Застосування пристроїв аплікаційних Ляпко при гострих респіраторних вірусних інфекціях

Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ), або гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) — найпоширеніша у світі група захворювань, що поєднує грип, парагрип, респіраторно-синцитіальну інфекцію, риновірусну та аденовірусну інфекції та інші катаральні запалення верхніх дихальних шляхів. У процесі розвитку вірусне захворювання може ускладнюватись бактеріальною інфекцією.

Виділяють 2 основні групи гострих респіраторних захворювань:

  1. викликані вірусами та
  2. що виникають за участю бактерій, алергенів та застудних факторів. Відомо, що при сильному охолодженні опір організму до бактерій, особливо у незагартованих людей, знижується. В осінньо-зимовий та весняний період, коли спостерігаються часті перепади температур, кількість гострих респіраторних захворювань зростає. Особливо сприйнятливі до них люди з ослабленим імунітетом.

Епідеміологія

Поширення респіраторних захворювань має сезонний характер. Грип відзначається переважно у грудні-березні. В епідемічний період вірусний грип становить 70-80% від усіх респіраторних захворювань.

Парагрипозні, аденовірусні та риновірусні інфекції реєструються цілий рік і займають між епідеміями грипу одне з перших місць захворюваності.

Віруси грипу однаково вражають як дорослих, так і дітей, тоді як до аденовірусів, респіраторно-синцитіальних і парагрипозних вірусів більш чутливі діти молодшого віку. Риновіруси переважно спричинюють захворювання у дорослих.

Шляхи передачі

Гострі респіраторні інфекції передаються повітряно-краплинним шляхом (при кашлі чи чханні), контактним та аліментарним шляхами (через предмети загального користування – іграшки, білизну або посуд).

Джерело інфекції – хвора людина.

Клінічні прояви

Основні симптоми ГРВІ - поступовий початок, ломота в м'язах і тілі, лихоманка (до 38 ° С), нежить з рясним слизовим виділенням, закладеність носа, кашель, чхання, біль у горлі. Зазвичай прогноз сприятливий, одужання настає через 5-7 днів, хоча кашель може зберігатися ще 1-2 тижні.

Людина може хворіти 10-12 разів на рік і не завжди з вираженими симптомами та підвищеною температурою тіла.

Найбільш характерні симптоми грипу: раптовий початок, сухий, уривчастий кашель, лихоманка до 40°С, озноб, біль у м'язах та суглобах, сильна слабкість, головний біль, біль у горлі, закладеність носа за відсутності відокремлюваного з носа, яка може тривати до двох тижнів, можливі нудота, блювання, діарея.

Діагностика

Клінічна діагностика гострих респіраторних захворювань утруднена. Специфічна лабораторна діагностика ґрунтується на виділенні вірусу з подальшою його ідентифікацією або (частіше) на визначенні наростання рівня специфічних антитіл на 10 – 14 день хвороби.

Для раннього та швидкого розпізнавання гострих респіраторних захворювань застосовують методи імунофлуоресцентної мікроскопії, що дозволяють виявити вірус або його антиген безпосередньо у мазках з носоглотки або культурі клітин, взятого у хворого матеріалу.

Найчастіші ускладнення

Гострий синусит. Частим ускладненням є бактеріальний синусит – запалення пазух носа, саме гайморит, фронтит, сфеноїдит.

Гострий отит. Таке неприємне ускладнення застудних захворювань, як запалення середнього вуха.

Гострий бронхіт. Бактеріальна інфекція може також уражати бронхи.

Пневмонія (або запалення легень). Мабуть, одне з найгрізніших ускладнень ГРВІ. Діагноз ставиться на підставі комплексного обстеження, проте якщо при звичайній застуді покращення не спостерігається протягом 7-10 днів, зберігається висока температура, кашель слід негайно проконсультуватися з лікарем.

Лікування

Проти більшості збудників ГРВІ нині не розроблені лікарські препарати та своєчасна диференціальна діагностика утруднена.

Незважаючи на те, що ГРВІ викликається вірусами, проти яких антибіотики не є корисними, захворювання дуже часто супроводжується бактеріальною інфекцією, і використання антибіотиків може бути виправдане лише при виникненні ускладнень на фоні приєднання вторинної інфекції.

З жарознижувальних засобів застосовують нестероїдні протизапальні засоби. Призначають антигістамінні препарати.

Регулярне вживання вітаміну C не знижує шанси захворювання на застуду, проте дозволяє зменшити її тяжкість та тривалість.

Профілактика

У розпал інфекції рекомендується обмежити відвідування масових заходів, особливо у закритих приміщеннях, уникати контакту з хворими, частіше мити руки.

Хворим рекомендується дотримуватися постільного режиму, не відвідувати масових заходів, носити марлеву пов'язку.

Ефективним засобом профілактики грипу та ГРВІ є глибоке промивання носа фізіологічним розчином.

Істотна роль належить систематичному загартовуванню організму.

Відмінним засобом стимуляції імунітету, а отже і профілактики ГРВІ є комплексне застосування пристроїв аплікаційних Ляпко та дихальних вправ.

