Рекомендації по застосуванню ПАЛ "М'ячик гольчастий"

Рекомендації щодо застосування ПАЛ "М'ячик голчастий"

У головному мозку центри, що відповідають за моторику і мову, знаходяться поруч і тісно пов'язані один з одним. Розвиваючи дрібну моторику руки, ми активізуємо одночасно і центр мови, а також такі властивості свідомості, як: увага, мислення, координація в просторі, спостережливість, уяву, рухову і зорову пам'ять. Добре розвинена дрібна моторика у дошкільнят - один з показників готовності дитини до шкільного навчання.

Існує безліч методик, орієнтованих на розвиток дрібної моторики, які мають на увазі використання додаткових засобів і приладів, один з яких - «М'ячик голчастий».

Пристрій являє собою кулю з гуми медичного призначення діаметром ≈ 55 мм із зафіксованими на ньому голками з чотирьох металів (міді, заліза, срібла, цинку). Відстань між голками - 4 мм. Загальна кількість голок - 656 шт.

Аплікаційна терапія Ляпко

Аплікатори Ляпко в різних модифікаціях (пластини, валики, аплікаційні пояса, аплікаційні стрічки) є оригінальним, потужним, що володіє безліччю оздоровчих лікувальних можливостей приладом.

Їх дія заснована на принципах традиційної китайської медицини - поверхневої багатоголкової акупунктури, а також на загальних фізіологічних механізмах життєдіяльності.

Механізми дії аплікатора

Високий оздоровчий ефект аплікаторів Ляпко обумовлений поєднанням інтенсивних реакцій:

 • рефлекторно-механічних;
 • гальвано-електричних;
 • імунологічних.

Використання пристрою аплікаційного Ляпко «М'ячик голчастий»

При проблемах, пов'язаних з порушенням провідності нервової системи та психічної діяльності, необхідно впливати (прокатувати, робити легкі притиски на долоні і стопи, які представляють собою зони проекції всіх органів і систем організму людини. Такий локальний вплив розвиває дрібну моторику і тактильну чутливість кінцівок, сприяє розвитку і відновленню функцій головного мозку у дітей та дорослих.

Пристрій аплікаційний Ляпко «М'ячик голчастий» зручно використовувати для «пальчикової гімнастики», яка широко використовується дитячими психологами, валеологами, логопедами, реабілітологами, невропатологами і дефектологами, тобто лікарями, які працюють з дітьми, що мають затримку мови, затримку нервово-м'язового, нервово-психічного і психомоторного розвитку, що страждають на ДЦП, заїканням та іншими хворобами.

Увага. «М'ячик голчастий» не є еспандером і не призначений для сильного здавлення в руці, не є тенісний м'ячиком. Заборонено прокатувати м'ячик стопою по підлозі з сильним натиском, на ньому сидіти, лежати, стояти, кидати об стіну, кидати в воду.

Як правильно працювати з «м'ячиком голчастим»

Рекомендовано здійснювати легкі рухи або притиски в долонях, аналогічні рухи по стопі проводити за допомогою рук або легко без тиску прокатувати по підлозі.

Області застосування пристрою аплікаційного «М'ячик голчастий»

 • при пошкодженнях суглобово-зв'язкового апарату долонь і стоп, для відновлення рухової функції стоп, долонь і пальців після травм (наприклад, контрактура Дюпюітрена, після зняття гіпсу);
 • для «розробки» м'язово-суглобових контрактур і нормалізації рухів при аутизмі, при дитячому церебральному паралічі (ДЦП);
 • при черепно-мозкових травмах, інсультах на етапі домашньої реабілітації;
 • при ураженнях периферичних нервів;
 • при стресовому напруженому стані вегетативної нервової системи, переважання симпатичного відділу вегетативної нервової системи (проявом чого є холодні руки, онімілі пальці);
 • для лікування психо-мовних розладів у дітей (в логопедичної практиці для тренування тонких рухів пальців);
 • для профілактики і ліквідації м'язового пальчикового стомлення, підготовки руки до письма, підвищення працездатності, зняття нервової напруги (прояв нервового напруження - це холодні руки), як оздоровча технологія в освіті (пальчикова гімнастика та фізхвилинки в школі);
 • для ефективної профілактики зап'ястного (карпального) синдрому (захворювання, що виникає при тривалому неправильному положенні кисті під час роботи з маніпулятором типу «миша» і клавіатурою комп'ютера);
 • для зменшення психологічного тяги до куріння і заміщення шкідливої звички тримати сигарету в руках - робити прожими і прокатування між долонями «м'ячиком голчастим»;
 • при підготовці рук до гри на музичних інструментах. Допомагає зняти скутість, привести м'язи в тонус, усунути похолодання кінчиків пальців, викликане хвилюванням, а також зняти втому і біль у передпліччя через тривалі заняття;
 • для зняття стресу. При катанні м'ячика стимулюються нервові закінчення і численні біологічно активні точки, розташовані на долоні. У ній створюється приємне розслаблююче відчуття.

