Аплікаційна терапія Ляпко під час вагітності, пологів та в післяпологовому періоді

Вагітність особливий період в житті жінки

Вагітність є абсолютно природним станом. Але разом з тим, це особливий період в житті жінки, коли організм відчуває додаткове навантаження і від здоров'я матері залежить здоров'я дитини. Проблеми при вагітності можуть мати, як фізіологічний, так і психологічний характер. Причин їх виникнення досить багато. Організм жінки в цей період відчуває певного виду стрес, в зв'язку з чим, стає дуже чутливим до зовнішніх і внутрішніх подразників.

Через зміну гормонального фону жінки під час вагітності стають недовірливими, дратівливими, плаксивими, сентиментальними. Крім цього, вони починають відчувати підвищену тривожність, так як тепер несуть відповідальність не тільки за себе, але і за дитину, що перебуває в утробі. Насправді, допомогти жінці зовсім не складно. Необхідно лише надати їй психологічну підтримку, а також забезпечити умови, при яких вона зможе достатньо відпочивати, правильно харчуватися і радіти приємним моментам. Саме тому вагітність - це привід присвятити більше часу своєму тілу. Відмовитися від шкідливих звичок, приділити увагу харчуванню, більше ходити пішки.

Ні в якому разі не можна ігнорувати виникаючі неприємні явища, так як в противному випадку є ризик для матері і малюка.

Аплікаційна терапія Ляпко

Аплікатори Ляпко в різних модифікаціях (пластини, валики, аплікаційні пояса, аплікаційні стрічки) є оригінальним, потужним, що володіє безліччю оздоровчих лікувальних можливостей приладом. Їх дія заснована на принципах традиційної китайської медицини - поверхневої багатоголкової акупунктури, а також на загальних фізіологічних механізмах життєдіяльності.

Механізми дії аплікатора

Високий оздоровчий ефект аплікаторів Ляпко обумовлений поєднанням інтенсивних реакцій:

  • рефлекторно-механічних;
  • гальвано-електричних;
  • імунологічних.

Клінічні ефекти методу багатоголкової терапії проявляються в анальгетичному, спазмолітичному, протизапальному, протинабряковому, нейротрофічному та імуномодулюючому впливі. Також в регуляції функцій вегетативної нервової системи, нормалізації процесів збудження і гальмування в ЦНС.

Аплікаційна терапія Ляпко відноситься до немедикаментозних методів лікування.

Багаторічною медичною практикою доведено, що аплікатори Ляпко діють надійно і не шкідливо. Вони не мають побічних ефектів, ускладнень або алергічних реакцій. Аплікатори стимулюють потужний викид природних «ліків» в потрібній для організму кількості, вмикають нашого «власного лікаря» для профілактики хвороб і боротьби з ними.

Пристрої аплікаційні Ляпко, призначені для широкого застосування в комплексній терапії та профілактиці різних захворювань. Це чудовий засіб для зміцнення і збереження здоров'я.

Аплікатори можуть застосовуватися в умовах лікувальних установ, в оздоровчих центрах і санаторіях. Простота застосування, безпека, висока ефективність дозволяють рекомендувати їх всім, в тому числі і вагітним жінкам, для самостійного використання в домашніх умовах.

Як працювати з аплікатором, зони впливу

У 90% випадках необхідно впливати на зону болю, а для підвищення ефективності на додаткові і допоміжні зони.

У загальну рецептуру завжди необхідно включати основну зону (ділянку хребта).

Додаткові і допоміжні зони потрібно використовувати в тому випадку, коли з ряду причин неможливо впливати на основну зону (накладено гіпс, ранова поверхня). Для посилення лікувального ефекту доцільно включати в рецептуру вплив на симетричні зони здорової сторони.

Основні зони розташовані на задній поверхні тулуба, голови, шиї. Основними названі в зв'язку з тим, що ділянки шкіри по обидві сторони хребта і безпосередньо над хребтом найближче розташовані від виходів корінців черепно-мозкових і спинномозкових нервів і інших структур.

Показання до застосування пристроїв аплікаційних Ляпко в акушерстві:

  • ранні токсикози;
  • збереження вагітності;
  • гіпо- та гіпергалактія (зниження і збільшення функції молочних залоз);
  • знеболювання і регулювання пологової діяльності;
  • відновлення в післяпологовому періоді.

Зони аплікацій:

основні 6, 7, 8; додаткові 9,15, 16,18; допоміжні 23, 27, 29, 31.

Для збереження вагітності рекомендується застосування пристроїв аплікаційних Ляпко з кроком голки 3,5-5,0 мм. Відчуття при цьому обов'язково повинні бути комфортними. Аплікатори і валики використовують на паравертебральні (уздовж хребта по обидва боки) зони, можна застосовувати на сам хребет; зони передпліч і гомілок, а також долоні та стопи. Вплив має бути м'яким і делікатним.

Токсикози вагітних

Під час вагітності знижується поріг чутливості і жінка починає реагувати на будь-які подразники, у неї підвищена чутливість на запахи, звуки, слова і так далі.

