Застосування аплікаторів Ляпко в спорті

«"...Я щасливий, що маю можливість дарувати радість від застосування чарівних голок здоров'я багатьом людям. Щасливий, що серед них з'являється все більше і більше талановитих спортсменів. Дякую вам за плідну співпрацю, за досягнення, які дістаються вам непростою працею. В цій статті зібрано все - одкровення, суперництво, захват, визнання і, найголовніше, демонстрація того факту, що високі спортивні досягнення можливі без хімічних допінгових і стимулюючих препаратів. Щиро сподіваюся на те, що енергія, яку дарують аплікатори Ляпко, запалить ще не одну зірку на спортивному олімпі.»

М.Г. Ляпко,
кандидат медичних наук,
лікар-рефлексотерапевт вищої категорії,
президент МВК «ЛЯПКО».


ЗАСТОСУВАННЯ АПЛІКАЦІЙНОГО ВПЛИВУ ЛЯПКО У СПОРТІ

 1. Як влаштований аплікатор.
 2. Механізм дії аплікатора.
 3. Можливості аплікатора в спортивній медицині.
 4. Як працювати з аплікатором?
 5. Методики застосування аплікаційного впливу Ляпко в спорті.
 6. Приклади використання аплікаторів досвідченими спортсменами і їх поради щодо застосування.

Спортсмени це люди, які вдосконалюють свої фізичні здібності в прагненні домогтися результатів, і часом перевищують людські можливості. Їм потрібна допомога, як в досягненні перемоги, так і в відновленні після навантажень, і в збереженні здоров'я. Такими надійними помічниками для багатьох спортсменів стали багатоголкові аплікатори Ляпко.

Аплікатори Ляпко в різних модифікаціях (пластини, валики, аплікаційні пояса, аплікаційні стрічки і костюми) є оригінальним, потужним, що володіє безліччю оздоровчих лікувальних можливостей приладом. Їх дія заснована на принципах традиційної китайської медицини - поверхневої багатоголкової акупунктури, а також на загальних фізіологічних механізмах життєдіяльності.

Як влаштований аплікатор?

Це еластичні гумові пластини і валики, виготовлені з гуми медичного призначення з оригінально закріпленими в них голками з необхідних для організму металів (цинку, міді, заліза, нікелю, срібла і золота). Базові метали основи голок - це мідні (латунні) і залізні голки, всі або частина яких мають покриття з іншого металу (вільний тільки кінчик голки). Голки спеціально заточені, що виключає пошкодження епідермісу. Для комфортності відчуттів, захисту шкіри від надмірного тиску, по периметру аплікатора розташовані гумові обмежувачі (стовпчики).

Механізми дії аплікатора.

Високий оздоровчий ефект аплікаторів Ляпко обумовлений поєднанням інтенсивних реакцій:

 • рефлекторно-механічних;
 • гальвано-електричних;
 • імунологічних.

Клінічні ефекти методу багатоголкової терапії проявляються в анальгетичному, спазмолітичному, протизапальному, нейротрофічному та імуномодулюючому впливі. Також в регуляції функцій вегетативної нервової системи, нормалізації процесів збудження і гальмування в ЦНС.

Розвиток сучасної цивілізації супроводжується бурхливим зростанням фармацевтичної промисловості. Однак останнім часом спортсмени та їхні тренери проявляють інтерес до немедикаментозних методів лікування і оздоровлення, які здатні стимулювати природні адаптивні можливості організму. До них відноситься метод аплікаційного впливу Ляпко, в основі якого лежить вплив на шкіру аплікаторами різної площі

Методики аплікаційного впливу Ляпко полягають в стимулюванні рецепторів шкіри людини. Застосування методик аплікаційного впливу Ляпко сприяє активізації метаболічних процесів в організмі.