Для зняття болю і досягнення ефекту гальмування «м'ячиком голчастим» впливають на зони больових або проблемних точок від центру до периферії проти годинникової стрілки протягом 15-20 хв.

Для отримання ефекту стимуляції впливають на точки загального спектра дії за годинниковою стрілкою від периферії до центру (протягом 7-10 хв.). Пристрій аплікаційний Ляпко «М'ячик голчастий» є засобом посиленого впливу на зони больових і проблемних точок на тілі людини.

Для отримання тонізуючого ефекту впливають «м'ячиком голчастим» по ходу руху енергії в каналі до появи стійкої гіперемії (почервоніння) шкіри по ходу меридіана (приблизно - 7-10 хв.), А для отримання седативного ефекту - проти ходу руху енергії в каналі до стійкої гіперемії шкіри (приблизно - 10-15 хв.)

Мал.1 Хід енергетичних каналів

Швидка допомога

При виникненні невідкладного стану (втрата свідомості) «м'ячиком голчастим» протягом 20 секунд впливати швидкими, колючими рухами на кінчики пальців рук і ніг, на мочки вух, а також на кінчик носа і верхню губу. Зробити паузу 15 сек. і повторити ці дії 2-3 рази. При больовому синдромі докласти «М'ячик голчастий» в точку болю або точку відповідності проблем, згідно з наявними у Вас схемами розташування точок акупунктури, притиснути і витримати 5-10-20 хв.

При невралгії трійчастого нерва, лицьовій симпаталгії і зубного болю - додатково застосовувати «М'ячик голчастий» в зонах найбільшого болю на 10-30 хв. і короткочасно (2-5 хв.) - на симетричні зони протилежного боку. Також необхідно впливати на мочку вуха з боку болю. Для підвищення ефективності слід короткочасно (1-2 хв.) Впливати на мочку вуха здорової сторони. Для зняття болю після екстракції зуба впливати на мочку вуха.

Методики застосування «м'ячика голчастого»

У дитячій практиці при проблемах, пов'язаних з порушенням провідності нервової системи та психічної діяльності, для розвитку дрібної моторики і тактильної чутливості «м'ячиком голчастим» необхідно впливати (прокатувати, робити легкі притиски) на долоні і стопи в ігровій формі, в спокійному неквапливому темпі. Час впливу 3-5 хвилин.

Після перенесеного інсульту для відновлення функцій головного мозку: поліпшення руху в руках, відновлення мовлення «м'ячиком голчастим» протягом дня робити легкі руху по м'якій поверхні здоровою рукою, притиски в руці, вкладати в хвору руку. Час впливу 7-10 хвилин на здоровій стороні, 10-20 на хворій.

Прокатування м'ячика в долонях в ранковий час протягом 3-7 хвилин допомагає зняти втому, сонливість, дає тонізуючий ефект, сприяє підвищенню артеріального тиску. Прокатування протягом 15 хвилин знижує артеріальний тиск, зменшує головний біль, біль в шиї, заспокоює нервову систему, застосування у вечірній час сприяє хорошому сну.

Після зняття гіпсу при переломах, при травмах, пошкодженнях суглобово-зв'язкового апарату долонь і стоп прокатувати "м'ячиком голчастим" всю долоню, стопу. Тривалість дії на боці перелому повинна бути довше за часом (10-15 хвилин), ніж на здоровій кінцівці (3-7 хвилин).

При больовому синдромі докласти ПАЛ «М'ячик голчастий» в точку болю, притиснути рукою і витримати 15-20 хвилин. Також можна прокатувати цю зону 10-15 хвилин. З метою потенціювання (посилення) дії в рецептуру необхідно включати симетричні точки і зони протилежного боку. Наприклад, зона болю зліва прикладати справа. Відчуття повинні бути приємними.

Точки і зони додатку «м'ячика голчастого»

на верхніх кінцівках при різних захворюваннях і станах (Мал.2).

