Остеохондроз грудного і попереково-крижового відділу хребта

Що таке остеохондроз хребта. Причини виникнення.

Остеохондроз - це дегенеративно-дистрофічне захворювання хребта, в основі якого лежить ураження міжхребцевих дисків, що супроводжується їх прогресуючої деформацією, зменшенням висоти і розшаруванням, що призводить до реактивних процесів в оточуючих їх тканинах.

Поступово, втрачаючи свої еластичні властивості, диск ущільнюється. В результаті відстань між хребцями зменшується, а нервові корінці затискаються - виникає біль, в області затиску нервово-судинного пучка починають наростати явища набряку, що призводить до ще більшого обмеження й посилення болю.

Причини виникнення

Сам механізм розвитку остеохондрозу фахівці пов'язують зі зниженням амортизаційних функцій міжхребцевих дисків і пошкодженням фіброзного кільця, що веде до протрузії диска, а при розриві фіброзного кільця - до міжхребцевої грижі.

Причини остеохондрозу:

 • спадкова (генетична) схильність;
 • порушення обміну речовин в організмі, інфекції, інтоксикації;
 • надмірна вага;
 • неправильне харчування (нестача мікроелементів і рідини);
 • вікові зміни;
 • травми хребта (удари, переломи);
 • порушення постави, викривлення хребта, нестабільність сегментів хребетного стовпа, плоскостопість;
 • несприятливі екологічні умови;
 • малорухливий спосіб життя;
 • робота, пов'язана з підйомом тягарів, частими змінами положення тулуба (поворотами, згинання та розгинання);
 • тривале положення в незручній позі стоячи, сидячи, лежачи, при підйомі і перенесенні вантажів;
 • надмірні фізичні навантаження, нерівномірно розвинена кістково-м'язова система;
 • перевантаження хребта, пов'язане із захворюваннями стопи, а також в результаті носіння незручного взуття, високих каблуків і вагітності у жінок;
 • різке припинення регулярних тренувань професійними спортсменами;
 • нервове перенапруження, стресові ситуації;
 • куріння.

Симптоми остеохондрозу

 • постійні болі в спині, відчуття оніміння і ломоти в кінцівках;
 • посилення болів при різких рухах, фізичному навантаженні, піднятті важких предметів, кашлі та чиханні;
 • зменшення об'єму рухів, спазми м'язів;
 • при остеохондрозі шийного відділу хребта: біль у руках, плечах, головні болі. Можливий розвиток так званого синдрому хребетної артерії, який складається з наступних скарг: шум у голові, запаморочення, миготіння «мушок», кольорових плям перед очима у поєднанні з пульсуючим головним болем.
 • при остеохондрозі грудного відділу хребта: біль в грудній клітці (як «кол» в грудях), в області серця та інших внутрішніх органах.
 • При остеохондрозі попереково-крижового відділу хребта: біль в попереку, яка віддає в крижі, нижні кінцівки, іноді до органів малого таза.
 • ураження нервових корінців (при грижах міжхребцевих дисків): стріляючий біль і порушення чутливості, зниження рефлексів.

Що говорить рефлексотерапія

Згідно з китайською філософією, в тілі людини, як і у всьому Всесвіті, циркулює невидима тонка енергія, яка називається «ци». Ци - це китайський еквівалент слова «дихання». Енергія рухається по особливих каналах, подібно до того, як кров тече по кровоносних судинах, а лімфа по лімфатичних. Вважається, що циркуляція крові по судинах також забезпечується енергією. Коли переривається потік енергії, людина помирає. Енергетичні канали невидимі оку. Їх в людському тілі безліч, а центральна частина утворює головний енергетичний канал, який знаходиться в хребті. Саме тому ми можемо назвати хребет опорою тіла, як в прямому, так і в переносному сенсі.

Проблеми з хребтом відображають відсутність підтримки в житті від рідних, близьких. Ви все звалили на себе, сприймаєте життя, як непосильну ношу, постійне перенесення тягот. Страх за гроші, як їх заробити, як поліпшити матеріальне становище, призводить до проблем з нижньою частиною спини. Від людей з остеохондрозом хребта часто можна почути в розмові такі фрази: «Це для мене непосильна ноша. Звалив все на свої плечі. Це мій «хрест» і я повинен пронести його через усе життя».