Вплив аплікаторами Ляпко на великі ділянки периферичних нервових структур універсально включає як периферичні, так і центральні структури нервової системи, такі як: спинний мозок, довгастий мозок, ядра, підкіркові структури і кору головного мозку, які регулюють діяльність усіх органів і систем людини, завдяки чому процес адаптації протікає значно швидше.

Механізм аплікаційного впливу Ляпко можна використовувати і в процесі адаптації до нових кліматичних або тимчасовим умов, які пов'язані з перед - і після змагальними подорожами.

Можливості аплікатора в спортивній медицині

В даний час аплікатори Ляпко досить широко застосовуються в спортивній медицині. Вони успішно допомагають вирішувати такі завдання, як:

 • лікування та профілактика захворювань і перенапруг у спортсменів;
 • прискорення процесів відновлення;
 • підвищення імунологічної стійкості організму;
 • підвищення спортивної працездатності;
 • корекція тимчасово-поясної адаптації.

Аплікатори широко застосовуються не тільки в умовах лікувальних установ, в оздоровчих центрах і санаторіях. Простота застосування, безпека, висока ефективність при мінімальних зусиллях дозволяють рекомендувати аплікатори для самостійного використання в домашніх умовах. Аплікаційна терапія поєднується з усіма видами медикаментозного і фізіотерапевтичного лікування.

Як працювати з аплікатором

У 90% випадках необхідно впливати на зону болю та перенапруження, а для підвищення ефективності на додаткові і допоміжні зони. У загальну рецептуру завжди необхідно включати основну зону (область хребта). Додаткові і допоміжні зони потрібно використовувати в тому випадку, коли з ряду причин неможливо впливати на основну зону. Для посилення лікувального ефекту доцільно включати в рецептуру вплив на симетричні зони здорової сторони.

Основні зони розташовані на задній поверхні тулуба, голови, шиї. Основними названі в зв'язку з тим, що ділянки шкіри по обидві сторони хребта і безпосередньо над хребтом найближче розташовані від виходів корінців черепно-мозкових і спинномозкових нервів і інших структур.

Допоміжні зони: передня поверхня тулуба, голови і шиї.

Додаткові зони: зони шкіри нижніх і верхніх кінцівок, що є вторинними (периферійними) по відношенню до центральних структур спинного і головного мозку.

На основні і допоміжні зони застосовуються плоскі аплікатори: «Килимок великий», «Ромашка М», «Шанс 6,2х4», «Квадро», «Народний», «Устілки плюс».

Також застосовуються аплікаційні пояса: «Універсальний М», «Малюк» і «Чарівністрічки « Здоров'я », які фіксуються на проблемну зону і не заважають рухам.

На додаткові зони рекомендується впливати аплікатором "Чарівна стрічка" Здоров'я", «Валиком великим»«Валиком універсальним М»«м'ячиком голчастим». Також можна застосовувати аплікаційні пояса: «Універсальний М», «Малюк». Аплікатором «Устілки плюс» можна впливати на стопи і на інші частини тіла.

У силових видах спорту після підняття тяжкості зняти навантаження з очей допоможе аплікатор Ляпко «Пояс Універсальний М».

Систематичне використання на різні ділянки обличчя і волосистої частини голови допомагає позбутися від головних болів, зняти нервову напругу, поліпшити самопочуття, слух, пам'ять і якість сну. Сприяє посиленню провідності зорового нерва, поліпшенню кровообігу і обмінних процесів в області головного мозку і очей.

Застосування аплікатора Ляпко «ПоясУніверсальний М» можливо як самостійно, так і з іншими аплікаторами. Час дії 20-30 хвилин, сидячи або в положенні лежачи.

На відміну від допінгів, які штучно стимулюють працездатність організму за рахунок використання його заборонених резервів і зняття механізмів гальмування, методики аплікаційного впливу Ляпко спрямовані на відновлення і заповнення витрачених при навантаженні можливостей, грунтуючись на ефективному включенні внутрішніх, невикористовуваних резервів організму за допомогою корисного тренуючого стресу.