При ранніх токсикозах вагітності (прояви нудота, блювота) впливають плоскими аплікаторами «Шанс», «Ромашка М», «Устілки плюс», «Супутник плюс» на верхню частину поперекового відділу хребта (зона 6), зону вище пупка (зона 16), низ грудної клітини (зона 15) на долоні і стопи протягом 10-20 хвилин, можливе укладання через тонку пелюшку для комфорту. Також можна прокатувати ці зони, використовуючи «Валик великий», «Валик універсальний М», «Валик лицьовий М» 15 хвилин, процедуру проводити ніжно, відчуття повинні бути комфортними.

Прокатка живота за годинниковою стрілкою валиком, масажером «Фараон» допомагає відрегулювати роботу кишечника.

Застуда і захворювання лор органів у вагітних

Можна використовувати пристрої аплікаційні при застуді, використовуючи як «гірчичник». При закладеності носа, при гаймориті, фронтитах, фарингітах можна використовувати пояса «Малюк» або «Універсальний М», маленький аплікатор «Краплинка», «Супутник плюс», фіксуючи їх в різних варіантах.

Біль у спині, важкість у ногах

Одна з найбільш помітних змін, що виявляються у вагітної жінки, - це зміна маси тіла. До кінця вагітності вага жінки збільшується приблизно на 10-12 кілограмів. У цей час хребет відчуває подвійне навантаження через осьове зміщення тіла. На різних термінах вагітних турбують болі в спині. Також можуть з'являтися відчуття втоми, тяжкості, болі в ногах, набряки до кінця дня, відчуття печіння. В подальшому можуть з'являтися варикозно розширені вени.

Рекомендується прокатувати валиком зону спини, із захопленням нижньо-грудного, попереково-крижового відділу хребта, сідниці і ноги. Час впливу вранці 5-7 хвилин, ввечері 10-15 хвилин за 2 години до сну. Потім можна проводити укладку на плоскі аплікатори «Шанс», «Ромашка М», «Устілки плюс», «Супутник плюс» на нижньо-грудний і поперековий відділ хребта, крок голок брати менший, від 4,9 до 5,0 мм. Можна фіксувати на ці зони аплікаційні пояса: пояс «Малюк», пояс «Універсальний». Процедури проводити 2 рази на день.

При больовому синдромі в попереково-крижовому відділі, для поліпшення кровопостачання матки і повноцінного розвитку плоду, бажано використовувати аплікатор з невеликим кроком (4,9мм - 5,0 мм). Вплив м'який та делікатний, відчуття повинні бути комфортними.


Варикозне розширення вен

Краще проводити 3 процедури в день. Наприклад: вранці після ходьби, коли з'являється втома в ногах. Потрібно лягти, покласти гомілки на плоскі аплікатор «Шанс», під стопи «Устілки плюс», положення ніг піднесене для поліпшення відтоку крові, час впливу 15-20 хвилин.

Також можна використовувати «Чарівну стрічку «Здоров'я».

В обід прокатувати «Валиком великим» або «Валиком універсальним» уздовж зовнішньої і внутрішньої поверхні стегон і гомілок. Увечері аплікаційну терапію проводити на нижньо-грудний відділ хребта і зону грудної клітки справа (зона проекції печінки, вона відповідає за судини) 15-25 хвилин.

Дуже ефективним є застосування «Чарівної стрічки «Здоров'я» через змочені лікувальним розчином (відваром) марлеві прокладки або без них, на час від 15 до 40 хвилин. «Чарівну стрічку« Здоров'я» можна намотувати на гомілки на дві ноги відразу або чергуючи. Процедуру проводити лежачи, нога піднята на подушечці для поліпшення відтоку крові.

Нормалізація артеріального тиску

Знижений артеріальний тиск. Якщо у вас до вагітності був невисокий тиск, то на фоні вагітності він може значно знижуватися (АТ менш 90/60 мм рт.ст.). Як наслідок - слабкість, запаморочення, головний біль, непритомність. Це обумовлено зниженням тонусу периферичних кров'яних судин під дією гормону прогестерону.

Прокатування в долонях, по голові, по обличчю «м'ячиком голчастим», «Валиком лицьовим М», «Валиком універсальним М» або роблячи прожими по обличчю по масажних лініях маленьким аплікатором «Краплинка» протягом 3-7 хвилин надає тонізуючий ефект, підвищує артеріальний тиск. Вплив на ці зони протягом 10-15 хвилин дає заспокійливий ефект, сприяє розслабленню нервової системи, знімає головну біль, знижує артеріальний тиск.

Сон і душевний спокій

Якщо ви відчуваєте, що постійно роздратовані, то потрібно навчитися розслаблятися. Для поліпшення психоемоційного стану, відновлення сну рекомендується застосовувати аплікатори на шийно-комірцеву зону (зону стресу), на міжлопаточну зону на 20-30 хвилин. На час процедури можна створити приємну, заспокійливу обстановку, включити спокійну музику. Якщо це у вечірній час, то приглушити світло. Класична музика допомагає мозку придушити «ненормальні» хвилі і поліпшити здоров'я. Аплікаційна терапія допомагає свідомості відключитися від проблем і дає можливість перебувати тут і зараз. Під час процедур особливо добре працюють різні медитативні техніки.

