Артрит. Причини, симптоми, методи лікування. Лікування аплікатором Ляпка

Що таке артрит

Артрит - захворювання суглобів запального характеру. Приблизно кожна сота людина хворіє на артрит. Це захворювання вражає людей будь-якого віку, особливо часто - жінок середніх років і літніх людей. 80% людей старше 65 років страждають на артрит.

Причини розвитку артриту

Однозначна і точна причина артриту на даний момент не визначена, але лікарі виділили деякі фактори, які здатні спровокувати розвиток артриту:

 • різні інфекції;
 • алергії;
 • травми;
 • порушення харчування суглоба;
 • переохолодження;
 • надмірні фізичні навантаження;
 • захворювання нервової системи
 • надмірне навантаження на суглоби;
 • зайва вага;
 • порушення в роботі ендокринної залози;
 • генетична схильність.

Артрит може бути самостійним захворюванням або проявом іншого захворювання.

Симптоми артриту

Хворобу, як правило, супроводжують такі симптоми:

 • біль в суглобі;
 • почервоніння, припухлість, ущільнення шкіри;
 • скутість і обмеження рухливості;
 • підвищення температури в області суглоба;
 • зміна форми суглоба, неприродний хрускіт при навантаженні.

У артриту більш ста різних форм, які в кінцевому підсумку стають хронічними. Найчастіше артрит вражає суглоби пальців, колін і стегон, плечові і спинні суглоби. До факторів ризику артриту відносять людей, що мають спадкову патологію суглобів, надмірну вагу, алергічні захворювання, професійні і спортивні навантаження на суглоби. Провокує розвиток захворювання також і куріння.

Артрит одного суглоба називається моноартритом; 2-3 суглобів - олігоартритом; багатьох - поліартритом. Артрит може початися різко (гострий артрит) або розвиватися поступово (хронічний артрит). Артрит - це небезпечне захворювання. Протікає воно в кілька стадій і може давати серйозні ускладнення.

Стадії артриту

При тривалому перебігу запальний процес поєднується з дистрофічним, що призводить до розвитку артозоартриту, постійних болів в суглобах і повної інвалідизації хворого.

 1. 1. Стадія - початкова. Виникнення запалення і набряку синовіальної оболонки. З'являються перші суглобові болі, збільшується обсяг синовіальної рідини, набрякають і червоніють навколосуглобові м'які тканини, порушується рухова функція. Страждає загальне самопочуття хворого.
 2. 2. Стадія - виникнення паннуса. У місці запалення розростається сполучна тканина, що прикриває поверхню хряща і руйнує його. Болі при русі посилюються, з'являються характерні нічні запальні болі. Зовні набряклість може зменшуватися, але з'являється ущільнення навколосуглобових м'яких тканин.
 3. 3. Стадія - формування волокнистого анкілоза (нерухомості суглоба). Хрящова поверхня кісток зруйнована, сполучна тканина щільно зростається з кістковою тканиною, формуючи малорухоме зчленування. Порушується суглобова функція. Загострення запального процесу чергується з ремісією.
 4. 4. Стадія - кістковий анкілоз. На місці сполучної тканини розростається кісткова тканина, і суглоб стає повністю нерухомим. Це призводить до інвалідності.

Часто хворі не звертають уваги на хворобливі відчуття до появи сильно вираженою болю або часткового обмеження рухливості. На пізніх стадіях артриту іноді потрібна трудомістка операція по заміщенню хряща, повне або часткове протезування суглоба. Хоча операції з протезування суглобів виконуються давно і успішно, хірургічне лікування артритів - це крайній захід.

Лікування

Традиційне лікування артриту направлено на зняття болю і відновлення працездатності суглобів. Для цього використовуються нестероїдні протизапальні препарати, гормони і навіть ендопротезування. Таке лікування артриту дає лише тимчасовий результат і має різні побічні ефекти. Загалом, не секрет, що багато хворих лікують артрит все своє життя, спостерігаючи при цьому стійке погіршення самопочуття. Важливим доповненням до медикаментозної терапії є фізіотерапевтичні процедури, спрямовані на запобігання подальшого руйнування суглобів. Основними цілями яких є:

 • корекція і попередження розвитку функціональних порушень;
 • зменшення тривалого больового синдрому і набряку;
 • нормалізація місцевого кровотоку і харчування тканин;
 • запобігання атрофії м'язів і зв'язок;
 • поліпшення загального самопочуття, працездатності і якості життя.

У гострий період хвороби застосовують два види фізіотерапевтичного лікування:

 • вплив ультрафіолету
 • електрофорез глюкокортикоїдів на область хворого суглоба.

