Аплікаційний костюм Ляпко

Пристрої аплікаційні Ляпко (ПАЛ) в різних модифікаціях (пластини, валики, пояси, стрічки та аплікаційний костюм Ляпко) є оригінальними, потужними, що володіють безліччю оздоровчих можливостей засобами. Їх дія заснована на принципах традиційної китайської медицини - поверхневої багатоголкової акупунктури, а також на загальнофізіологічних механізмах життєдіяльності.

На гумі медичного призначення, зафіксовані голки, до складу яких входять п'ять металів. Базовими є залізо і мідь. Вони частково покриті іншими металами: залізні голки - нікелем і цинком, мідні - сріблом. Голки заточені таким чином, щоб запобігти пошкодження епідермісу.

Механізм дії аплікатора

Високий оздоровчий ефект пристроїв аплікаційних Ляпко обумовлений поєднанням інтенсивних реакцій:

 • рефлекторно-механічних;
 • гальвано-електричних;
 • імунологічних.

Клінічні ефекти впливу методом багатоголкової терапії проявляються в анальгетичному, спазмолітичному, протизапальному, протинабряковому, нейротрофічному та імуномодулюючому впливі. Також в регуляції функцій вегетативної нервової системи, нормалізації процесів збудження і гальмування в ЦНС.

Аплікаційна терапія має виражену знеболювальну та спазмолітичну дію. Покращує кровообіг, лімфоток, мікроциркуляцію, зменшує набряк тканини. Активує тканинні механізми імунного захисту, підвищує в крові рівень власних опіатних пептидів і антистресорних гормонів, знижує рівень чутливості больових рецепторів, чинить позитивний психоемоційний вплив і, як результат, стимулює загальні адаптаційні механізми людини.

Тривала периферична імпульсація в спинномозкові центри викликає рефлекторні місцеві реакції в зоні впливу аплікаторів Ляпко, які проявляються розширенням капілярів і активацією судинної ланки мікроциркуляції, поліпшенням артеріовенозного кровотоку, що супроводжується місцевим підвищенням температури і почервонінням шкіри, релаксацією м'язів, стимуляцією тканинного обміну, поліпшенням відновних процесів.

Важливо відзначити, що поліпшення кровообігу при аплікаційної терапії відбувається без додаткового навантаження на серце, так як посилюється робота периферичного кровообігу і серце в цей час відпочиває. Це дуже важливо для всіх категорій хворих і, особливо, з ішемічною хворобою серця, недостатністю кровообігу 1-2 ступеня, людей похилого віку. Аплікаційна терапія поєднується з усіма видами медикаментозного і фізіотерапевтичного лікування. Простота застосування пристроїв аплікаційних Ляпко, їх безпека дозволяє приймати такі процедури в домашніх умовах.

Як працювати з аплікатором

У 90% випадках необхідно впливати на зону болю, перенапруження, а для підвищення ефективності на додаткові і допоміжні зони. У загальну рецептуру по аплікаційної терапії завжди необхідно включати основну зону (область хребта). Для посилення ефекту рекомендується впливати також на додаткові (зони шкіри нижніх і верхніх кінцівок) і допоміжні зони (передня поверхня тулуба і голови).

Основні зони розташовані на задній поверхні тулуба, голови, шиї. Основними названі в зв'язку з тим, що ділянки шкіри по обидві сторони хребта і безпосередньо над хребтом найближче розташовані від виходів корінців черепно-мозкових і спинномозкових нервів і інших структур. Тут також проходять дуже важливі меридіани, які впливають на всі органи і системи організму, в районі яких вони проходять, керують захисною енергією людини, впливають на його стійкість до захворювань.

Допоміжні зони - передня поверхня тулуба, голови і шиї. У зв'язку з тим, що внутрішні органи і залози внутрішньої секреції знаходяться безпосередньо під передньою черевною стінкою, під грудною кліткою, в області шиї, обличчя, вплив на шкірні ділянки (метамери) в цих зонах за допомогою аплікаторів сприяє регуляції, нормалізації, відновленню, поліпшенню і активації діяльності цих органів. Результат досягається швидше при використанні допоміжних зон одночасно з основними і додатковими зонами.