Тривале перебування в стані психологічного і фізичного перенапруження, безумовно, згубно впливає на людський організм, проте дозоване застосування факторів стресу дає позитивний результат. Відбувається пристосування організму людини до загрозливих умов навколишнього середовища. Завдяки чому він стає більш сильним, витривалим, стійким, захищеним, життєздатним.

Методики застосування аплікаційного впливу Ляпко в спорті

В ході тренувального процесу, рекомендовано одночасне застосування трьох основних методик аплікаційного впливу:

 • відновно-підготовчої,
 • реабілітаційної;
 • передстартової.

Класична відновно-підготовча методика аплікаційного впливу полягає в наступному: на тулуб спортсмена фіксуються 4-5 аплікаційних поясів, руки і ноги обмотуються еластичними аплікаційними стрічками. Для максимального ефекту слід задіяти голову, долоні і підошовні поверхні, обернувши їх аплікаційними стрічками.

Процедуру рекомендується проводити 1-2 рази на місяць, для досягнення загального оздоровчого ефекту, перед або після фізичних і психологічних перевантажень. Тривалість процедури становить 30-90 хвилин.

Показником правильного виконання є комфортність відчуттів пацієнта. Під час процедури необхідно розслабитися, дуже важливо правильно дихати - повільно і неглибоко. Часто пацієнти засинають. Поруч повинен знаходитися медпрацівник, який проводить процедуру, для того щоб підтримувати контакт з пацієнтом (за потребою послабити або посилити ступінь тиску сегментів костюма, контролювати самопочуття).

Процедура не повинна проводитися на голодний шлунок, краще через годину-півтори після їжі.

До і після зняття аплікаційного костюма бажано проконтролювати артеріальний тиск (в більшості випадків він нормалізується). Після процедури необхідно полежати, відпочити 10-15 хвилин, іноді поспати 30-40-хвилин. Ефект від процедури спостерігається протягом декількох тижнів і проявляється поліпшенням загального стану, енергетичним піднесенням, підвищенням витривалості, працездатності.

Реабілітаційна методика. Величезне значення для підвищення ефективності підготовки спортсменів має відновлення після фізичного навантаження, оскільки відпочинок - найважливіша складова частина тренувального процесу. Теоретично обґрунтоване використання методик аплікаційного впливу Ляпко, тісно пов'язане зі специфікою тренувального процесу, дозволяє істотно підвищити його якість, уникнути перевантажень, не допускати перевтоми і перетренованості.

Методика підбирається індивідуально і складається з обмотування аплікаційними стрічками зон, які були найбільш перевантажені під час тренувального процесу. Слід задіяти від 15 до 60% поверхні тіла.

Рекомендовано проводити у вечірній час після основних навантажень протягом 15-50 хвилин, також можна застосовувати відразу після тренування на нетривалий час (10-15 хвилин).

Безпосередньо перед важливим заходом, що вимагає максимальних енергетичних (фізичних і психологічних) витрат (перед початком тренування або перед стартом на змаганнях) рекомендується застосовувати передстартову методику. Вона проводиться в положенні стоячи. На тулуб, кінцівки і голову спортсмена короткочасно (на 5-7 хвилин) надягають аплікаційні пояса і стрічки, особливу увагу слід приділити м'язам, які будуть найбільш задіяні під час тренувального процесу, змагання. В такому стані спортсмен активно виконує характерні для свого виду спорту руху (нахили, присідання і т.д.) Тривалість процедури не більше 10 хвилин.

Також можна прокатувати ці зони «Валиком Великим» на протязі 5-7 хвилин.

Зростання спортивних результатів багато в чому залежить від ефективного розподілу тренувальних і змагальних навантажень. Використання методик аплікаційного впливу Ляпко дозволяє значно інтенсифікувати тренувальний процес шляхом збільшення адаптаційних можливостей організму спортсмена.