Мал.2

 1. Шао-шан (Р11) – відноситься до активних точок, використовується при невідкладних станах.
  Показання: утруднення дихання, кашель, непритомність, кома, ларингіт, фарингіт, пропасниця, шкірні висипи, свербіж.
 2. Юй-цзи (Р10) - показання: кашель, задуха, біль в горлі, біль в зоні грудей і спини, підвищення температури тіла з головним болем, порушення сну.
 3. Тай-юань (Р9) - показання: задишка, задуха, сухість у роті, біль в плечовому суглобі, міжреберна невралгія, знижений тиск, порушення сну, депресія, головний біль.
 4. Чжунь-чун (МС9) - показання: тепловий удар, біль в області серця, занепокоєння, головний біль, астенія, порушення пам'яті. Розташована в центрі кінчика середнього пальця кисті, легко доступна, використовується при втраті свідомості.
 5. Хе-гу (GI 4) - показання: неврит лицьового нерва, шум у вухах, головний, зубний біль, біль і набряк в горлі, носова кровотеча, точка швидкої допомоги при падінні артеріального тиску (протипоказана при вагітності).
 6. Шао-чун (С9) - показання: серцебиття, задуха, біль в області серця, аритмія, порушення мозкового кровообігу, точка швидкої допомоги при втраті свідомості.
 7. Шень-мень (C7) - показання: задишка, біль у ділянці серця, безсоння, погіршення пам'яті, підвищення температури тіла.
 8. Шан-ян (GI 1) - показання: надання швидкої допомоги при непритомності, комі, набряку слизової оболонки горла; біль в очах при глаукомі; шум у вухах, глухота; боль в плечовому суглобі і спині, оніміння пальців, гарячковий стан.
 9. Хоу-сі (IG3) - точка широкого спектра дії. Показання: головний біль в потилиці, напруга м'язів в потилиці; кон'юнктивіт; носова кровотеча, шум у вухах; біль в м'язах плеча; парез верхніх кінцівок; епілептиформні судоми.
 10. Ле-цюе (Р7) - точка широкого спектра дії. Показання: біль в області серця; головний біль у скроневій області, кашель, задуха; наслідки паралічу лицьового нерва; біль в області кисті, зап'ястя, ліктьового суглоба; невралгія трійчастого нерва.
 11. Ян-сі (GI 5) - показання: головний біль, зубний біль; шум у вухах і глухота, риніт, біль і набряк слизової оболонки горла; біль в променезап'ястковому суглобі і кисті.
 12. Ней-гуань (МС 6) - показання: болі в області серця, стенокардія, тахікардія; захворювання органів грудної порожнини, кашель з астматичним компонентом, ларингіт; підвищений артеріальний тиск; відрижка, блювота, болі в шлунку, в підребер'ї; болі і судоми в області ліктьового суглоба і плеча; порушення сну.

Точки і зони додатку «м'ячика голчастого» на нижніх кінцівках при різних захворюваннях і станах (мал.3)

Мал.3

 1. Цзу-сан-лі (Е36) - точка широкого спектра дії, єдина і найважливіша для стімулювання дії шлунка і селезінки. Показання: бурчання в шлунку, метеоризм, відрижка, повнота, здуття, діарея, біль внизу живота, нетримання сечі, гарячкові стани.
 2. Сан-інь-цзяо (RP6) - показання: недостатність функції шлунка, зниження апетиту, пронос, блювота після їжі, біль внизу живота, імпотенція, утруднене сечовипускання, нетримання сечі, перевтома.
 3. Кун-лунь (V60) - точка широкого спектра дії. Показання: головний біль, запаморочення, біль в очах; кровотеча з носу; напруга м'язів потилиці; болі в попереку з обмеженням руху, ішіас, артрити стопи; підвищений артеріальний тиск, геморой.
 4. Ян-лін-цюань (VB34) - точка широкого спектра дії. Показання: захворювання печінки і жовчного міхура; судоми м'язів нижніх кінцівок; ішіас, люмбаго; відрижка, звичний запор; запаморочення, атеросклероз.

Точки і зони додатку «м'ячика голчастого» на тулуб при різних захворюваннях і станах (Мал.4).

Мал.4

 1. 1. Так-бао (RP 21) - показання: болі в грудях, задишка; судоми м'язів кінцівок.
 2. Цюй-чи (GI 11) - точка широкого спектра дії.
  Показання: болі в суглобах верхніх кінцівок, параліч верхніх кінцівок; гарячковий стан; туберкульоз легенів; порушення перистальтики кишечника; кропив'янка, екзема, нейродерміт; неврастенія; підвищений артеріальний тиск.

