Аплікатор Ляпко для схуднення

«Встав из-за стола голодным - вы наелись;
если вы встаете наевшись - вы переели;
если встаете переевши - вы отравились»

Антон Павлович Чехов

Надмірна вага та ожиріння – результат формування аномальних або надмірних жирових відкладень, які можуть завдавати шкоди здоров'ю.

Шкода надмірної ваги

Ожиріння не просто зайві кілограми – це тяжке хронічне захворювання. Жодною іншою хворобою люди не хворіють так часто, як ожирінням. За останніми оцінками МОЗ, понад 1 млрд. людей у світі мають зайву вагу.

Переїдання та ожиріння є серйозною медичною проблемою, яка актуальна незалежно від соціальної та професійної приналежності, зони проживання, віку та статі.

В економічно розвинених країнах майже 50% населення мають надмірну вагу, з них 30% страждають на ожиріння. З кожним роком збільшується кількість дітей і підлітків, які страждають на ожиріння. МОЗ розглядає ожиріння як глобальну епідемію, що охоплює мільйони людей.

У нашій країні питанню зайвої ваги не приділяється належної уваги. На жаль, в Україні й нині навіть не існує офіційної статистики, що дозволяє оцінити масштаб цієї проблеми.

За даними окремих авторів надмірна маса тіла та ожиріння відзначається практично у кожного третього-четвертого жителя нашої країни. Однак такі хворі безуспішно лікуються від супутніх захворювань, зумовлених ожирінням, не одержуючи спеціалізованої допомоги щодо основного захворювання.

Високу медико-соціальну значимість проблеми ожиріння визначає не тільки її розповсюдженість.

Добре відомо, що надмірна маса тіла привносить у життя людини велику кількість додаткових проблем – обмеження рухової активності, упереджене ставлення оточуючих, проблеми в особистому житті та професійній діяльності, труднощі у виборі одягу та багато інших.

У хворих на ожиріння дуже часто спостерігаються депресивні та невротичні стани.

Крім соціальної дезадаптації та психологічних проблем, ожиріння супроводжується також високим ризиком інвалідизації хворих працездатного віку та значним скороченням тривалості життя. Це відбувається внаслідок розвитку тяжких супутніх захворювань, адекватне лікування яких неможливе без корекції маси тіла.

Для оцінки ступеня ожиріння запроваджено показник індексу маси тіла (ІМТ).

Він розраховується як відношення маси тіла в кілограмах до квадрата зросту в метрах (кг/м²).

В нормі ІМТ складає 18-24.9 кг/м.

Безпечним вважається ІМТ:

 • для жінок 22-23,4 кг/м
 • для чоловіків 23,5-24,9 кг/м

ІМТ більше або дорівнює 25 - надмірна вага;

ІМТ більше або дорівнює 30 – ожиріння.

А найпростіший метод оцінки – виміряти окружність талії. При зайвій масі тіла окружність талії у жінок понад 80 см, у чоловіків – понад 94 см.

Причини розвитку ожиріння

Причин ожиріння завжди багато: це й особливості поведінки самої людини, і фактори навколишнього середовища, порушення в роботі ендокринної системи. На 20-40 відсотків маса тіла визначається генетичними чинниками, інші – чинники середовища проживання і життя, харчових звичок. Дуже часто «успадковуються» не так біологічні особливості організму, як спосіб життя, харчові звички, які складаються в сім'ї та засвоюються кожним з нас вже у дитинстві.

Ожиріння розвивається внаслідок порушення енергетичного балансу організму. Витрата енергії відбувається у трьох процесах: обмін речовин, перетравлення їжі, робота м'язів. Вага залежить не лише від того, чим і як людина харчується, а й від того, наскільки активний спосіб життя він веде. Робота м'язів сприяє зниженню артеріального тиску, рівня тригліцеридів, глюкози в крові та підвищенню концентрації «хорошого» холестерину.

У нормі 75% енергії, що надходить з їжею, витрачається на обмін речовин, 10-15% - на виробництво тепла, 15-10% - на фізичні вправи. В останні десятиліття у багатьох країнах підвищився рівень життя, змінилася структура харчування, збільшилося споживання висококалорійних продуктів з високим вмістом жиру та з низьким вмістом клітковини.

Все це сприяє споживанню надлишкової енергії, а отже, і поширенню ожиріння серед більшої кількості людей. У багатьох країнах різко скорочено години для занять фізичною культурою у навчальних закладах, що сприяє поширенню ожиріння у дітей, навіть у ранньому віці.

При цьому слід зазначити, що жирова тканина є важливою складовою нашого тіла і виконує низку важливих функцій:

 1. Накопичує жир і зберігає енергетичний запас, необхідний для зростання і нормальної роботи організму.
 2. Оточує внутрішні органи та шлунково-кишковий тракт, захищаючи їх від механічних струсів та травм.
 3. Підтримує оптимальну температуру організму, виконуючи функцію теплоізоляційного шару.
 4. Накопичує жиророзчинні вітаміни (A, D, E, K).
 5. Виконує ендокринну функцію, виділяючи в кров ряд необхідних речовин, а також є великим депо стероїдних гормонів (особливо естрогенів – жіночих статевих гормонів).