Позитивний вплив на організм надають і дихальні вправи. Наприклад:

  • п'ятисекундний вдих, п'ятисекундний видих, між вдихом і видихом непомітна пауза.
  • На 6 секунд вдих, 3 секунди затримка дихання, 6 секунд видих або 5-3-5, як вам зручно і ін. Робити по 5 хвилин 3 рази в день, можна поєднувати з аплікаційної процедурою.

Профілактика і лікування розтяжок

Простіше попередити появу розтяжок, ніж потім боротися з ними. Дуже важливо контролювати темпи збільшення ваги. Стрімке збільшення маси тіла неминуче призведе до появи розтяжок. Для попередження розтяжок використовувати спеціальні бандажі.

Кожен день з самого початку вагітності обкатувати «небезпечні» місця валиками до появи легкої гіперемії і відчуття приємного тепла. На зону стегон і сідниць надягати аплікаційні пояса: пояс «Малюк», пояс «Універсальний М», «Чарівну стрічку« Здоров'я» (по раніше зазначеним методикам). Час впливу 10-20 хвилин, відчуття повинні бути комфортними. Можна проводити масаж проблемних місць масажером Фараон, час впливу 3-7 хвилин.

Пологи

На початку родової діяльності, коли проміжки між переймами довгі, а тривалість перейм невелика: під час перейми проводити масаж попереково-крижової зони масажером «Фараон», а в проміжках масажувати всю спину круговими рухами. При посиленні болю під час перейм обкатувати «Валиком великим М», «Валиком універсальним М» (зі сторонньою допомогою) попереково крижову ділянку із захопленням нижньо-грудного відділу хребта. Ступінь натиску валика регулювати самостійно.

Багатьом вагітним в цей момент хочеться сильного впливу і високої амплітуди руху валика.

Ефективно використовувати аплікації разом з правильним диханням під час перейм і між ними. Вдих через ніс, видих ротом, вдих повинен бути довший видиху.

Післяпологовий період

Для зняття хворобливих відчуттів під час скорочення матки треба обкатувати низ живота аплікаційними валиками, час впливу 10-15 хвилин, прокатувати легко, відчуття повинні бути комфортними. Можна намотувати «Чарівну стрічку« Здоров'я ». Ці процедури також допоможуть відновити пружність шкіри.

Ми - за грудне вигодовування!!!

Для збереження і стимуляції лактації потрібно використовувати на весь грудний відділ спини вранці і ввечері по 15-20 хвилин плоскі аплікатори «Килимок великий», «Ромашка М», «Квадро», «Шанс». Перед кожним годуванням обкатувати обидві груди, обходячи соски «Валиком універсальним М» 3-5 хвилин. Ефективно і приємно використовувати «Чарівну стрічку« Здоров'я ». Більше відпочивайте і правильно харчуйтеся.

Мастити

При ущільненні і маститах можливе тривале застосування маленького аплікатора «Краплинка», можна через змочену в гіпертонічному розчині двошарову марлю або тонку бавовняну тканину. На зону ущільнення роблять чутливі притиски протягом 10-15 хвилин, 3-4 рази на добу, можна частіше до зникнення проявів захворювання

Лікування при болях в спині після пологів

При лікуванні болю в спині після пологів необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря. Використання лікарських препаратів протипоказано годуючим мамам, оскільки більшість з них потрапляє до дитини через молоко. Основні методи лікування в післяпологовому періоді - це гімнастика, масаж, фізіотерапія (електрофорез, магнітотерапія, дарсонваль), мануальна терапія, голкорефлексотерапія, аплікаційна терапія Ляпко.

Рекомендується застосовувати плоскі аплікатори великих розмірів: «Килимок великий», «Ромашка М», «Квадро», «Шанс», «Дует». Чим більше площа впливу, тим ефект краще. Час впливу 15-20 хвилин.

Прокатувати спину «Валиком великим», «Валиком універсальним М» 3-5 хвилин (до появи рівномірно рожевого забарвлення), вранці, вдень, за 2 години до сну.

На зони, точки болю можна використовувати пояса «Малюк» або «Універсальний М», «Чарівну стрічку«Здоров'я», маленький аплікатор «Краплинка». Це дозволить отримувати лікувальну процедуру і займатися з дитиною.

Висновки

Вагітність це особливий період в житті жінки, коли організм відчуває додаткове навантаження і від здоров'я матері залежить здоров'я дитини. Проблеми при вагітності можуть мати, як фізіологічний, так і психологічний характер.

Аплікаційна терапія Ляпко відноситься до немедикаментозних методів лікування. Вона не має побічних ефектів, ускладнень або алергічних реакцій. Аплікатори стимулюють потужний викид природних «ліків» в потрібній для організму кількості і вмикають нашого «власного лікаря» для профілактики хвороб і боротьби з ними.

Аплікатор Ляпко буде вірним помічником під час вагітності, пологів та в післяпологовому періоді.