досягти найбільших результатів.

У спорті перед фізичним навантаженням надає добрий розігрів тіла. Після фізичного навантаження, прокочування валиком дозволяє прибрати біль у тілі та м'язову крепатуру.

Може застосовуватися як самостійно, так і в комплексі лікування з різними плоскими аплікаторами при інсультах, цукровому діабеті, при варикозній хворобі, грижах хребта, для ефективного спалювання жирових відкладень, при целюліті та ін. Для розігріву шкіри перед масажем, що посилює лікувальний ефект масажу. Працювати валиком потрібно по чистій шкірі, так як гума не маслостійка і олії можуть її швидко пошкодити. Масажні олії, креми наносять після прокочування валиком.

Час дії перед масажем для розігріву 3-7-10 хвилин в залежності від індивідуальної реакції шкіри (до появи рівномірно рожевого забарвлення).

"Валик універсальний М"

"Валик універсальний М" (з гумовими втулками) (Крок голки 3,5 мм; розмір 72 х (51 мм). Оптимальні розміри робочої поверхні та крок голки аплікаційного валика дозволяють застосовувати його на всіх ділянках тіла та голови. Найзручніше впливати на обличчя по масажних лініях, зону волосистої частини голови, шийно-комірцеву зону для зняття болю та спазмів, зони дрібних суглобів кінцівок, долоні та стопи. Рекомендовано застосування в косметології, може використовуватися при лікуванні та діагностиці людей усіх вікових груп.

Прокочування в долонях, по голові, по обличчю «Валиком універсальним М», протягом 3-7 хвилин дає тонізуючий ефект, підвищує артеріальний тиск. Вплив на ці зони протягом 10-15 хвилин дає заспокійливий ефект, сприяє розслабленню нервової системи, знімає головну біль, знижує артеріальний тиск. Зручний для прокочування всіх частин тіла вранці протягом 2-3 хвилин кожну - східний тонізуючий масаж (рис 1). Така процедура підвищує життєвий тонус, покращує кровообіг, лімфострум, усуває напругу та біль у м'язах, дає заряд енергії.

Рекомендований для розігріву шкіри перед масажем протягом 3-7-10 хвилин в залежності від індивідуальної реакції шкіри (до появи рівномірно рожевого забарвлення), що посилює лікувальний ефект масажу.

«Валик лицьовий М»

«Валик лицьовий М» (з гумовими втулками) (Крок голки 3,5 мм; розмір 40 х (51) мм).

Спеціально розроблений для впливу на обличчя та зону волосистої частини голови. Також дає можливість обробляти практично будь-які ділянки тіла (зони дрібних суглобів кінцівок, кисті та стопи, область потилиці), для зняття болю та спазмів. Рекомендований для застосування у косметології та для точної рефлекторної діагностики.

У косметології масаж обличчя, шиї, зони декольте із застосуванням «Валика лицьового» є чудовою профілактикою старіння шкіри. З його допомогою стимулюється кровообіг, покращується робота мікросудин та регенерація тканин. Це призводить до активізації вироблення внутрішнього колагену та еластину, відбувається попередження появи та усунення передчасних зморшок, покращується овал обличчя, зменшуються жирові відкладення, усувається набряклість. Працюють валиком по чистій шкірі, яку можна обробити тоніком. Після процедури в зоні застосування покращено кровообіг, пори «розкриті», нанесення поживних кремів сприяє кращому проникненню в шкіру та посиленню їхньої дії. Під час роботи з обличчя потрібно враховувати цифри артеріального тиску.

Прокочування в долонях, по голові, по обличчю «Валиком лицьовим М», протягом 3-7 хвилин дає тонізуючий ефект, підвищує артеріальний тиск. Вплив на ці зони протягом 10-15 хвилин дає заспокійливий ефект, сприяє розслабленню нервової системи, знімає головну біль, знижує артеріальний тиск.

«М'ячик голчастий»

«М'ячик голчастий» особливий аплікаційний пристрій призначений для роботи з дрібною моторикою долонь, стоп, а також для впливу на інші рефлекторні зони на тілі людини. У головному мозку центри, що відповідають за моторику та мовлення, знаходяться поряд і тісно пов'язані один з одним. Розвиваючи дрібну моторику руки, ми активізуємо одночасно і мовний центр, і навіть такі властивості свідомості, як: увагу, мислення, координацію у просторі, спостережливість, уяву, рухову і зорову пам'ять. Добре розвинена дрібна моторика у дошкільнят – один із показників готовності дитини до шкільного навчання.

Показання до застосування:

 • ушкодження суглобово-зв'язкового апарату долонь та стоп, відновлення рухової функції після травм, після зняття гіпсу;
 • при аутизмі, дитячому церебральному паралічі;
 • відновлення після черепно-мозкових травм, інсультів на етапі домашньої реабілітації;
 • Лікування психомовних розладів у дітей (у логопедичній практиці для тренування тонких рухів пальців);
 • пальчикова гімнастика у школі, профілактика та ліквідація м'язової пальчикової втоми, підготовка руки до письма;
 • профілактика зап'ясткового (карпального) синдрому (при тривалому неправильному положенні долоні під час роботи з маніпулятором типу «миша» та клавіатурою комп'ютера);
 • Зменшення психологічної тяги до куріння та заміщення шкідливої звички тримати сигарету в руках;
 • Зняття стресу, поліпшення сну;
 • є засобом посиленого впливу на зони больових та проблемних точок на тілі людини.

Методики застосування «М'ячика голчастого»

У дитячій практиці при проблемах, пов'язаних із порушенням провідності нервової системи та психічної діяльності, для розвитку дрібної моторики та тактильної чутливості «М'ячиком голчастим» необхідно впливати (прокатувати, робити легкі притиски) на долоні та стопи в ігровій формі, у спокійному неквапливому темпі. Час дії 3-5 хвилин.

Після перенесеного інсульту для відновлення функцій головного мозку: поліпшення руху в руках, відновлення мови «М'ячиком голчастим» треба робити протягом дня легкі рухи, по м'якій поверхні здоровою рукою, притискання в руці, вкладати в хвору руку. Час дії 7-10 хвилин на здоровій стороні, 10-20 на хворій.

Прокочування м'ячика в долонях у ранковий час протягом 3-7 хвилин допомагає зняти млявість, сонливість, чинить тонізуючий ефект, сприяє підвищенню артеріального тиску. Прокочування протягом 15 хвилин знижує артеріальний тиск, зменшує головний біль, біль у шиї, заспокоює нервову систему, застосування у вечірній час сприяє гарному сну.

Після зняття гіпсу при переломах, при травмах, ушкодженнях суглобово-зв'язувального апарату долонь і стоп прокатувати "М'ячиком голчастим" всю долоню, стопу. Тривалість дії на стороні перелому має бути довше за часом (10-15 хвилин), ніж на здоровій кінцівці (3-7 хвилин).

Як правильно працювати з «М'ячиком голчастим». Рекомендовано здійснювати легкі рухи прокату або легкі притискання в долонях, аналогічні рухи по стопі проводити за допомогою рук або легко без тиску прокатувати по підлозі.

У Суджок терапії - регулярно масажуючи обрану зону на долонях та стопах, Ви зможете суттєво покращити стан хворого органу (Мал.2)

Мал.2