Додаткові зони: зони шкіри нижніх і верхніх кінцівок, що є вторинними (периферійними) по відношенню до центральних структур спинного і головного мозку. На кінцівках проходять меридіани різних органів.

Комплектація аплікаційного костюма Ляпко

Аплікаційний костюм упакований в два футляра. Футляр більшого діаметра містить:

 • набір стрічок - крок голки 4,3мм:
  3-смуговий 12-ти сегментна - 1 шт. для фіксації на тулуб;
  2-смуговий 12-ти сегментна - 2 шт. для фіксації на ногах;
 • 2 пакети з індивідуальними наборами накладок і тканинними стрічками для фіксації.

Футляр меншого діаметра містить:

Кожна аплікаційна стрічка має з 2-х сторін вільну від голок ділянку (бинтова гума), для зручності фіксації на тілі.

Фіксують аплікаційний костюм Ляпко поетапно.

Спочатку слід сформувати кільцеподібну пов'язку на одне плече з наявних в наборі тканинних стрічок для фіксації або зі смуг бавовняної тканини. Готову пов'язку смугу слід протягнути через руку і залишити на плечі.

На особливо чутливих зонах (перенісся, завиток вушної раковини, навколо соска, пахвова, підколінна і пахова зони), необхідно поміщати під стрічку, наявні в комплекті індивідуальні накладки або невелику частину паперової серветки.

Потім, в положенні стоячи, на тулуб фіксують 3-х смугову 12-ти сегментну аплікаційну стрічку. Починати слід з грудної клітини. Ділянку для закріплення розташувати на плечовому поясі, а потім накладати стрічку на тулуб, послідовно, виток за витком. Знизу вільну частину стрічки зафіксувати за допомогою білизни на тілі пацієнта.

Далі, можливі два варіанти фіксації аплікаційних стрічок на верхні і нижні кінцівки, а також на голову:

 1. в положенні стоячи;
 2. в положенні лежачи.

У першому випадку необхідно зафіксувати вільні від голок ділянки аплікаційних стрічок, призначених для нижніх кінцівок за допомогою білизни, зв'язавши їх таким чином, щоб була можливість при обмотуванні аплікаційними стрічками максимально охопити зону малого таза і вільну нижню кінцівку.

Обмотуючи аплікаційними стрічками верхні кінцівки, слід пов'язати стрічки між собою (або кожну окремо) і розташувати їх таким чином, щоб охопити комірцеву зону, плечовий пояс, а потім перейти на руки.

На голову аплікаційну стрічку накладають, починаючи від підборіддя і переміщаючись вгору, закінчують лобовою, скроневою і потиличною зонами. Додатково можна накласти ще одну стрічку перпендикулярно першої, охопивши підборіддя і тім'яну область. Після цього пацієнта слід покласти на заздалегідь підготовлену кушетку. З цією метою необхідно найбільш точно змоделювати фізіологічні вигини хребта (шийний і поперековий) за допомогою м'яких валиків.

У другому випадку, пацієнта спочатку слід укласти на кушетку, а потім обернути аплікаційними стрічками ноги, руки і голову, за описаною вище схемою. Показником правильно одягненого костюма є комфортність відчуттів пацієнта.

Суть методу застосування аплікаційного костюма Ляпко

Застосування аплікаційного костюма дає можливість одночасно впливати на основні, додаткові і допоміжні зони.

Суть методу полягає в розкритті внутрішніх резервів організму за допомогою позитивного тренувального стресу. Під час його застосування на рівні клітин формується потужний сигнал тривоги, імітується загроза життю і організм миттєво переходить в особливий режим роботи, відбувається викид «природних внутрішніх ліків», інтенсифікуються обмінні процеси.