Як собі допомогти? Перш ніж брати на себе, на свої плечі чужі проблеми, розберіться спочатку зі своїм життям. Змініть свій світогляд, навчитеся бачити, як все життя Всесвіт підтримує і піклується про вас.

Можна займатися самонавіюванням. Написати собі список афірмації - коротких фраз, що містять вербальну формулу, які при багаторазовому повторенні закріплюють необхідний образ або установку в підсвідомості людини, сприяючи поліпшенню її психоемоційного фону і стимулюючи позитивні зміни в житті. Наприклад: «Я отримую радість від спілкування з близькими», «З кожним роком я стаю все щасливіше, я люблю своє тіло, здоров'я», «День і ніч я у всіх справах отримую підтримку» тощо. Тільки наше ставлення до життя перетворює її в тягар. Потрібно навчитися піклуватися про своїх близьких з почуттям радості і любові.

Профілактика. Витягування хребта

Профілактика:

 • завжди тримайте спину рівно;
 • намагайтеся не піднімати важких предметів, якщо це необхідно, то піднімайте їх присівши, а не нахилившись;
 • чаще рухайтеся, не давайте м'язам спини атрофуватися;
 • як можна частіше займайтесь на турніку і плавайте;
 • регулярно робіть комплекс вправ при остеохондрозі хребта.

Витягування хребта

Кожна людина повинна починати відновлення свого фізичного здоров'я з хребта.

Вранці, після пробудження, не встаючи з ліжка, потрібно потягнутися, як би розтягуючи хребет. Зігнути ноги в колінах і зробити плавні повороти в сторону.

Ранкову гімнастику, спортивне тренування слід починати і закінчувати витягуванням хребта, робити витягування потрібно також після підняття тяжкості або падіння.

Один з простих методів витягування хребта в домашніх умовах.

Почати слід з підняття хребців. Прийняти вихідне положення найкраще сидячи на жорсткому стільці. Можна стоячи, або лежачи на підлозі. Покласти долоні на верхню частину стегон, впираючись зап'ястями в низ живота. Сконцентруватися на хребті. Почати підняття з куприка. Прогнуться в попереку, уявити, що криж приймає горизонтальне положення, як у кішки хвіст. У цьому положенні можуть легко піднятися поперекові, грудні, шийні хребці і зніметься м'язову напругу в спині.

Повільно, впираючись руками в стегна, випрямляти спину і тягнутися вгору. Потім розслабити плечі і витягнути вгору шию, більше потилицю, ніж щелепу, щоб напружилися всі м'язи верхньої частини тулуба.

Такі вправи робити в разі потреби при появі втоми в спині, можна 5-10 разів в день.

При регулярних заняттях можна домогтися витягнення, вирівнювання хребта і в 70 років.

Масаж і аплікаційна терапія Ляпко

Стародавні лікарі вважали, що масаж може підняти на ноги безнадійно хворого. У всі часи він підтримував у людях бадьорість духу і гнучкість тіла. В давнину масажери виготовлялися з срібла, золота і цінних порід дерева. Такий подарунок служив знаком особливої прихильності і був доступний тільки обраним.

«Рух - це життя», - говорили завжди, і це так: здоров'я опорно-рухового апарату - основа загального здоров'я людини. Користь хорошого масажу полягає в тому, що він допомагає відновленню кровообігу і лімфотоку в шкірі і м'язах, а разом з тим і в кістковій системі. А також тягне за собою поліпшення процесу саморегуляції організму в цілому. Масаж пробуджує ті сили, закладені природою, які допомогли вижити людству в суворі стародавні часи.

У наш час важко уявити собі ідеальний здоровий спосіб життя. Людям доводиться в чомусь спеціалізуватися, що приводить до незатребуваності деяких систем організму, і вони перестають грати свою роль в життєзабезпеченні людини. А якщо немає участі в загальному процесі якого-небудь вузла системи, то будь-яка саморегулююча система рано чи пізно вийде з ладу.

