Сіднична рефлексотерапія в допомогу мозку

Проекції внутрішніх органів на долонях і стопах

Більшість людей чули або бачили карти проекції внутрішніх органів на долонях і стопах, які використовуються в лікувальному масажі і рефлексотерапії. Точкова дія на зони чинить комплексний вплив на парасимпатичну нервову систему, а вона, у свою чергу, якраз відповідає за безперебійну роботу внутрішніх органів і метаболізм (мал.1)


Мал.1

Виявляється, на сідницях теж є зони, пов'язані з роботою головного мозку (мал.2)

Мал.2

Якщо уважно подивитися на цю схему, то можна побачити "перевернуту" вниз голову.

Учені довели, що короткочасна дія на нервові закінчення сідничних м'язів чинить позитивний вплив на роботу мозку.

Дослідники Солікамського Медичного Університету ім. Фрунзе, виявили, що вибіркове роздратування окремих сенсорних закінчень великого сідничного м'яза, чинить стимулюючу дію на окремі зони мозку.

Іншими словами, дратуючи нервові закінчення сідничних м'язів, ми стимулюємо роботу пам'яті, концентрацію уваги і навіть селективні види ментальної діяльності (такі як вербальні навички або математичне мислення). Також помічений перехресний зв'язок півкуль головного мозку відповідної сідниці: для стимулювання правої (творчої) півкулі мозку треба впливати на лівий сідничний м'яз, і навпаки.

У абсолютно різних культурах, ізольованих один від одного на різних континентах, в якості виховання застосовувалася прочуханка. Приміром, в Англії, що є визнаним лідером класичної освіти, тілесне стимулювання залишалося у використанні аж до кінця XX століття. У педагогічних системах багатьох країн прочуханка була не просто якимось покаранням, а тонко вивіреною дією, де вказувалося, якими інструментами, в якому порядку, якій інтенсивності, під яким кутом і по якій частині сідниць завдавати ударів, які слова і настанови повинен вимовляти при цьому учитель.

Приміром, в китайській провінції Хунань виявлено три документа, в яких детально описується цей аспект виховання і навчання.

Звичайно, в сучасних реаліях відтворення традиційних методів сідничного стимулювання у вигляді прочуханки неможливе. Проте, фахівці дають наступні практичні рекомендації із цього приводу:

Підкладайте на стілець голчасті пристрої аплікаційні різних конструкцій ("Ромашка М", "Устілки плюс", "Шанс", "Килимок великий") або подушки, наповнені вишневими кісточками, волоськими горіхами.

Запропонуйте учням, співробітникам при втомі, особливо після обідньої перерви, на розминках-п'ятихвилинках легкими рухами робити самомассаж сідниць за допомогою дерев'яних лінійок. З'явиться хороша працездатність, пройде млявість, сонливість.

Треба вчитися у маленьких дітей. Вони не можуть спокійно висидіти на стільці - обов'язково соваються, ми ж ще їх і обсмикуємо постійно за це. А під час таких рухів відбувається масаж сідниць, знімається застій в органах малого тазу. Тому, якщо доводиться довго сидіти на роботі, в транспорті, особливо водіям, то згадуйте маленьких дітей. Також можна періодично напружувати і розслабляти сідничні м'язи.

Причини походження застою крові в органах малого тазу

Навколо органів малого тазу є венозні сплетення, що живлять їх необхідними речовинами і киснем. У цій ділянці тіла знаходиться велика кількість анастомозів (парних відгалужень) і відсутність у судин клапанної системи. Така специфіка часто є головною причиною застою крові у чоловіків і жінок. Найчастіше ця патологія спостерігається у пацієнтів, що ведуть малоактивний спосіб життя і довго перебувають в сидячому положенні. Гіподинамія сприяє передавленню кровоносних судин хрящами і м'язами, внаслідок чого кров не здатна поступати до органів, що знаходяться в малому тазу.

Розвитку застійних явищ багато в чому сприяють спадкова будова судин і їх знижений тонус, шкідливі звички (зловживання спиртними напоями і тютюнокуріння). Алкоголь здатний знижувати еластичність судин, а нікотин провокує їх спазм.

Венозний застій супроводжує багато захворювань сечостатевої системи. Якщо патологія набула хронічного характеру, це сприяє підвищенню дратівливості, агресивності, різким змінам настрою. Застій крові в малому тазу у жінок і чоловіків викликає безпліддя, хронічний геморой з болями в задньому проході.

Як одна з причин запальних захворювань у чоловіків розвивається уретрит, простатит з різями при сечовипусканні, болями в промежині, імпотенція. У жінок репродуктивного віку ця патологія нерідко є причиною викидня, народження недоношеного малюка. Відбувається опущення матки, порушується менструальний цикл, посилюються кровотечі.

Вправи, що запобігають застою крові в органах малого тазу.

Існують ефективні вправи, що запобігають застою крові. Дієвим стане наступний комплекс:

  1. Зробивши максимально глибокий вдих і випнувши живіт, необхідно затримати на 10 секунд дихання, після чого як можна сильніше втягнути живіт в себе і із зусиллям видихнути (повторити 3-7 разів).
  2. Лежачи на спині, треба її вигнути і підвести, не відриваючи від підлоги потилицю і сідниці. У такому положенні слід затриматися на 10 секунд, потім розслабитися. Усі дії повторюються від 3 до 10 разів.
  3. Лежачи на спині, упираючись плечима, ліктями і потилицею в підлогу, виконують класичну "берізку" (піднімаючи ноги вгору на 90 градусів від поверхні підлоги, і підтримуючи руками таз). У такому положенні затримуються на 2 хвилини, після невеликого відпочинку рух повторюють ще не менше 7 разів.
  4. Лежачи на животі, прокатуються по великому гумовому м'ячу вгору і вниз, допомагаючи собі руками (кататися необхідно щодня не менше півгодини)
  5. У положенні лежачи на килимку робити круги ногами як при їзді на велосипеді, чергувати рухи вперед і назад.

Для зняття застою в органах малого тазу можна застосовувати аплікатор "Ромашка М", "Устілки плюс", "Шанс". Зони використання : попереково-крижова ділянка, на зону низу живота, сідниць, промежини (при захворюваннях органів малого тазу, запаленні матки і придатків, при циститах, уретритах, простатиті, сигмоїдиті, геморої, тріщинах анусу, імпотенції, фригідності, нічному енурезі та ін.).

Також, можна прокатувати ці зони "Валиком Великим", "Валиком універсальним" ранком і впродовж дня по 2-3 хвилини.