Точки і зони додатки «м'ячик голчастого» в області голови при різних захворюваннях і станах (Мал.5)

Мал.5

 1. Шень-тин (VG24) - показання: невралгія першої гілки трійчастого нерва, запаморочення, болі в очах, сльозотеча, захворювання носа, емоційна нестійкість, порушення сну, тривожні стани.
 2. Цянь-дин (VG21) - показання: головний біль, запаморочення, біль у тім'яній області голови, недостатність мозкового кровообігу; риніт, носова кровотеча, захворювання вуха, захворювання вуха, судоми.
 3. Бай-хуей (VG20) - показання: головний біль, запаморочення, закладеність носа, шум вухах, геморой, судомні напади.
 4. Хоу-дин (VG19) - показання: головний біль, запаморочення, носова кровотеча, болі в області шиї і потилиці, ригідність м'язів потилиці; бронхіальна астма.
 5. Нао-кун (VB19) - показання: зниження зору, задишка, носова кровотеча, шийні радикуліти, невралгії потиличних нервів, контрактура шийних потиличних м'язів, а також важлива при лікуванні очних хвороб.
 6. Фу-бай (VB10) - показання: головний біль, шум у вухах, парез кінцівок, тик і контрактура м'язів шийно-потиличної області.
 7. Цин-хв (V1) - показання: кон'юнктивіт, сльозотеча.
 8. Цуань-Чжу (V2) - показання: головний біль, біль в області чола, невралгія першої гілки трійчастого нерва; зниження гостроти зору, сльозотеча.
 9. Мей-чун (V3) - показання: головний біль, запаморочення; захворювання носа, зниження гостроти нюху, фронтит; захворювання очей.
 10. Юй-яо (PC6) - показання: мігрень, захворювання очей.
 11. Ян-бай (VB14) - показання: головний біль, запаморочення, блювота; тик і спазм мімічних м'язів; невралгія і неврит трійчастого і лицьового нервів.
 12. Си-Чжу-кун (TR23) - показання: болі в лобовій і скроневій ділянках, мігрень, кон'юнктивіт, зниження гостроти зору; парез, параліч лицевого нерва.
 13. Тун-цзи-ляо (VB1) - параліч лицевого нерва, головний біль; захворювання очей, сльозотеча, зниження гостроти зору, ознаки атрофії зорового нерва, глаукома; периферичний параліч лицевого нерва, невралгія трійчастого нерва.
 14. Чен-ци (E1) - показання :короткозорість, далекозорість, сльозотеча, астігматизм, неврит зорового нерва, катаракта, парез м'язів очного яблука.
 15. Си-бай (E2) - показання: кон'юнктивіт, глаукома, кератит; невралгія другої гілки трійчастого нерва, парез лицевого нерва, опущення кута рота, тик м'язів верхньої повіки; головний біль, запаморочення.
 16. Інь-тан (РС3) - показання: головний біль в області чола, запаморочення; захворювання носа; захворювання очей; підвищений артеріальний тиск.
 17. Цзюй-ляо (Е3) - показання: глаукома, сльозотеча; невралгія першої гілки трійчастого нерва, опущення кута рота; носова кровотеча; болі в зубах верхньої щелепи, щоки і губах.
 18. Ді-цан (Е4) - показання: невралгія трійчастого нерва, парез лицьового нерва, тики, опущення кута рота, слинотеча.
 19. Хе-ляо (GI 19) - показання: зниження нюху, носова кровотеча, вазомоторний риніт, парез мімічних м'язів рота, тризм, астма.
 20. Жень-чжун (VG26) - точка реанімації. Показання: надання швидкої допомоги при втраті свідомості, судомні істеричні припадки.
 21. Дуй-Дуань (VG27) - показання: надання швидкої допомоги при втраті свідомості, носова кровотеча, невралгія трійчастого нерва.
 22. Чен-цзян (VC24) - показання: невралгія і неврит нижніх гілок трійчастого і лицьового нервів, судорожний стан, набряк обличчя. Ця точка має особливо важливе значення при істеричних припадках і при наданні швидкої допомоги (колапс, діабетична кома та ін.).
 23. Тоу-вей (E8) - показання: невралгія трійчастого нерва, мігрень, неврит лицьового нерва, зниження зору, кон'юнктивіт.
 24. Тай-ян (PC9) - показання: болі в скроневій області голови, мігрень, невралгія і неврит трійчастого і лицьового нервів, тик і контрактура мімічних м'язів.
 25. Нао-ху (VG17) - розташована на верхньому краї потиличного бугра (зоровий бугор). Показання: головний біль, біль і напруга потиличних м'язів; біль в очах, зниження гостроти зору, неврастенія.
 26. Сюань-ли (VВ6) - показання: болі в скроневій області голови; зубний біль, набряклість обличчя, захворювання очей;

Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» і Су-Джок-терапія (Мал.6).


Мал.6

Вплив «м'ячиком голчастим» на активні зони відповідності органам на долонях і стопах за методикою Су Джок терапії чинить позитивний, оздоровчий ефект на організм.

У Вас виникли проблеми з будь-яким органом? Розгляньте уважно малюнок зі схемою відповідності на кистях рук і стопах. Визначте область з точкою відповідності проблемному органу. Прикладіть до цієї зони "М'ячик голчастий" і натисніть, помасажуйте кілька хвилин. Регулярно масажуючи обрану зону на долонях і стопах, Ви зможете істотно поліпшити стан хворого органу.