Аплікатори Ляпко і лікування дітей

Що таке пристрої аплікаційні Ляпко?

Дія пристроїв аплікаційних Ляпко заснована на принципах традиційної китайської медицини - поверхневої багатоголкової акупунктури. Високий оздоровчий ефект пристроїв аплікаційних Ляпко обумовлений поєднанням інтенсивних рефлекторних, гальвано-електричних та імуннологічних властивостей.

Це виражається в стимуляції біологічно активних точок, що сприяє підвищенню імунітету і поліпшенню кровообігу. Крім того, вплив ПАЛ розвиває тактильне сприйняття, покращує концентрацію уваги дитини, стимулює мовні функції, коригує поставу. Помірне роздратування чутливих закінчень, зосереджених в конкретних точках шкіри, м'язів і інших тканин, нормалізує силу, рухливість і врівноважує процес збудження і гальмування. Воно не обмежується тільки зоною тієї чи іншої точки або нерва, а часто благотворно впливає на органи, віддалені від місця впливу, і на весь організм людини в цілому.

Пристрої аплікаційні Ляпко - це еластичні пластини, валики, стрічки і пояси, виготовлені з гуми медичного призначення, з зафіксованими на ній голками. Голки ПАЛ складаються з необхідних для організму металів: цинку, міді, заліза, нікелю і срібла. У гумовій основі навколо голок і по краях ПАЛ є обмежувальні виступи, які підвищують стійкість і надійність кріплення голок, та оберігають шкіру від пошкодження. Особливо важливо, що голки, стикаючись зі шкірою, не ушкоджують її. Вони заточені таким чином, що виключає пошкодження епідермісу.

Пристрої аплікаційні Ляпко впливають на шкірні рецептори, точки і рефлекторні зони, викликаючи адекватні реакції організму. Включають імунну систему в роботу, дають їй додаткові сили для успішної боротьби з хворобою. Крім того, включається механізм множинних уколів біологічно активних точок, розташованих на шкірі, які дають команду гіпофізу на виділення ендорфінів - природних знеболюючих речовин організму. Таким чином, стикаючись зі шкірою, голки стимулюють викид внутрішніх ліків людини, включаючи в роботу «внутрішнього лікаря».

В результаті застосування пристроїв аплікаційних Ляпко нормалізується діяльність опорно-рухового апарату, нервової, серцево-судинної, лімфатичної, дихальної, травної, видільної, урогенітальної, імунної та ендокринної систем. ПАЛ широко використовуються не тільки в лікуванні і профілактиці захворювань всіх органів і систем, як у дорослих, так і у дітей, але це також засіб для відновлення життєвого тонусу, гарного настрою і працездатності.

При контакті зі шкірою на поверхні голок пристроїв аплікаційних Ляпко відбувається безліч фізико-хімічних змін, які пов'язані з виникненням гальванічних струмів. Гальванізація сприяє поліпшенню обміну речовин, підсилює відновні процеси, надає розсмоктуючу дію, допомагає виробленню біологічно активних речовин, знижує больову і тактильну чутливість шкіри.

Пристрої аплікаційні Ляпко не мають побічних ефектів і схвалені Міністерством охорони здоров'я України до використання в медичній практиці, захищені українськими, російськими і міжнародними патентами, сертифіковані відповідно до світових стандартів якості. Методика лікування пристроями аплікаційними Ляпко включена в навчальні посібники для студентів і викладачів вищих навчальних закладів з фізичної реабілітації, фізичного виховання, а також лікарів і фахівців зі спортивної медицини та кінезіотерапії.

Згідно з методичними рекомендаціями щодо застосування пристроїв аплікаційних Ляпко в педіатрії для лікування і розвитку дітей, рекомендується застосовувати аплікатори з меншим кроком: 3,5-5,0 мм.

Плоскі аплікатори: «Краплинка», «Супутник плюс», «Шанс 4,9», «Устілки Плюс», «Ромашка».

Валики: «Валик Лицевой М», «Валик универсальный М», «Валик большой М», «Мячик игольчатый».

Аплікаційні пояса: пояс «Малюк», пояс «Універсальний М», «Чарівна стрічка «Здоров'я».

Для комфортності дітям першого року життя процедури проводити через бавовняну тканину і використовувати аплікатори малих розмірів. Дітям старшого віку застосовувати аплікатори великих розмірів і можна на шкіру, в залежності від індивідуальної чутливості шкіри дитини.

Для проведення масажу в домашніх умовах рекомендовано використовувати масажер «Фараон», яким працюють через тканину або по шкірі, змащеній маслом або масажним кремом.

«Чарівні стрічки «Здоров'я» застосовуються при травмах, переломах кінцівок відповідно до рекомендацій за даними захворюваннями.