Проте, проблема зайвої ваги та ожиріння, надання профілактичної та лікувальної допомоги є дуже актуальними. Уявіть, зниження ваги на 10 кг при ожирінні зменшує ризик смерті на 25%.

Зайва вага – це не лише естетична проблема, а й високий ризик хронічних захворювань.

Зі зростанням ожиріння, зростає кількість безпосередньо пов'язаних із зайвою масою тіла, що загрожують життю захворювань:

 • цукровий діабет;
 • гіпертонія;
 • ішемічна хвороба серця;
 • інфаркти міокарда;
 • інсульти; 
 • атеросклероз;
 • жовчокам'яна хвороба;
 • жирове переродження печінки, що веде до цирозу;
 • захворювання опорно-рухового апарату – артрити та артрози, остеохондроз хребта, ураження м'язів та сухожиль;
 • шкірні захворювання – підвищення рівня цукру в крові та надмірна пітливість викликають опрілості у складках шкіри;
 • гінекологічні захворювання – полікістоз яєчників, без лікування ожиріння у жінок розвивається безпліддя;
 • у чоловіків – зниження рівня тестостерону, сексуальні дисфункції;
 • онкологічні захворювання молочної залози, товстої кишки та інших органів та ін.

Психосоматика зайвої ваги

Психологи вважають, що зайва вага - це не тільки наслідок переїдання та малорухливого способу життя. Причини його появи набагато глибші, вони ховаються у внутрішніх переживаннях людини.

Повне тіло краще захистить його від загрози. Нестабільна психіка і тонка душевна організація захищаються шаром жиру, як подушкою безпеки.

Надмірна вага є наслідком конфліктів, що відбуваються всередині людини. Він незадоволений особистим життям, своєю зовнішністю, внаслідок чого тривожиться, впадає у депресію. З внутрішніми конфліктами простіше впоратися, заїдаючи їх.

Для багатьох їжа стає дієвими «ліками» для зняття нервової перенапруги. Як правило, стрес заїдають саме шкідливими продуктами, що й призводить до набору кілограмів. Зайва вага — прямий наслідок того, що людина не в змозі боротися зі своїми особистісними проблемами безпечнішими способами, ніж калорійна їжа.

Низький рівень відповідальності. Особи, схильні у своїх проблемах звинувачувати лише зовнішні чинники, частіше страждають від зайвої ваги.

Для підвищення відчуття власної значущості - людина може більше їсти у спробах стати значущою та помітною у суспільстві. Тіло ніби каже: «хочу зайняти собою більше місця, хочу, щоб мене нарешті гідно оцінили». Це не вирішення проблеми «недолюбленості». У людини із зайвою вагою з'являється ще більше комплексів, що заважає йому добиватися поставлених цілей і будувати стосунки з людьми.

Дефіцит позитивних емоцій - «заїдає» саме життя, намагаючись зробити його більш сонячним і цікавим.

Почуття провини та ненависть до себе. Люди з глибоким почуттям провини підсвідомо хочуть покарати себе. І цим покаранням стає їжа. Людина, спотворюючи своє тіло, намагається спокутувати провину (часто надуману).

Засоби боротьби з зайвою вагою

Розроблено безліч методів лікування ожиріння:

 • дієти та лікувальні голодування;
 • лікарські препарати та харчові добавки;
 • спортивні програми;
 • апаратні процедури;
 • хірургічне видалення жирових відкладень (ліпосакція);
 • поведінкові психотерапевтичні втручання;
 • нетрадиційні методи – голкорефлексотерапія, магнітні браслети та ін.

За роки вивчення проблеми зайвої ваги медики всього світу дійшли висновку: найдієвішим засобом його зниження являється здоровий раціон у поєднанні з фізичною активністю.

При надмірній вазі організм працює як «зламаний» механізм і потрібно нормалізувати обмінні процеси в ньому. Лікарі рекомендують харчуватися повноцінно, не терпіти голоду, вживати їжу 5-6 разів на день. Головне стежити не скільки, а що ви їсте.

Лікування зниження зайвої ваги має такі цілі: зменшення маси тіла, підтримання досягнутого рівня ваги, лікування та профілактика супутніх захворювань.

Відмінний результат для схуднення надають Аплікатори Ляпко.

Аплікаційна терапія Ляпко

Аплікатори Ляпко в різних модифікаціях (пластини, валики, аплікаційні пояси, аплікаційні стрічки) є оригінальним, потужним приладом, що володіє безліччю оздоровчих лікувальних можливостей.

Їхня дія заснована на засадах традиційної китайської медицини — поверхневої багатогольчастої акупунктури, а також на загальних фізіологічних механізмах життєдіяльності.

Механізми дії аплікатора.

Високий оздоровчий ефект аплікаторів Ляпко обумовлений поєднанням інтенсивних реакцій:

 • рефлекторно-механічніх;
 • гальвано-електричних;
 • імунологічніх.