Приклади використання аплікаторів досвідченими спортсменами і їх поради щодо застосування

ДМИТРО ХАЛАДЖІ

чемпіон України з пауерліфтингу. Внесений до Книги рекордів Гіннесса як автор 63 рекордів. У 2004 році був визнаний САМОЮ СИЛЬНОЮ ЛЮДИНОЮ ПЛАНЕТИ

Досягнення світових рекордів - справа відповідальна і непроста: серйозні удари тканин, розтягнення зв'язок, мікротріщини кісток, вдавлені переломи ... Унікальні досліди застосування Аплікаторів ЛЯПКО Дмитром Халаджі дали колосальні результати - богатирську силу, сверстійкість і відсутність побічних явищ перевантажень. Не так давно Дмитро Халаджі, який, як відомо, зараз живе і працює в США, зустрівся з М.Г. Ляпко і «приміряв» нову модель аплікаційного Костюма ЛЯПКО. Богатирські м'язи були в захваті!

НІНА ГЕРЯ

чемпіонка світу з богатирського багатоборства. Внесена до Книги рекордів Гіннесса як автор 5 рекордів. Віце-чемпіонка «Ігор горців» (2011р., Шотландія). У 2011 році визнана НАЙСИЛЬНОЮ ЖІНКОЮ ПЛАНЕТИ

Уникнути розривів м'язів і сухожиль при роботі з важкими снарядами Ніні допомагають новаторські методики М.Г. Ляпко. «Килимок», «Устілки», «Валики», «Чарівні стрічки» і «Фараон» - її улюблені аплікатори і масажери. Правильна реабілітація, швидке відновлення і набирання фізичних параметрів - ось як виглядає дорога спортивної слави і рекордів!

«У дитинстві і в підліткові роки, коли займалася спочатку стрибками у висоту, а потім штовханням ядра, мріяла стати олімпійською чемпіонкою. А тепер моя мета - ще багато раз завоювати титул найсильнішої леді світу. Хочу довести собі і іншим, що нинішній успіх не випадковий. Крім того, прагну стати відомою, а для цього потрібно стабільно перемагати. »

СЕРГІЙ ЛІТОШ

спортивний лікар (Канада)

"Добрий день. Коротко про себе. 26 років працюю в реабілітації, з них 18 років в Канаді (до Канади 4-е управління МОЗ СРСР). Обслуговував Студентську Універсіаду в Баффоло - 1993р. Чемпіонати Світу з легкої атлетики, сквошу, гімнастики, боротьбі. Багато років з хокеїстами NHL. Досвід є. Останні 3 роки застосовую аплікатори Ляпко, останні 6 місяців і Чарівну Стрічку Ляпко. Результати приголомшливі. Для підвищення швидкісно-силової витривалості я обмотую ноги і руки: для стимулювання нервово-м'язової системи на 8-10-12 хвилин. Можна обмотувати і поперек, і шию, і голову. Для відновлення після важких, виснажливих тренувань та ігор я обмотую атлета на 20-25-30 хвилин, після цього роблю короткий масаж. Атлети самі мені кажуть, що покращилась швидкість, сила, витривалість. Відновлення проходить набагато легше і швидше. Тренери в шоці і повному здивуванні, але дуже вдячні. Працездатність збільшилася у всіх 100% атлетів. Приходжу в зали - спортсмени ляскають-вітають, вже чекають.

Є чудовий приклад - хлопчик 12 років займається футболом. В середньому 1-2 м'ячі забивав в 3-4 іграх. Обмотав йому на 12-15 хвилин обидві ноги і потім по 7-8 хвилин масаж на кожну ногу. У наступній грі хлопчик забиває 5 м'ячів. Через два тижні повторюю процедуру. У наступній грі 4 голи. Батьки двох команд в шоці. У зв'язку з цією ситуацією йому зробили жорсткий пресинг: два сильних футболіста команди-суперника блокували його, однак, незважаючи на це, він все одно забив 3 голи в цій грі. Завдяки таким унікальним результатами у мене тепер по 4-6 спортсменів проводять щоденні обмотки ...