Масаж для новонароджених

Масаж для новонароджених - це корисна і абсолютно безпечна можливість значно вплинути на зміцнення і оздоровлення малюка вже протягом перших місяців життя. Така процедура важлива для абсолютно здорових діток і для тих, у яких є якась проблема. Масаж зцілює і сприятливо впливає не тільки на фізичний розвиток новонародженого, але і на його нервовий та психологічний розвиток.

Користь масажу для новонароджених дітей

Масаж немовляті чинить позитивний вплив на організм, а саме:

 • зміцнює еластичність м'язів і гнучкість суглобів;
 • благотворно впливає на імунітет;
 • допомагає при лікуванні рахіту, запорів;
 • розвиває координацію рухів;
 • стимулює зростання м'язів;
 • зміцнює опорно-руховий апарат;
 • активізує обмін речовин;
 • поліпшує травлення, роботу внутрішніх органів, в т.ч. серця, кровообіг;
 • надає позитивний вплив разом з гімнастикою при гіпотонусі та гіпертонусі;
 • зменшує здуття животика і прискорює відходження газів;
 • допомагає вивести мокроту при бронхіті і сильному кашлі;
 • поліпшує сон і підвищує апетит;
 • поліпшує сон і підвищує апетит;
 • для усунення проблем захворювань нервової, кісткової і м'язової систем.

З якого віку можна робити масаж?

Мама може робити масаж новонародженому в домашніх умовах вже з 3-х тижневого віку або коли повністю заживе пупок.

Особливості масажу

Техніка масажу для дітей різного віку має відмінності в тривалості маніпуляцій і їх ускладненні з кожним наступним місяцем.

Наприклад:

Від 0 до 1 місяця. У такому віці масаж необхідний для нормалізації м'язового тонусу, активного набору ваги, збільшення рухливості суглобів.

Від 1 до 3-х місяців. Якщо до одного місяця проводилися тільки погладжуючи рухи, то після одного місяця можна вже додати розтираючи вправи для немовляти. Загальнозміцнюючий комплекс слід починати і закінчувати погладжуваннями.

В 6 місяців, в 1 рік масажні техніки ускладнюються.

Тривалість масажу

Перший сеанс масажу повинен бути не більше 5 хвилин, поступово його тривалість необхідно збільшити до півгодини. Все буде залежати від того, скільки часу малюк буде вести себе спокійно і не вередувати.

Правильний час для проведення сеансу.

Оптимальним часом для сеансу масажу буде - 45 хвилин після годування або за 60 хвилин до наступного прийому їжі.

Протипоказання

Робити масаж немовляті не рекомендовано в таких випадках:

 • Вік менше трьох тижнів.
 • При порушеннях в травних органах новонародженого.
 • При вірусної інфекції - організм малюка буде всі сили витрачати на боротьбу з нею.
 • Якщо у немовляти виникли на шкірі висип, пітниця, будь-які алергічні почервоніння.
 • При підвищенні температури тіла у дитини.
 • Загострення хронічних або вроджених захворювань.
 • Захворювання серця.
 • При порушенні кровообігу.
 • Якщо у малюка є грижа.
 • Патології печінки або нирок.
 • Погане загальне самопочуття дитини.
 • Дратівливість, плаксивість, поганий настрій малюка.
 • Втома і занепокоєння мами.

Масаж для маленької дитини - це завжди приємно, корисно і необхідно в перші місяці життя. Мама завжди зможе зробити масаж самостійно, оточивши дитину своєю турботою, ласкою і захистом.

Підготовка до ручного масажу

Перед масажем для розігріву шкіри і зняття м'язової напруги рекомендовано покатати спинку через тонку тканину вздовж хребта по обидва боки «Валиком лицьовим М» 2-3 хвилини (для появи рожевого забарвлення). Дітям старшого віку «Валиком лицьовим М», «Валиком універсальним М» працюють по шкірі, без застосування масел (гума не маслостійка, від контакту з маслом буде псуватися). Потім наносять на тіло масло і роблять ручний масаж.

Прокатування валиком по тілу може бути і окремою приємною процедурою без подальшого ручного масажу. Вплив здійснюється по зовнішній стороні кінцівок і по спині. Натискання легке, рухи рівномірні по всій довжині.

Кишкова колька

У перші три місяці життя більш ніж у 70% дітей відзначаються функціональні кишкові кольки. У переважній більшості випадків ці коліки - не патологія (захворювання), а пристосування шлунково-кишкового тракту малюка до нових умов.

Всем родителям знакома такая картина: на фоне кормления или вскоре после него малыш вдруг начинает поджимать ножки к животику, проявлять беспокойство, а затем резко краснеет и начинает кричать.