Аплікаційна терапія Ляпко

Аплікатори Ляпко в різних модифікаціях (пластини, валики, аплікаційні пояси, аплікаційні стрічки) є оригінальним, потужним приладом, що має безліч оздоровчих лікувальних можливостей. Їхня дія заснована на принципах традиційної китайської медицини — поверхневої багатоголчастої акупунктури, а також на загальних фізіологічних механізмах життєдіяльності.

Механізми дії аплікатора.

Високий оздоровчий ефект аплікаторів Ляпко обумовлений поєднанням інтенсивних реакцій:

  • рефлекторно-механічних;
  • гальвано-електричних;
  • імунологічних.

Клінічні ефекти методу багатоголчастої терапії виявляються в аналгетичному, спазмолітичному, протизапальному, протинабряковому, нейротрофічному та імуномодулюючому впливі. Також у регуляції функцій вегетативної нервової системи, нормалізації процесів збудження та гальмування у ЦНС.

Аплікаційні пристрої Ляпко слід віднести до групи імуностимуляторів (не хімічного походження!). Вони м'яко нормалізують роботу імунної системи та допомагають організму протистояти інфекціям та несприятливим факторам навколишнього середовища.

Є одним із методів рефлексотерапії і можуть розглядатися як самостійний розділ фізіотерапевтичного лікування. Аплікаційна терапія Ляпко відноситься до немедикаментозних методів лікування. Застосування їх ефективно на початкових стадіях розвитку простудних захворювань, і навіть у разі виникнення їх ускладнень (лор захворювань, бронхітів, пневмонії та інших.).

Процедури проводяться за відсутності підвищеної температури тіла!

Зони аплікацій: основні 2, 3; додаткові 1, 4, 12, 13; допоміжні 20, 22, 28, 31 (мал.1)

Мал.1

Варіанти застосування пристроїв аплікаційних Ляпко при застудних захворюваннях та їх ускладненнях.

При болях у горлі, головному болю рекомендується обмотати шию та голову поясом «Чарівна стрічка «Здоров'я» 1п. 7 -9 сегментна, яка дозволяє одночасно впливати на всю область голови, шиї, захоплюючи основні та допоміжні зони. Час дії 20-30 хвилин.

Також можна використовувати пояси "Малюк" або "Універсальний М", фіксуючи їх у різних варіантах. Це допомагає при закладеності носа, гайморитах, фронтитах, фарингітах.

Плоскі аплікатори "Ромашка М", "Квадро", "Народний", "Шанс", "Дует". "Масажна подушка голчаста" на зону 1,2,3. Час дії 20-30 хвилин, курс лікування 10-14 днів.

При кашлі застосовувати аплікатори великих розмірів на спину: Аплікатор «Килимок великий», «Масажний килимок голчастий великий», «Шанс 6,2 х4». Чим більша площа впливу, тим ефект кращий.

Також застосовувати на зону проекції легень пояс "Малюк", Пояс "Універсальний М", які можна використовувати і в положенні лежачи, як звичайний плоский аплікатор.

При простудних захворюваннях, хронічних хворобах бронхів та легенів аплікатором «Супутник плюс», «Шанс» користуються як «гірчичником».

Враховуючи малий розмір, аплікатор «Краплинка» можна фіксувати на зони болю на 1-2 години. При застудних захворюваннях рекомендовано довго впливати аплікаторами «Краплинка» перехресно. Наприклад, точку D ліворуч, точку З справа, точку В ліворуч, в центр зони А і Е або F.

Можливе оброблення всіх цих зон за допомогою валика протягом 15-20 хвилин.

Крім плоских аплікаторів можна обкатувати область спини, передньої поверхні тулуба, рук, ніг «Валиком великим М» або «Валиком універсальним М» до появи рівномірно рожевого забарвлення шкіри. Час дії 3-7-10 хвилин залежно від індивідуальної реакції шкіри.

Прокатувати стопами та в долонях «М'ячик голчастий»

Лікування завжди завершується аплікацією стоп. Стопи перед аплікацією можна розігріти і зволожити (зазвичай при застудах стопи на дотик холодні та сухі). Для цього 3-7 разів на день впливати валиком або аплікатором по 5-10 хвилин

Всі захворювання органів дихання, запального, алергічного характеру потребують корекції дихання. Необхідно регулювати дихання у бік зменшення його інтенсивності, стримуючи його (дихання має бути безшумним, непомітним).

Дихальні вправи добре поєднуються з аплікаційною терапією Ляпко. Можна лежати на аплікаторі, сховавшись ковдрою з головою, що сприятиме зняттю набряку в носі та поліпшенню носового дихання.

Також зніматиметься спазм бронхів і покращуватиметься відходження мокротиння. Для закріплення ефекту після застосування аплікаторів корисно використовувати розтирання або мазі з протизапальною та зігріваючою властивістю, виготовлені з рослинних компонентів.

Хороші результати дає процедура у фітопаросауні (кедрова бочка). Вдихання лікувального пароконцентрату має відмінну бактерицидну дію і веде до швидшого одужання.