Дана методика дозволяє включити природні резерви швидкого відновлення без застосування допінгів, стероїдів, анаболіків, пробудити сплячі механізми і незадіяні резерви на рівні клітин і тканин.

На час процедури можна створити приємну, заспокійливу обстановку, включити розслаблюючу музику. Якщо це у вечірній час, то приглушити світло, запалити ароматичні палички. Класична музика допомагає мозку позбавитися «ненормальних» хвиль і поліпшити здоров'я. Аплікаційна терапія допомагає свідомості відключитися від проблем і дає можливість перебувати тут і зараз. При цьому виникає дивний стан незвичайного спокою, задоволення, легкості. Під час процедур особливо добре працюють різні медитативні техніки. Всі ці методики взаємодоповнюють один одного і чинять більш виражений оздоровчий ефект на енергетику пацієнта.

Методики застосування костюма аплікаційного Ляпко

 • класична відновно-підготовча;
 • передстартова;
 • реабілітаційна.

Класична відновно-підготовча методика Процедуру рекомендується проводити 1-2 рази на місяць, для досягнення загального оздоровчого ефекту, перед або після фізичних і психологічних перевантажень. Тривалість процедури становить 30-90 хвилин.

Перед виконанням процедури пацієнтові бажано виміряти артеріальний тиск.

Після того, як костюм одягнений, потрібно розслабитися, дуже важливо правильно дихати - повільно і неглибоко. Часто пацієнти засипають. Поруч повинен знаходитися медпрацівник або людина з медичними навичками, яка проводить процедуру, для того щоб підтримувати контакт з пацієнтом (за потребою послабити або посилити ступінь тиску стрічок костюма, контролювати самопочуття).

Процедура не повинна проводитися на голодний шлунок, краще через годину-півтори після їжі. Знімають костюм в зворотному порядку. Спочатку з голови, рук і ніг, а потім з тулуба.

Після зняття аплікаційного костюма шкіру пацієнта необхідно помасажувати протягом декількох хвилин, застосовуючи погладжуюючі рухи, щоб прибрати можливі відчуття дискомфорту.

Потім слід проконтролювати артеріальний тиск (в більшості випадків воно нормалізується), полежати, відпочити (поспати) 30-40-хвилин. Ефект від процедури спостерігається протягом декількох тижнів і проявляється поліпшенням загального стану, настрою, енергетичним піднесенням, підвищенням витривалості, працездатності.

Передстартова методика

Безпосередньо перед заходом, що вимагає максимальних енергетичних витрат (фізичних і психологічних) рекомендується застосовувати передстартову методику. Вона дуже необхідна спортсменам для отримання більш високих результатів. Виконується процедура в положенні стоячи. Костюм одягається повністю, або фрагментарно (руки, ноги).

Особливу увагу слід приділити м'язам, які будуть найбільш задіяні під час тренувального процесу, змагання. Після цього можна виконувати активні рухи (нахили, присідання і т.д.) Тривалість процедури не більше 5-10 хвилин (час має підбиратися під кожного спортсмена індивідуально). Без підбору рекомендується максимальний час 7 хвилин.

Реабілітаційна методика - техніка вкладання на аплікатори Ляпко або обгортання аплікаційними стрічками найбільш перевантажених після тренування або змагань відділів. Фрагменти костюма надягають на частини тіла, які потребують відновлення. Слід задіяти від 15 до 60% поверхні тіла. Тривалість процедури 15-40 хвилин (час підбирається індивідуально в залежності від особливостей спортсменів).

Верхні і нижні відділи тіла можуть бути задіяні одночасно або послідовно (одна зона, а потім друга). Одночасно з верхнім плечовим поясом доцільно впливати на область голови і шиї. Також допустимо послідовний вплив: тулуб, плечовий пояс, голова.

Показання до застосування аплікаційних костюма Ляпко

Аплікаційний костюм це немедикаментозний метод оздоровлення, стимулюючий природні адаптивні можливості організму, нормалізує роботу всіх органів і систем, що сприяє відновленню життєвого тонусу, гарного настрою, працездатності.