Так що, впевнений, кожен спортсмен може дуже пристойно підвищити свої показники і результати, якщо подружиться з аплікаторами Ляпко! Якщо в Канаді визнали (а народ тут дуже скупий на визнання), то, повірте мені, ефект від застосування аплікаторів Ляпко - дуже великий.

Миколі Григоровичу величезна подяка особисто від мене і від усіх, хто їх використовує. З повагою, Сергій Літош р Торонто, Канада, 2008р.»

На фото спортивний тренер Сергій Літош і український боксер-професіонал, абсолютний чемпіон світу Олександр Усик

СЕРГЕЙ КАПРАЛОВ

спортивный врач-реабилитолог

- Занимаюсь восстановлением более 70 заболеваний (гипертоническая и гипотоническая болезни, последствия черепно-мозговых травм и инсультов, ожирение, сколиоз, остеохондроз, артроз, различные травмы и переломы). Кроме традиционных методов активно использую различные устройства относящиеся к рефлексотерапии и физиотерапии. Аппликаторы Ляпко — универсальное устройство, предназначенное для тех людей, чья жизнь связана с физическими и психоэмоциональными нагрузками, отличная альтернатива операционному вмешательству и применению лекарственных препаратов.

ЮРИЙ СИВОКОНЕНКО

вице-президент Донецкой областной федерации рукопашного боя

- Ощущение умиротворения и расслабления, в некоторых местах — ощущение жжения, согревания. Всю свою сознательную жизнь я провел в спорте, было много травм. Отмечаю действие большого коврика Ляпко, хорошо снимает болевой синдром, после 5-7 минут пребывания на нем большинство моих учеников засыпают богатырским сном.

ВИКТОР СИВОКОНЕНКО

мастер спорта международного класса.

Многократный чемпион мира и Европы по рукопашному бою

– Это уже третья тренировка за сегодня, присутствовало состояние усталости, хотелось спать. В процессе обмотки аппликаторами Ляпко почувствовал прилив сил, начала просыпаться некая спортивная злость, желание тренироваться, каждая клеточка наполнилась энергией и положительными импульсами.

Отдельная благодарность за валик, он весьма компактен и удобен для поездок.

АРТЕМ БОЙКО

мастер спорта международного класса.
Многократный чемпион мира и Европы по рукопашному бою

Волшебные ленты Ляпко могут быть намотаны на все тело: от кончиков пальцев до макушки; они не стесняют движений и позволяют совершать активные действия, комплекс разминочных или восстанавливающих упражнений.

АННА СИКОРСКАЯ

многократный чемпион и призер мира, Украины по рукопашному бою

- Мы достаточно часто ездим за границу, огромное количество времени проводим в дороге, испытывая стеснение и ограничение в движении достаточно тяжело контролировать свою физическую форму, чего стоит адаптация к новому климату и частой смене часовых поясов. Коврики, ленты, валики Ляпко — это удобно, практично, мобильно, мне не нужно никуда ходить, мой личный врач всегда со мной.

АЛЕКСАНДР ДАШКОВ

призер чемпионата мира по зимнему плаванью

- С чемпионата мира по зимнему плаванью в Юрмале я привез две бронзовые медали, однако реально мог претендовать на золото, просто не знал до конца о возможностях аппликаторов; я побоялся увеличить скорость, поскольку обычно впоследствии это даёт негативный результат — к концу дистанции силы покидают тебя и существует опасность замерзнуть, однако после «аппликационной разминки» энергии было столько, что хватило бы на несколько заплывов. Надеюсь, что в следующем году победа будет за нами!

