Застосування пристроїв аплікаційних Ляпко для лікування і профілактики подагри

Що таке подагра

Подагра – хвороба дуже давня. За часів Гіппократа її називали "хворобою королів" і аристократів, оскільки лише багатим людям було доступне вживання в їжу великої кількості м'яса (подагру ще називають "хворобою м'ясоїдів"), натурального вина - продуктів, що викликають захворювання.

Взагалі ж у світі, за даними статистики, на подагричний артрит страждає приблизно 2-3% населення.

Подагра – системне захворювання, що характеризується порушенням обміну пуринів (похідні сечової кислоти) в організмі та відкладенням солей сечової кислоти (уратів) у деяких тканинах організму.

В результаті цих відкладень формуються порушення функцій органів та тканин. Особливо страждають суглоби, нирки та деякі інші органи (кістки, зв'язки, печінка).

Виникає подагра, зазвичай на фоні порушення білкового обміну, і навіть дисфункції нирок. Виникають такі симптоми, як запалення (артрит), сильний біль та утворення вузлів (подагричних тофусів).

Насамперед захворювання проявляється болями та запальними процесами в суглобах, де накопичуються кристали не виведеної сечової кислоти, ушкоджуючи при цьому гладку хрящову поверхню.

Оскільки подагричний артрит – це хвороба обміну речовин, виникає вона у тих людей, у яких або підвищено надходження в організм речовин, що містять пурини, або ж ускладнене їх виведення.

Крім того, додатковим фактором ризику розвитку хвороби є артеріальна гіпертонія та прийом деяких лікарських препаратів.


Доведено також спадкову схильність до подагричного артриту.

Хворіють переважно люди зрілого та старшого віку: найчастіше чоловіки після 40-45 років, а жінки – після 55-60 років. Це пов'язано з тим, що жіночі статеві гормони (естрогени) позитивно впливають на обмін сечової кислоти в організмі.

Захворювання протікає з періодами ремісій та подагричних нападів.

Найчастіше уражається великий палець ноги, але це може бути й інший суглоб – наприклад, колінний або ліктьовий. Біль може бути настільки сильним, що до ураженої області боляче доторкнутися. "Подагра" дослівно перекладається з давньогрецької, як капкан для ноги. Суглоб опухає, шкіра навколо нього через набряк набуває багряно-червоний відтінок, а температура шкіри в цій області підвищується.

Про виникнення подагри говорить наявність тофусів - щільних вузликів - що з'являються на ліктьових суглобах, сухожиллях п'ят, вушних раковинах, променево-зап'ясткових суглобах. Нагромаджуючись у цих місцях, кристалики солей згодом перетворюються на невеликі вузлики білого кольору, які можна промацати в області дрібних суглобів на руках та ногах.

При переході в хронічну форму подагричний артрит супроводжується деформацією та обмеженням рухів у суглобах, біль різної інтенсивності набуває постійного характеру.

Як лікувати подагру

Якщо подагра виявилася гострим нападом болю, то насамперед хворому треба забезпечити повний спокій.

У гострому періоді в область хворого суглоба необхідно прикласти крижаний компрес, а ногу зафіксувати на піднесенні. Застосовують аплікації 30-50% розчину димексиду, який має знеболювальну та протизапальну дію, на уражений суглоб.

При нападах подагри застосовуються знеболювальні та протизапальні лікарські препарати, які призначає лікар.

Велике значення має харчування. Якщо пацієнт дотримується дієти, то напади подагри можуть не виникати роками. Але, головне, не можна займатися самолікуванням!

Якщо подагру не лікувати і не дотримуватись дієти, вона стає дуже небезпечним захворюванням – через 3-4 роки після першого нападу може початися необоротне порушення функції нирок.

Дієта при подагрі передбачає вживання:

 • фруктових соків,
 • овочів, приготовлених на пару,
 • заміну смаженого м'яса на відварене.

З раціону необхідно виключити червоне м'ясо та продукти з нього, м'ясні субпродукти, концентровані м'ясні бульйони, консерви, жирні сорти риби, бобові культури, гострі та солоні сорти сирів, шоколад, какао, кава, а також алкогольні напої (це особливо стосується пива, коньяку , шампанського, червоного та солодких десертних вин).

Профілактика

Обов'язково необхідно дотримуватися питного режиму - в день випивати до 1,5-2 л води, вона виводитиме з організму сечову кислоту.

Для профілактики добре раз на тиждень влаштовувати день, протягом якого не вживати ні м'ясних, ні рибних продуктів.

Також корисно їсти цитрусові (хоча б один апельсин на день), уникати надмірних фізичних навантажень, стресів.

Рекомендується виконувати вправи для суглобів: обертати стопою у різні боки, згинати та розгинати пальці. Дуже корисно, пальцями ніг збирати дрібні предмети із підлоги.

Фізіотерапія

Фізіотерапевтичні методи лікування подагричного артриту спрямовані на полегшення больових симптомів, стимуляцію обмінних процесів у тканинах.

Показано:

 • високочастотна магнітотерапія;
 • УФ-опромінення в еритемних дозах;
 • УВЧ-терапія малої інтенсивності;
 • сантиметровохвильова терапія;
 • ДМВ-терапія надниркових залоз;
 • гірудотерапія;
 • аплікаційна терапія Ляпко.