Найчастіше фізіопроцедури при артриті проводяться після усунення симптомів загострення. Лікування призначається індивідуально відповідно до віку пацієнта, його загальним станом, наявністю ускладнень і супутніх захворювань.

У стадії ремісії призначають: УВЧ, лазеротерапію, магнітотерапію, електрофорез з димексидом, КВЧ-терапія, бальнеотерапію, грязелікування, голкорефлексотерапію, аплікаційну терапію Ляпко, масаж.

Якщо немає протипоказань, курси фізіотерапевтичного лікування повторюються кожні 5-6 місяців.

При лікуванні артриту також варто:

 • підбирати ортопедичне взуття з м'якою підошвою і фіксованою п'ятою;
 • носити супінатори, наколінники, тростини при ходьбі;
 • займатися лікувальною гімнастикою;
 • скоротити навантаження на суглоби (знизити масу тіла);
 • позбутися шкідливих звичок (відмовитися від куріння, надмірного вживання кавових напоїв).

Аплікаційна терапія Ляпко

Аплікатори Ляпко в різних модифікаціях (пластини, валики, аплікаційні пояса, аплікаційні стрічки) є оригінальним, потужним, що володіє безліччю оздоровчих лікувальних можливостей приладом. Їх дія заснована на принципах традиційної китайської медицини - поверхневої багатоголкової акупунктури, а також на загальних фізіологічних механізмах життєдіяльності.

Механізми дії аплікатора

Високий оздоровчий ефект аплікаторів Ляпко обумовлений поєднанням інтенсивних реакцій:

 • рефлекторно-механічних;
 • гальвано-електричних;
 • імунологічних.

Аплікаційна терапія має виражену знеболювальну та спазмолітичну дію. Покращує кровообіг, лімфоток, мікроциркуляцію, зменшує набряк тканини. Активує тканинні механізми імунного захисту, підвищує в крові рівень власних опіатних пептидів і антистресорних гормонів, знижує рівень чутливості больових рецепторів, чинить позитивний психоемоційний вплив і, як результат, стимулює загальні адаптаційні механізми людини. Стикаючись з шкірою, голки аплікатора стимулюють викид внутрішніх ліків людини, вмикаючи в роботу його «внутрішнього лікаря».

Аплікатори широко застосовуються в умовах лікувальних установ, в оздоровчих центрах і санаторіях. Простота застосування, безпека, висока ефективність при мінімальних зусиллях дозволяють рекомендувати аплікатори для самостійного використання в домашніх умовах.

Важливо відзначити, що локальне (місцеве) поліпшення кровообігу при аплікаційної терапії відбувається без додаткового навантаження на серце, так як посилюється робота периферичного кровообігу і серце в цей час відпочиває. Це дуже важливо для всіх категорій хворих і, особливо, з ішемічною хворобою серця, недостатністю кровообігу 1-2 ступеня, людей похилого віку.

Багатьом пацієнтам протипоказані електрофізіотерапевтичні процедури з різних причин. Це і підвищені цифри артеріального тиску, наявність металу в організмі (спиці, металеві осколки), вагітність, цукровий діабет та ін. В даних випадках засобом вибору є аплікаційна терапія Ляпко.

При болях в суглобах у пацієнтів відзначається позитивна динаміка від аплікаційної терапії Ляпко, яка сумісна з усіма видами медикаментозного і фізіотерапевтичного лікування. Лікувальна дія аплікаторів посилюється, якщо їх застосовувати на шкіру, попередньо змочену водою, гіпертонічним розчином або на марлеву серветку з відваром лікарських трав, лікарських препаратів на водній основі. Після зняття аплікатора всі пори шкіри в місці його застосування розкриті і нанесення лікувальних масел, мазей і компресів найбільш ефективно.

Як працювати з аплікатором

Якщо проблема пов'язана з ураженням суглобів верхніх кінцівок, то потрібно впливати аплікаторами на шийно-комірний відділ хребта, звідки йде іннервація до верхніх кінцівок, потім на зону суглоба.

Якщо проблеми в суглобах нижніх кінцівок, то потрібно застосовувати аплікатори на попереково-крижовий відділ хребта, звідки йде іннервація до нижніх кінцівок, потім на зону суглоба. Впливати можна одночасно або по черзі.

На область спини рекомендовано застосовувати плоскі аплікатори: Аплікатор «Килимок великий», «Масажний килимок голчастий великий», «Шанс 6,2х4».

Плоскі аплікатори «Ромашка М», «Квадро», «Дует», «Шанс», «Народний», розташувавши їх як уздовж хребта, так і поперек.