ИГОРЬ ХАРИТОНОВ

трехкратный чемпион мира, Европы и пятикратный чемпион России по боксу среди молодежи

Спортивные достижение Игоря — результат грамотной систематизации физических нагрузок и предсоревновательной реабилитации, в сочетании с массажем, в которой аппликаторам Ляпко отводится особое место. По словам самого спортсмена, благодаря такому интенсивному «лечению», исчезли ощутимые последствия травм, увеличилась амплитуда движений суставов рук и ног, которая до этого была ограниченной, улучшились показатели при боксировании. Уже после первых процедур был виден прогресс, который сразу отразился не только на тренировочном процессе боксера, но и на результатах первых боев соревнований.

БОГДАН ХМЕЛЬНИЦКИЙ

чемпион Украины по боевому самбо


- Периодически, как и у большинства профессиональных спортсменов «выскакивают» какие-то отделы позвоночника, чаще всего — поясничный. Вечером я кладу под поясницу аппликатор Ляпко, боли проходят и я чудесно сплю. Применяю от 3 до 7 дней и проблемы со здоровьем «сходят на нет».

ЕКАТЕРИНА ЗАПОРОЖЧЕНКО

тренер по бодибилдингу СК «Sportmax», «Мисс фитнесс 2011»

Аппликаторы Ляпко это «адреналин» смеха, бодрости, силы, энергии, выносливости, легкости и чувствительности; реальное физическое здоровье без применения допинга, лекарств и биодобавок.

ЕВГЕНИЙ ЯРЫМБАШ

мастер спорта Украины международного класса по пауэрлифтингу

– Значительно снижается болевой порог, снимается усталость, мышечные блоки в пояснице, сами же мышцы становятся гибкими и эластичными. Аппликаторы Ляпко, применяемые после тренировок полностью восстанавливают силы за 1-1,5 часа, а это значит, что можно тренироваться снова, однако же, если переусердствовать энергии будет столько, что ночью с трудом удастся заснуть!


ДЕНИС СОБОЛЬ

мастер спорта по плаванью

«Вода необычайно легкая сегодня и усталости как не бывало! Обычно затрачиваю достаточно большой объем времени на разминку, однако аппликационные ленты Ляпко — весьма и весьма удобная альтернатива, позволяющая затрачивать на порядок меньше времени и при этом получать гораздо более эффективный результат.»

НАТАЛЬЯ ЯВИЛЯК

мастер спорта по художественной гимнастике

«Отличная альтернатива традиционной разминке. Намотать ленты на ноги и на руки, сделать несколько движений, которые будут применяться во время тренировки (соревнования) и … просто лететь от удовольствия!!!»

КОНСТАНТИН ЧЕРНОВ

мастер спорта международного класса по пауэрлифтингу


«Обматывание всего тела аппликационными лентами Ляпко и ограничение газообмена с окружающим воздухом способствует быстрому очищению организма, применение этой процедуры 1-2 раза в месяц даёт сверхвыносливость и сверхреакцию.»

СЕКЦИЯ СПОРТИВНОГО И БОЕВОГО САМБО

(пос. Новомихайловка, Донецкая область)

Александр Линник (тренер): «Нашему бойцовскому объединению всего год, однако ребята уже завоевывают призовые места на местных чемпионатах. При малейшей травме, ушибе, переломе, для восстановления после тренировок и соревнований мы используем аппликаторы Ляпко. Также, они наши верные помощники и во время соревнований.»

ПЕТРОВ ГРИГОРИЙ САВИЧ

мастер спорта международного класса, чемпион мира, Европы, Украины по гребле

– После полуфинала половина команды чувствовала себя нехорошо, у кого-то разболелось плечо, у кого-то ноги, поясница. Мы использовали аппликационный костюм и валики Ляпко. В финале нашим соперником стала команда возраст участников которой не превышал 20-30 лет, возраст же участников нашей команды колебался в пределах 40-60. Победу одержали мы!

Видео Применение аппликаторов Ляпко спортсменами.