Застосування аплікаційних пристроїв Ляпко для лікування подагри

Аплікатори Ляпко в різних модифікаціях (пластини, валики, аплікаційні пояси, аплікаційні стрічки) є оригінальним, потужним приладом, що володіє безліччю оздоровчих лікувальних можливостей.

Їхня дія заснована на принципах традиційної китайської медицини — поверхневої багатогольчастої акупунктури, а також на загальних фізіологічних механізмах життєдіяльності. Докладнішу інформацію можна отримати у статті «Аплікатори Ляпко – механізми дії та зони застосування».

Пристрої аплікаційні Ляпко добре допомагають зняти набряклість, запалення, біль, як при гострому нападі подагри, так і при хронічному перебігу захворювання. Вони сприяють покращенню кровообігу, а, отже, покращують обмінні процеси, що особливо важливо у комплексній терапії подагри.

Рекомендується впливати на органи, що приймають участь в обмінних процесах, тобто, ПАЛ слід розташовувати на проекційні зони:

 • печінки (праве підребер'я),
 • підшлункової залози (ліве підребер'я),
 • нирок (нижньогрудний відділ хребта, поперекова область).

У гострому періоді зони хворобливого суглоба аплікатори не застосовуються. Застосовуються вище або нижче суглоба.

Якщо проблема пов'язана з ураженням суглобів верхніх кінцівок, то потрібно впливати аплікаторами на шийно-комірцевий відділ хребта, звідки йде іннервація до верхніх кінцівок, потім на зону суглоба.

Якщо проблеми в суглобах нижніх кінцівок, то потрібно застосовувати аплікатори на попереково-крижовий відділ хребта, звідки йде іннервація до нижніх кінцівок, потім зона суглоба.

Впливати можна одночасно чи послідовно.

Можна застосовувати аплікатори на весь хребет, чим більша площа впливу, тим ефект краще.

На зону спини рекомендовано застосовувати плоскі аплікатори великих розмірів: Аплікатор «Килимок великий», «Масажний килимок голчастий великий», «Шанс 6,2 х4».

Плоскі аплікатори "Ромашка М", "Квадро", "Шанс", "Народний", розташувавши їх як уздовж хребта, так і поперек.

Крім області спини для посилення ефекту рекомендовано застосовувати аплікатори одночасно або послідовно на допоміжні зони: на передній поверхні живота, тулуба.

Час дії 20-30 хвилин, курс лікування 10-14 днів, який можна повторювати після перерви через 1-2 тижні. Такі процедури курсами можна застосовувати тривалий час.

Особливо зручний у застосуванні аплікатор «Ромашка М», який завдяки своїм гнучким «пелюсткам» набуває рельєфу будь-якої ділянки тіла. Їм можна впливати на будь-які ділянки хребта, тазостегнові та колінні суглоби (зафіксувавши еластичним бинтом); прикладати до литок, стоп. Час дії плоскими аплікаторами 20-30 хвилин.

Також можна застосовувати статико-динамічні аплікатори: «Чарівна стрічка Здоров'я», пояс «Універсальний М», пояс «Малюк». Рівномірний притиск до поверхні тіла та простота фіксації дозволяє вільно рухатися, займатися звичайною справою та одночасно лікуватися.

Рекомендується фіксація аплікатора на 20-30 хвилин до зон ушкоджених суглобів; додатково можна використовувати зони протилежної здорової сторони на 10-15 хвилин. Час процедури 20-40 хвилин, курс лікування 1-2 тижні, лікування можна повторити через 2-4 тижні.

Для зняття скутості в суглобах вранці хороші результати дає фіксація на кінцівку, починаючи з кінчиків пальців «Чарівної стрічки Здоров'я», прокочування по долонній та тильній поверхні кисті «М'ячиком голчастим» або аплікаційними валиками.

Є позитивний практичний досвід тривалого протягом декількох місяців поспіль щоденного застосування аплікаторів. Спостерігалося стійке покращення самопочуття, зняття хронічного болю, підвищення життєвого тонусу та працездатності.

Додатково або перед масажем можна проводити обробку больових та прилеглих зон, застосовуючи «Валик великий М» або «Валик універсальний М». Час дії 3-7-10 хвилин залежно від індивідуальної реакції шкіри (до появи рівномірно рожевого забарвлення).

Також необхідно проводити масаж верхніх, нижніх кінцівок, відповідних зон хребта, суглоба, наприклад, за допомогою масажера «Фараон», але при цьому треба уникати безпосереднього впливу на хворий суглоб, оскільки це може збільшити у ньому запальну реакцію, працювати вище та нижче суглоба.

Дуже ефективно застосовувати аплікаційні «Устілки Плюс». Вплив на біологічно активні точки, розташовані на стопах, сприяє відновленню та нормалізації функції всіх органів та систем.

Хороший лікувальний ефект має вплив на зони активних точок на тілі людини. Для цього зручно використовувати ПАЛ плоскі маленького розміру, наприклад «Краплинка», «Малюк», «Супутник».

Докладнішу інформацію про активні точки для зняття болю у суглобах можна отримати у статті «Біль у суглобах».