Відомо, що багато хвороб виникають в результаті порушення руху енергії по енергетичних каналах або меридіанах, - коли в одних місцях енергія знаходиться в надлишку, а в інших її бракує. У тих місцях, де скупчилася надмірна енергія, відбувається перенапруження м'язів, і порушуються функції інших систем організму, наслідком чого є здавлення верхніх рецепторів нервових стовбурів. Це тягне за собою дегенерацію нервово-м'язової системи. Далі вищезгадана ділянка переходить в ділянку недостатку енергії. Ця ділянка не здатна ефективно виводити шкідливі речовини з організму, що тягне за собою створення умов для виникнення набряків, доброякісних пухлин, що нерідко переходять в злоякісні. Якщо надлишкова енергія накопичується в залозах внутрішньої секреції, в організмі порушується гормональний баланс.

Відновити гармонію в системі покликаний масаж. Підготувати тіло до масажу (розігріти) можна за допомогою «Валика великого» або «Валика універсального».

Валики - це пристрої аплікаційні Ляпко для динамічного застосування (мільйонний «голчатий душ»). Терапевтичний ефект досягається у декілька разів швидше, ніж при застосуванні статичного (плоского) аплікатора. Гальванічний струм, що виникає в шкірі, на вістрях і між голками носить імпульсний характер.

Спочатку прокатуємо валиком уздовж хребта, між ребрами з одного боку, до появи рівномірно рожевого забарвлення. Потім точно так обкатуємо іншу сторону. Час впливу 3-7-10 хвилин в залежності від індивідуальної реакції шкіри.

Суть методу полягає в тому, щоб застояну енергію привести в рух, відновити зв'язок з іншими, нормально функціонуючими системами, відрегулювати енергетичний баланс і закріпити в головному нервовому центрі інформацію про те, що вони знову можуть гармонійно працювати в нормальному, здоровому режимі.

Всі ці проблеми вирішує швидко, надійно і ефективно Ваш «домашній доктор»- масажер Фараон!

Масажер «Фараон». Методика застосування

Масажер можна застосовувати з різною інтенсивністю. Для цього слід повернути його таким чином, щоб обрані Вами виступи масажера знаходилися в районі робочої поверхні. Чим гостріші виступи, тим більш глибокий і інтенсивний масаж вони дозволяють виробляти.

Чотири види ступеня інтенсивності масажу:

 1. легкий масаж - це м'яке поверхневе масажування кулями з великим радіусом (основа піраміди);
 2. більш виражений масаж здійснюється великими напівсферами, розташованими на основних кулях. При цьому відбувається вплив на поверхневі шари м'язів;
 3. глибокий масаж виконується конусовидними виступами з кулястими вершинами. М'язи при цьому опрацьовуються на всю глибину;
 4. високоефективний масаж - найбільш інтенсивний, служить для глибокої обробки м'язів, зв'язок і масажу до окістя. Проводиться найгострішими конусовидними виступами.

При поверхневому масажі гострими конусоподібними виступами досягається ефект легкої, дуже приємної, «лоскочої», дії, яка переходить в стан справжнього блаженства.

Тривалість масажу і його інтенсивність визначається отриманням бажаного ефекту. Тривалий, до 15 хв. і більше, масаж сприяє повному розслабленню м'язів, створює седативний (заспокійливий) ефект.

Короткий масаж, 3-5-7 хв., надає тонізуючу (стимулюючу) дію. Під час сеансу слід виконувати кругові рухи за годинниковою стрілкою або подовжні - вгору-вниз. Для поліпшення ковзання масаж слід проводити через тонку тканину або легкий одяг. Після масажу рекомендуємо укладання на плоский аплікатор для відпочинку та релаксації.

На аплікатори лягають спиною - на сам хребет застосовувати можна. Зони для використання: вся площа шиї, спини, попереково-крижового відділу. Чим більше зона впливу, тим лікувальний ефект краще. Рекомендовано застосовувати плоскі пристрої аплікаційні великих розмірів. Для кращого розслаблення хребта під стегна можна додатково покласти невеликі подушки. Тривалість дії 30-40 хвилин у вечірній час перед сном. Відразу після аплікаційного лікування виникає ефект розслаблення м'язів і зв'язок хребта, дія і приємні відчуття в тілі зберігаються тривалий час. У зоні використання покращується кровообіг, пори «розкриваються», нанесення протизапальних, знеболюючих кремів, мазей сприяє кращому проникненню в шкіру, підшкірну клітковину, м'язи і посилення їх дії.

Якщо процедура проводиться в денний час, то протягом 1-2 годин показаний постільний режим з метою зменшення «вагового навантаження» на хребет. Вертикальне положення відразу після лікування посилює навантаження на хребет через власну вагу і знижує ефект від процедури.

