Застосування пристроїв аплікаційних Ляпко при гострих респіраторних вірусних інфекціях

Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ), або гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) - найпоширеніша в світі група захворювань, яка об'єднує грип, парагрип, респіраторно-синцитіальну інфекцію, риновірусні і аденовірусні інфекції та інші катаральні запалення верхніх дихальних шляхів. В процесі розвитку вірусне захворювання може ускладнюватися бактеріальною інфекцією.

Виділяють 2 основні групи гострих респіраторних захворювань :

  1) що викликані вірусами

  2) що виникли за участю бактерій, алергенів і простудних факторів. Відомо, що при сильному охолодженні захисні сили організму відносно бактерій, особливо у незагартованих людей, знижуються. В осінньо-зимово-весняний період, коли спостерігаються перепади температур, число гострих респіраторних захворювань зростає. Особливо уразливими є люди з ослабленим імунітетом.

 

Епідеміологія

Поширення респіраторних захворювань має сезонний характер. Грип відзначається переважно в грудні-березні. В епідемічний період вірусний грип становить 70-80% всіх респіраторних захворювань.

Парагрипозні, аденовірусні і риновірусні інфекції реєструються цілий рік і займають між епідеміями грипу одне з перших місць по захворюваності.

Віруси грипу в однаковій мірі вражають як дорослих, так і дітей, тоді як до аденовірусу більш чутливі діти молодшого віку. Риновіруси переважно викликають захворювання у дорослих.

 

Шляхи передачі

Гострі респіраторні інфекції передаються повітряно-крапельним шляхом (при кашлі або чханні), контактним і аліментарним шляхами (через предмети загального користування - іграшки, білизну або посуд).

Джерело інфекції - хвора людина

 

Клінічні прояви

Захворювання починається раптово, різким підвищенням температури тіла, спостерігається озноб з тремтінням, пітливість, ломота в м'язах і тілі, слабкість, часто буває нежить, кашель, чхання, головний біль, біль в горлі, очних яблуках, можлива блювота та слабкість.

У більшості випадків ГРВІ проходить протягом 5-7 днів, хоча кашель може зберігатися ще 1-2 тижні.

Діагностика

Клінічна діагностика гострих респіраторних захворювань має певні утруднення.

Специфічна лабораторна діагностика грунтується на виділенні вірусу з наступною його ідентифікацією або (частіше) на визначенні наростання рівня специфічних антитіл на 10 - 14 день хвороби.

Для раннього і швидкого розпізнавання гострих респіраторних захворювань застосовують методи імунофлуоресцентної мікроскопії, що дозволяють виявити вірус або його антиген безпосередньо в мазках з носоглотки або в культурі клітин, взятого у хворого матеріалу.

Найбільш часті ускладнення

Гострий синусит. Найчастішим ускладненням є бактеріальний синусит - запалення пазух носа, а саме гайморит, фронтит, сфеноїдит.

Гострий отит. Таке неприємне ускладнення простудних захворювань, як запалення середнього вуха.

Гострий бронхіт. Бактеріальна інфекція може також вражати бронхи.

Пневмонія (або запалення легенів). Мабуть, одне з найбільш тяжких ускладнень ГРВІ. Діагноз ставиться на підставі комплексного обстеження, однак якщо при звичайній застуді поліпшення не спостерігається протягом 7-10 днів, зберігається висока температура, кашель, слід негайно проконсультуватися з лікарем.

Лікування

Проти більшості збудників ГРВІ в даний час не розроблені лікарські препарати і своєчасна диференціальна діагностика має труднощі.

Незважаючи на те, що ГРВІ викликається вірусами, проти яких антибіотики марні, захворювання дуже часто супроводжується бактеріальною інфекцією і використання антибіотиків може бути виправдано тільки при виникненні ускладнень на фоні приєднання вторинної інфекції.

З жарознижуючих засобів застосовують нестероїдні протизапальні засоби. Призначають антигістамінні препарати.

Регулярне вживання вітаміну C не знижує шанси захворювання на застуду, проте дозволяє зменшити її тяжкість і тривалість.

Профілактика

У розпал інфекції рекомендується обмежити відвідування масових заходів, особливо в закритих приміщеннях, уникати контакту з хворими, частіше мити руки.

Хворим рекомендується дотримуватися постільного режиму, не відвідувати масові заходи, носити марлеву пов'язку.

Істотна роль належить систематичному загартовуванню організму.

Ефективним засобом профілактики грипу та ГРВІ є глибоке промивання носа фізіологічним розчином.

Відмінним засобом стимуляції імунітету, а отже і профілактики ГРВІ є комплексне застосування пристроїв аплікаційних Ляпко (далі по тексту - аплікатор) і піраміди лікувального дихання Ляпко.

Схеми впливу аплікаторами та валиками

 

Застосування ПАЛ

Зони аплікацій: основні 2, 3; додаткові 1, 4, 12, 13; допоміжні 20, 22, 28, 31.

Застосовуючи аплікатор, використовують основні, додаткові і допоміжні зони. Час експозиції 10-30 хвилин. При простудних захворюваннях рекомендовано довго впливати маленькими аплікаторами перехресно. Наприклад, в точку D зліва, в точку С справа, точку В зліва, в центр зони А і Е або F.

Можлива обробка всіх цих зон за допомогою валика протягом 15-20 хвилин.

Всі захворювання органів дихання запального, алергічного характеру, потребують корекції дихання. Необхідно регулювати дихання в сторону зменшення його інтенсивності, стримуючи його (дихання повинно бути безшумним, непомітним).

Рекомендовано застосування Піраміди лікувального дихання Ляпко на початкових етапах розвитку захворювання.

Додаткові рекомендації

При простудних захворюваннях, хронічних хворобах бронхів і легенів аплікатором користуються як «гірчичником». Лікування завжди завершується аплікацією стоп. Стопи перед аплікацією можна розігріти і зволожити (зазвичай при застудах, що супроводжуються високою температурою, стопи на дотик холодні і сухі). Для цього 3-7 разів на день впливати валиком або аплікатором по 5-10 хвилин.

При алергічному або простудному риніті на апликаторі слід лежати зоною 1 або носити його в зоні потилиці 2-5 разів на день по 10 -20 хвилин. Можна застосувати кругове замотування голови Чарівною стрічкою Здоров'я або пояс Універсальний з обов'язковим захопленням потиличної області, верхньої щелепи і верхньої губи, додатково корисно використовувати задню і передню поверхні шиї.

Для закріплення ефекту після застосування аплікаторів корисно використовувати розтирання з кедровим маслом та іншими лікарськими травами.

Чудові результати дає процедура в фітобочці. Вдихання цілющого пароконцентрата має відмінну бактерицидну дію і веде до швидкого одужання.