Особливо зручний в застосуванні аплікатор «Ромашка М», який завдяки своїм гнучким «пелюсткам» набуває рельєф будь-якої ділянки тіла. Їм можна впливати на будь-які ділянки хребта, тазостегнові і колінні суглоби (зафіксувавши еластичним бинтом); прикладати до литок, стоп. Час впливу плоскими аплікаторами 20-30 хвилин.

Також можна застосовувати статико-динамічні аплікатори: «Чарівна стрічка" Здоров'я ", пояс «Універсальний М», пояс «Малюк». Рівномірний притиск до поверхні тіла і простота фіксації дозволяють вільно рухатися, займатися звичайною справою і одночасно лікуватися.

При артритах рекомендується фіксація аплікатора на 20-30 хвилин до зон пошкоджених суглобів; додатково можна використовувати зони протилежної здорової сторони на 10-15 хвилин. Час процедури 20-40 хвилин, курс лікування 1-2 тижні, лікування можна повторити через 2-4 тижні.

Є позитивний практичний досвід тривалого, протягом декількох місяців поспіль щоденного застосування аплікаторів. Спостерігалося стійке поліпшення самопочуття, зняття хронічного болю, підвищення життєвого тонусу і працездатності.

Додатково або перед масажем можна проводити обробку больових і прилеглих зон, застосовуючи «Валик великий М» або «Валик універсальний М». Час впливу 3-7-10 хвилин в залежності від індивідуальної реакції шкіри (до появи рівномірно рожевого забарвлення).

Також необхідно проводити масаж верхніх, нижніх кінцівок, відповідних зон хребта, суглоба, наприклад, за допомогою масажера «Фараон», але при цьому треба уникати безпосереднього впливу на хворий суглоб, так як це може збільшити в ньому запальну реакцію, треба впливати вище і нижче суглоба.

Дуже ефективно впливати на стопи, використовуючи аплікаційні «Устілки Плюс», або інші види плоских аплікаторів, а також валики. На стопах знаходяться біологічно активні точки - проекції всіх органів і систем. Вплив на них аплікаторами сприяє відновленню і нормалізації функції всіх органів і систем. Устілки можна застосовувати і на інші ділянки тіла.

Точковий масаж для здоров'я суглобів

Основні прийоми, які використовуються для точкового масажу - погладжування, поверхневе і глибоке натискання.

Погладжування робиться безперервно. Причому погладжуючі рухи можуть бути як швидкими, так і повільними. Головне виконувати їх весь час в одному темпі. Погладжування можна робити одним пальцем руки або всією долонею.

Поверхневе (легке) натиснення виконується великим пальцем і полягає в не сильному тиску на активну точку.

Глибоке натиснення виконується аналогічно попередньому, тільки з великим тиском. При цьому під пальцем на шкірі має утворитися невелике заглиблення. Натискання можна виконувати руками, а також використовуючи маленький аплікатор «Краплинка». Регулюючи силу тиску, можна отримувати легке і глибоке натиснення на зону точок.

Точковий масаж колінного суглоба.

Впливом на біоактивні точки колінного суглоба вдається зменшити набряки, поліпшити його рухову активність і позбутися від больових відчуттів. Тривалість одного сеансу становить 7-10 хв. Починати масаж необхідно поза стадії загострення, тобто коли відсутня гостра біль. Повний курс точкового масажу колінних суглобів становить 10 процедур. Колінному суглобу відповідає 8 біоактивних точок.

На зони цих точок можна фіксувати аплікаційні пояса на 20-30 хвилин. Аплікатор «Краплинка» можна зафіксувати на зоні болю. З огляду на невелику площу впливу, носіння тривале - 1 - 3 години.

Активні точки для зняття болю в суглобах

Варіанти застосування аплікаторів Ляпко на зони точок при болях в колінах (мал.1-5)

Мал.1

Мал.2

Мал.3

Мал.4

Мал.5

Точки для зняття болю в променево-зап'ястковому суглоб і, долонях і пальцях (мал.6)

Мал.6

Застосування аплікаторів Ляпко з внутрішньої сторони при болю в лікті (мал.7)

Мал.7

Застосування аплікаторів Ляпко при болю в пальцях зі зниженою чутливістю (мал.8)

Мал.8

Застосування аплікаторів Ляпко при болю в тазостегновому суглобі, що віддає на внутрішню поверхню стегна (мал.9)

Мал.9

Точки для зняття болю в гомілковостопному суглобі (мал.10)

Мал.10

Активні точки для зняття болю в плечовому суглобі (мал.11)

Мал.11