Стародавні китайські лікарі лікували імператорів з приводу болю в спині у вечірній час. Ідеальним часом доби вважається проведення процедур в 21-23 години, так як відразу після лікування хворий засинає до ранку.

Неврологічні синдроми остеохондрозу нижньо-грудного відділу хребта. Зони використання аплікаторів Ляпко.

мал.1

Зони аплікацій (мал. 1): основна 5; додаткові 6, 15, 16, 17; допоміжні 21, 23, (25), (28), 29, 30, 31

Варіанти аплікаторів на область спини та грудної клітини (основна і додаткові зони).

1. Аплікатори «Килимок великий», «Масажний килимок голчастий великий», «Шанс 6,2х4», «Ромашка М» застосовуються на зони 5, 6 або 15, 16, 17.

2. Аплікатори «Квадро», «Шанс», «Народний», «Масажна подушка гольчаста», укладаються уздовж хребта з захопленням зон 5, 6 або поперек спини на зону 5, на передній поверхні грудної клітки, на зони 15, 16, 17 .

3. «Устілки плюс» застосовуються уздовж або поперек хребта на зони 5, 6 або 15, 16, 17 на передній поверхні грудної клітки.

4. Пояс «Малюк», Пояс «Універсальний М» - закріплюється поперек хребта на зону 5, уздовж хребта на зони 5, 6 або застосовується в положенні лежачи, як звичайний аплікатор, на зони 5, 6 або на передній поверхні грудної клітки, на зони 15, 16, 17.

5.Обкатка «Валиком великим М», «Валиком універсальним М», «Валиком лицьовим М», зон 5, 6, 15, 16, 17.

Попереково - крижовий радикуліт, неврологічні симптоми остеохондрозу попереково - крижового відділу. Зони використання аплікаторів Ляпко.

Зони аплікацій (мал. 2): основні 7, 8; додаткові 9, 18; допоміжні 22, 26, 28, 30, 31.

мал.2

При неврологічних симптомах остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта на правильно укладені аплікатори лягають попереком і розсташовують аплікатори уздовж всього хребта. При гарній переносимості аплікатори можна розташовувати по всій площі спини, попереку і тазу. Наприклад, при виражених, тривалих болях зліва в точках А1, А2 і л і А З (мал. 2) в перші дні не рекомендується впливати на ці точки; доцільно впливати на протилежні або інші, розташовані нижче зони: спочатку проводимо аплікацію в точках А1, А2, АЗ + З праворуч, а через 2-3 дні впливаємо на всі зони 20-40 хвилин за допомогою аплікатора і 10-15 хвилин за допомогою валика. У проміжках між сеансами хороший ефект може дати носіння протягом 1-3 годин маленьких аплікаторів в точках А1, А2, АЗ зліва, В1 справа, В1 зліва, D праворуч, Е зліва (мал.2). Для цього бажано використовувати пояс з динамічними аплікаторами або фіксувати маленькі аплікатори.

Запам'ятайте! Хороший лікувальний ефект досягається тільки при правильному виконанні рекомендацій і індивідуальному підборі зон і методів впливу.

При хронічному перебігу і для профілактики остеохондрозу попереково-грудного, попереково-крижового відділів хребта рекомендовано носіння маленьких аплікаторів і аплікаційних поясів в місцях найбільших болів (поперек, сідничний нерв) - зони 26-28, 7-8.

При ішіорадікулітах добре короткочасно впливати на симетричну зону протилежної ноги - зони 26-28 зліва, зони відповідності на долонях і стопах (методика Су Джок терапії).

Додаткові рекомендації. При болях внизу живота, в крижах, в попереку, нижніх кінцівках, а також при захворюваннях і порушеннях функцій органів малого таза аплікатори використовують на поперековий відділ, крижово-сідничну зону - зони 7, 8, 9 (мал. 2) на 15-30 хвилин. Посилити ефект можна, одночасно поклавши аплікатор під гомілки. Завершити сеанс краще аплікацією стоп (5-10 хвилин), використовуючи аплікатор «Устілки плюс».

При попереково-крижовому радикуліті успіх лікування залежить від підходу (він повинен бути індивідуальним і комплексним) і вибору точок, методу впливу.

Відео з доктором