Продолжаться эта ситуация может достаточно долго. Это и есть «кишечная колика».

Для зняття кольок можна користуватися «Валиком Лицьовим М» або малим аплікатором «Краплинка». Процедури проводити через бавовняну тканину. Валиком легенько обкатувати животик за годинниковою стрілкою протягом декількох хвилин до появи легкої гіперемії (почервоніння). Потім покладіть дитинку на животик і покатайте валиком середній і нижній відділи спинки. За такою ж схемою впливаємо і малими аплікаторами Ляпко: по черзі (за годинниковою стрілкою!) Прикладаючи його до живота навколо пупка, так щоб виходив квадрат. Натиск аплікатором повинен бути ніжним, без зусилля. Проводити процедуру між годуваннями або до годування. Дуже ефективно проводити масаж аплікаторами перед купанням.

Головне пам'ятати, що все це проходить, при правильному використанні всіх рекомендацій. Цей період може пройти досить легко і не затьмарити радості перших місяців материнства!

Простудні захворювання

Попередити розвиток застуди - цілком посильне завдання. Відомо, що ризик захворіти підвищується в періоди, що відносяться до так званого міжсезоння - навесні і восени. Пов'язано це з слабкою температурою повітря, підвищеною активністю патогенів, вогкістю, протягами, зниженням імунітету, авітамінозом.

Профілактичні заходи зводяться до комплексу оздоровчих і загальнозміцнюючих заходів:

 1. Загартовування.
 2. Здорове збалансоване харчування, насичення організму вітамінами, мікро- і макроелементами.
 3. Активний спосіб життя, щоденні прогулянки, помірні навантаження.

Для профілактики простудних захворювання при переохолодженні на прогулянці, можна обкатати «Валиком універсальним М», «Валиком великим М» (в залежності від віку) все тіло дитини, обов'язково стопи, долоньки протягом 5-7 хвилин, до появи рівномірно рожевого забарвлення.

Під час застуди і при кашлі аплікатор можна використовувати як гірчичник на спинку і на грудину, час впливу 10-15 хвилин, до появи почервоніння шкіри.

При кашлі також можна застосовувати аплікатор «Шанс», «Ромашка М», «Устілки Плюс», пояс «Малюк» на міжлопаткову зону.

При закладеності носа, при гаймориті, фронтитах, фарингітах можна використовувати пояса «Малюк» або «Універсальний М», маленький аплікатор «Краплинка», фіксуючи їх в різних варіантах. Носіння пояса «Універсальний М» на надбровні ділянки та в області проекції гайморових порожнин протягом 10-15 хвилин покращує кровообіг придаткових порожнин носа, знімає набряк, відновлює носове дихання.

При болях в горлі можна фіксувати на шию аплікатор «Краплинка» або «Чарівну стрічку« Здоров'я ».

При закладеності носа рекомендовано також прокатування долонь і стоп «Валиком лицьовим М», «Валиком універсальним М», «М'ячиком голчастим».

На стопи рекомендується використовувати «Устілки плюс»

Для зняття алергічної реакції після укусу комах

Рекомендовано на місце укусу прикласти маленький аплікатор «Краплинка», «Супутник плюс» або будь-який аплікатор, який можна утримувати або зафіксувати 15-20 хвилин. Додатково для кращого ефекту докласти аплікатор на 15-20 хвилин на шийно-комірцеву зону.

Для поліпшення зору

У дитячій практиці застосування аплікатора пояс «Універсальний М» на область очей рекомендовано під контролем дорослих з 5-річного віку. Показано в комплексному лікуванні легкого та середнього ступеня амбліопії. Увага! Дитину спочатку потрібно заохотити своїм прикладом: мама в присутності дитини надягає собі пояс «Універсальний М» на закриті очі. Цим вона показує, що це безпечно і не боляче. Важливо при цьому описувати дитині свої приємні відчуття і корисність такої процедури. Все може проходити у вигляді гри, сидячи або лежачи. Після цього мама акуратно кілька разів прикладає аплікатор до закритих очей дитини. Коли дитина заспокоюється, звикає до нових відчуттів і розуміє, що це безпечно, пояс можна зафіксувати буквально на 1 хвилину. При цьому треба тримати дитину за руку, щоб вона відчувавала фізичну присутність мами і обов'язково з нею розмовляти (можна читати казки, згадувати щось приємне для дитини або малювати зорові образи). Варто постійно нагадувати дитині, що очі потрібно тримати закритими і не намагатися відкривати їх.

Увага! Аплікації проводять на закриті очі 1-2 рази на день, поступово збільшуючи час процедури до 5-7 хвилин. Курс застосування 7-10 днів, повторити через 10-12 днів.