Аплікаційна терапія має виражену знеболювальну та спазмолітичну дію. Покращує кровообіг, лімфотік, мікроциркуляцію, зменшує набряк тканини. Активує тканинні механізми імунного захисту, підвищує в крові рівень власних опіатних пептидів та антистресорних гормонів, знижує рівень чутливості больових рецепторів, позитивно психоемоційно впливає і, як результат, стимулює загальні адаптаційні механізми людини. Доторкаючись до шкіри, голки аплікатора стимулюють викид внутрішніх ліків людини, включаючи в роботу його «внутрішнього лікаря».

Важливо відмітити , що локальне (місцеве) поліпшення кровообігу при аплікаційної терапії відбувається без додаткового навантаження на сердце, оскільки посилюється робота периферичного кровообігу і в цей час відпочиває серце. Це дуже важливо для всіх категорій хворих і, особливо, з ішемічною хворобою серця, недостатністю кровообігу 1-2 ступеня, людей похилого віку.

Після зняття аплікатора в місці його застосування протягом 10 хвилин всі пори відкриті, тому для поліпшення оздоровчого ефекту можна нанести мазі, креми, що мають знеболювальну, протизапальну дію, що мають антицелюлітну дію.

Методика схуднення з аплікаторами Ляпко

Метод корекції ваги та фігури за допомогою аплікаційної терапії Ляпко, змушує повірити в себе, у сили та можливості свого організму. Аплікаційна терапія не просто спрямована на позбавлення від жирового прошарку, целюліту та зменшення ваги, це справжнє лікування всього організму, відновлення мікроциркуляції, покращення обміну речовин, зміцнення імунної системи, покращення настрою та підвищення працездатності.

Завдяки дії аплікаторами Ляпко, швидкість лімфотоку та кровотоку під час сеансу збільшується у кілька разів.

Курс аплікаційної терапії становить 10 - 15 процедур, тривалість коливається від 30 хвилин до 2 годин залежно від типу впливу, що проводиться.

Лімфодренажний ефект

Починати будь-який вид масажу слід з обробки всього тіла "Валиком Великим" протягом 5-7 хвилин - лімфодренажний ефект.

Спочатку слід обкатати стопи. Потім нижні кінцівки (знизу догори), спину. Локально і триваліше слід впливати на проблемні ділянки тіла (стегна, сідничну область, живіт).

При ожирінні обов'язково впливати аплікаторами Ляпко на область спини – грудний та попереково-крижовий відділи хребта. Додатково слід задіяти зони гомілок, стегон, передпліччя та плеча, зони живота.

Великі ділянки тіла

Найкращий ефект досягається при впливі аплікаторів на великі ділянки тіла. Час дії 20-30 хвилин і більше.

Для проведення процедури рекомендовано застосовувати плоскі аплікатори великих розмірів: Аплікатор «Килимок великий», «Масажний килимок голковий великий», «Шанс 6,2 х4».

«Ромашка М», «Квадро».

Аплікаційний костюм Ляпко. Чим більша площа впливу, тим ефект кращий.

Час дії 20-60 хвилин. Даний сеанс слід проводити як мінімум через годину після прийому легкої їжі, після аплікаційного впливу також не рекомендується вживати їжу протягом 1-1,5 години, пити лише негазовану воду.

Критерієм ефективності аплікаційної процедури є відчуття тепла у ділянці шлунка.

Процедуру повного аплікаційного обгортання рекомендується проводити 1-2 рази на місяць.

Часткове аплікаційне обгортання можна проводити щодня курсами 10-12 днів.

Посилення жироспалювального ефекту

Якісний жироспалюючий ефект мають «Чарівні стрічки «Здоров'я»: дві 1+1, 1+2 - 7 або 9 – сегментні, які рекомендовано розміщувати на проблемних зонах.

Пояс «Малюк»

Для посилення ефекту можна поєднувати аплікаційні обгортання стрічками та поясами із заняттями на спортивних тренажерах: біговій доріжці, орбітреці, велотренажері.

Хороший жироспалюючий ефект спостерігається при застосуванні аплікаційної терапії після сауни чи кедрової бочки.

У місці прикладення аплікатора відбувається інтенсивне спалювання жирової тканини з виділенням великої кількості тепла та рідини.

Масажери "Фараон", "Фараон Л"

Завершують процедуру проведенням інтенсивного масажу ділянок із підвищеними жировими відкладеннями за допомогою масажера "Фараон", "Фараон Л". Шкіру при цьому обробляють масажним маслом або кремом.

Висновки

Отже: ожиріння – це серйозна хвороба, яка потребує лікування. Головне в лікуванні - підбір помірно низькокалорійної дієти (лікувальне харчування), збільшення фізичного навантаження (у тому числі ЛФК, масаж), психологічна та соціальна підтримка (психотерапія).

У боротьбі з ненависними кілограмами ваш головний союзник ви самі. Тільки самодисципліна, завзятість та робота над собою допоможуть змінити спосіб життя та зберегти позитивні результати надовго.