Артрит. Причини, симптоми, методи лікування. Лікування аплікатором Ляпка

АРТРИТ — захворювання суглобів запального характеру. Приблизно кожна сота людина хворіє на артрит. Це захворювання вражає людей будь-якого віку, особливо часто — жінок середніх років і літніх людей. 80 % людей старше 65 років страждають на артрит.

Хворобу, як правило, супроводжують такі симптоми:

— біль у суглобі;

— почервоніння, припухлість, ущільнення шкіри;

— скутість і обмеження рухливості;

— підвищення температури в області суглоба;

— зміна форми суглоба;

— неприродний хрускіт при навантаженні.

Артрит налічує більше ста різних форм, що врешті-решт стають хронічними. Найчастіше артрит вражає суглоби пальців, колін і стегон, плечові й спинні суглоби. До факторів ризику артриту відносять людей, які мають спадкову патологію суглобів, надмірну вагу, алергічні захворювання, професійні та спортивні навантаження на суглоби. Провокує розвиток захворювання також і куріння.

Артрит одного суглоба називається моноартритом; 2–3 суглобів — олігоартритом; багатьох — поліартритом. Артрит може початися різко (гострий артрит) або розвиватися поступово (хронічний артрит).

Причини розвитку артриту — різні інфекції, алергії, травми, порушення живлення суглоба, а також переохолодження та надмірні фізичні навантаження. Артрит може бути самостійним захворюванням або проявом іншого захворювання.

Часто хворі не звертають уваги на хворобливі відчуття до появи сильно вираженого болю або часткового обмеження рухливості. На пізніх стадіях артриту іноді потрібна складна операція із заміщення хряща, повне або часткове протезування суглоба. Хоча операції з протезування суглобів виконуються давно й успішно, хірургічне лікування артритів — це крайній захід.

Традиційне лікування артриту спрямоване на зняття болю та відновлення працездатності суглобів. Для цього використовуються нестероїдні протизапальні препарати, гормони, високоенергетична фізіотерапія та навіть ендопротезування. Таке лікування артриту дає лише тимчасовий результат і призводить до різних побічних ефектів. Загалом не секрет, що багато хворих лікують артрит все своє життя, відзначаючи при цьому стійке погіршення самопочуття.

Серед методів фізіотерапевтичного лікування та реабілітації, що сприяють поліпшенню обміну речовин у хрящовій і кістковій тканині, — електрофорез з димексидом, магнітотерапія, лазеротерапія, КВЧ-терапія. Якщо немає протипоказань, курси фізіотерапевтичного лікування повторюються кожні 5–6 місяців. Але навіть для тих людей, яким протипоказані електрофізіопроцедури, вихід є. Це застосування багатоголкових різнометалічних аплікаторів Ляпка, які крім рефлекторно-механічного дії ще й мають ефект абсолютно нешкідливого мікроелектрофорезу.

При лікуванні артриту також варто:

— підбирати ортопедичне взуття з м'якою підошвою й фіксованою п'ятою;

— носити супінатори, наколінники, тростини при ходьбі;

— займатися лікувальною гімнастикою;

— скоротити навантаження на суглоби (знизити масу тіла);

— позбавитися від шкідливих звичок (відмовитися від куріння, надмірного вживання кавових напоїв).