Доставка
Оплата
Гарантія

ua ru en
(095) 372-44-41
(067) 622-70-00
(063) 622-70-00
Інтернет-магазин
(067) 621-13-57
(099) 074-64-43
(044) 425-78-70
Київ

Варикозна хвороба нижніх кінцівок

Варикозна хвороба – це захворювання, що супроводжується необоротним постійно прогресуючим збільшенням довжини й ширини поверхневих вен нижніх кінцівок, появою їхньої звивистості або вузлових розширень, а також порушенням венозного кровотоку.

Поширеність

Варикозною хворобою страждає 15–30 % населення.

Причини виникнення варикозної хвороби нижніх кінцівок

Головна причина виникнення варикозного розширення вен — недостатня еластичність стінок судин.

Сприяє розвитку хвороби чимало факторів:

 • спадковість;
 • проблеми з шлунково-кишковим трактом;
 • надлишкова вага;
 • гормональні порушення;
 • гінекологічні порушення (впливають на структуру й тонус судинної стінки з поступовим її ослабленням і руйнуванням);
 • вагітність (окрім гормональних змін, матка, що збільшується, та плід тиснуть на клубові вени й значно ускладнюють кровотік із нижніх кінцівок);
 • носіння тісної білизни;
 • збільшується ризик від куріння та ходіння на високих підборах;
 • довготривала сидяча робота, а також звичка класти одну ногу на іншу також викликають застій крові;
 • робота в положенні стоячи — «хвороба перукарів», вантажники, продавці, хірурги й ін.;
 • алкоголь і кава також провокують появу варикозного розширення вен.

Будова й робота системи

Робота наших вен — доволі складний процес.  Венозна стінка складається з трьох шарів. Внутрішній — ендотелій, представлений шаром клітин  на сполучнотканинній мембрані. Середній шар — м’язовий. Здебільшого складається з циркулярно розташованих гладеньком’язових клітин, що знаходяться немов у каркасі з колагенових волокон. Поверхневі вени мають більш товстий м’язовий шар, ніж глибокі. Зовнішня оболонка вен, так звана адвентиція, являє собою щільну тканину з колагенових волокон. Якщо порівнювати будову артерій і вен, то слід зазначити, що співвідношення просвіту судини до товщини її стінки у вен значно більше, ніж у артерій. У венах значно менше еластичних волокон, ніж в артеріях.

Будова вен

Венозні клапани виходять з її стінки. Складаються в нормі з двох стулок, що орієнтовані в бік серця. В області прикріплення клапана до стінки діаметр вени дещо більше. У нормі при змиканні стулок клапана, кров з відділу, що лежить вище, не може проникнути в той, який лежить нижче. Якщо це відбувається, то такий стан називається рефлюксом. Клапани по венах розподілені неоднаково. Їх більше там, де більше виражена робота м’язового насосу, тобто на гомілці.

Якщо у вас часто стомлюються ноги, це може бути першою ознакою початку захворювання венозної системи. Вечірній дискомфорт, що супроводжується набряками в області стопи й кісточки, особливо після довгого перебування на ногах — це очевидні ознаки застою у венах. Незабаром ви, на жаль, виявляєте першу варикозну вену. Змінені судини утворюють синьо-блакитний або червоний «візерунок» на ваших ногах, «зірочки», капілярні «павутинки» (телеангіоектазії) і, нарешті, розширені вени й варикозні вузли.

Тяжкість, печіння, поколювання й свербіж, болі й набряк, «зірочки», набухання вен на ногах — гострий сигнал для екстрених дій зі спасіння краси й здоров’я ваших ніг.

Профілактика

Передусім не захоплюйтеся гарячими ваннами, сауною, довгим перебуванням на сонці. Усе вищеперелічене знижує венозний тонус, призводить до застою крові в нижніх кінцівках. Не носіть одяг, що обтягує, панчохи та шкарпетки з тугими резинками, оскільки це призводить до стискання вен. Надлишкова маса тіла й заняття спортом, пов’язані з великим статичним навантаженням на ноги (теніс, важка атлетика, бодібілдинг) збільшують венозний тиск. Високі підбори (вищі за 4 см) нашим венам не подобаються. Бережіть вени, не травмуйте їх.

Якщо ви відчуваєте важкість у ногах ввечері після робочого дня, під час сну й відпочинку ноги слід тримати в підведеному положенні. Якщо ваша робота супроводжується довгим сидінням за столом або ви довго стоїте, то слід частіше змінювати положення ніг, крокувати на місці, обертати стопи. Існує спеціальна гімнастика для захворювань вен. Після душу або прийняття ванни ноги обполосніть холодною водою. Існують види спорту, що корисні, — це, насамперед, плавання, а також ходьба, прогулянки на велосипеді, лижах. Варикозне розширення вен нижніх кінцівок – глибинний процес у організмі.

Зона прикладання — поперековий відділ із захопленням нижньогрудного відділу хребта й область грудної клітки справа (зона проекції печінки, вона відповідає за судини) 15–25 хвилин. Для очищення й відновлення функції печінки: гепатосол, ліпроксол, гепаль, холепаль, гепатолептин та ін. Краще проводити 3 процедури на день.

Наприклад, зранку після ходьби, коли з’являється втома в ногах. Потрібно лягти, покласти гомілки на аплікатор Шанс, під стопи устілки, положення ніг підведене для покращання відтоку крові, час впливу 15–20 хвилин. 

Опівдні прокочувати валиком великим або універсальним уздовж зовнішньої та внутрішньої поверхні стегон і гомілок.

Увечері аплікаційну терапію проводити паравертебрально на поперековий відділ із захопленням нижньогрудного відділу хребта, також на область грудної клітки справа (зона проекції печінки) можна використовувати «Ромашку», килимок, аплікатор Квадро або обгорнутися «Чарівною стрічкою Здоров’я». Час впливу 15–20 хвилин.

«Чарівну стрічку Здоров’я» можна намотувати  на гомілки на дві ноги одразу або почергово. Процедуру проводити лежачи, нога підведена на подушечці. Час впливу 15–20 хвилин.

Через день потрібно замість процедури на поперек і нижньо-грудний відділ хребта проводити аплікаційну терапію на шийно-комірцевий відділ хребта для зняття спазму судин голови з метою профілактики спазму периферичних капілярів, у тому числі ніг.  Усі ці процедури сприяють покращанню кровообігу, зникненню відчуття важкості в ногах, набряків ніг, болів, а також покращанню загального самопочуття.

Крім цієї методики рекомендовано:

Зволоження ніг, марлеві компреси з настоями трав і речовинами, що покращують трофіку й кровообіг. Під аплікатор можна покласти марлеві, тканинні пов’язки.

Аплікації можна отримувати у ваннах (ванночках)  з лікувальними травами, мінералами, солями. У цьому випадку аплікації можуть продовжуватися 1–1,5 години з аналогічною перервою й повторенням  до 2–4 разів на добу упродовж 5–7 днів, надалі можуть бути застосовані звичайні методики 1–2 рази на день.

Можливі інші варіанти, що підбираються індивідуально разом з іншими методами лікування, а саме: лікувальна гімнастика, фізичні вправи, масаж і ін. 

0
Зворотний дзвінок
Менеджер Анна

+38 (095) 372-44-41
+38 (067) 622-70-00
     9:00-17:00 пн.-пт.


Дякую за звернення, ми скоро Вам зателефонуемо!


Замовити