 • Рекомендується застосування перед тривалими нарадами, переїздами, зміною часових поясів і т.д.
 • У спортивній медицині можуть бути використані як відновно-підготовча, передстартова і реабілітаційна методики.
 • В стадії ремісії, при захворюваннях і пошкодженнях опорно-рухового апарату, захворюваннях нервової, серцево-судинної системи, патології органів дихання, травлення.

Протипоказання до застосування аплікаційного костюма Ляпко:

Відносними протипоказаннями є:

 • гострі інфекційні захворювання;
 • загострення хронічних захворювань з підвищеною температурою тіла;
 • стан декомпенсації при захворюваннях серцево-судинної системи, легенів, печінки, нирок;
 • гострі тромбофлебіти;
 • хвороби крові та кровотворних органів в стадії декомпенсації;
 • гострі хірургічні стани;
 • різке виснаження;
 • порушення цілісності шкірних покривів;
 • психічні захворювання;
 • стани після перенесеного інсульту, інфаркту, високі цифри артеріального тиску, цукровий діабет - повне обгортання в аплікаційний костюм не застосовується, дозволяється часткове - на окремі проблемні частини тіла.
 • вік пацієнта старше 70 років при наявності явних ознак старіння - дозволяється часткове обгортання;
 • доброякісні і злоякісні захворювання.

При наявності доброякісних і злоякісних захворювань, багатоголкова терапія аплікаторами Ляпко застосовується тільки для лікування окремих симптомів (метод анальгезуючого впливу, зняття психо-емоційної напруги, поліпшення сну і т.д) на віддаленій ділянці тіла і обов'язково після консультації лікаря-онколог.

Висновки

Використання методик аплікаційного впливу Ляпко дозволяє значно інтенсифікувати тренувальний процес шляхом збільшення адаптаційних можливостей (здібностей) організму.

Наприклад: перед заняттями з великим навантаженням, спрямованих на підвищення швидкісних можливостей, рекомендується застосовувати елементи відновлювальної та передстартової методик аплікаційного впливу Ляпко. Вони полягають в наступному: за день до занять з великими навантаженнями (ефективніше - у вечірній час) слід обмотати аплікаційними стрічками практично все тіло, особливу увагу варто приділити тим ділянкам, які будуть найбільш задіяні в процесі майбутнього тренувального заняття. Процедура аплікаційного впливу повинна тривати близько 40-50 хвилин. У цей час відбувається релаксація, очищення, організм наповнюється енергією.

На наступний день, безпосередньо перед початком занять, слід зробити коротке обмотування, що триває в середньому 7-10 хвилин, з обов'язковим включенням тулуба, кінцівок і голови. Особливу увагу слід приділити м'язам, суглобам, зв'язкам, які будуть відчувати найбільші навантаження в процесі заняття. Для їх ефективного розігрівання можна виконувати характерні рухи, вироблені спортсменом під час тренувань. Після кожного тренувального заняття, в вечірній час, необхідно виконувати комплекс дій, описаний в розділі «Реабілітаційна методика», особлива увага повинна бути спрямована на групи м'язів і суглобів, які були найбільш задіяні протягом робочого дня.

Після зняття аплікаційних стрічок можна провести комплекс масажних заходів за допомогою масажера «Фараон» протягом 15 хвилин і більше. Такий масаж сприяє повному розслабленню м'язів, створює заспокійливий ефект. Короткий масаж (3-5-7 хвилин) безпосередньо перед заняттям, після комплексу, описаного в «передстартовій методиці», надає тонізуючу (стимулюючу) дію, замінює повноцінну розминку - м'язи розігріваються при порівняно малих фізичних зусиллях.

Правильне використання аплікаційного костюма, розумне поєднання аплікаційного впливу і дозованої гіпоксії-гіперкапнії надає потужний комплексний стимулюючий вплив на організм людини. Це проявляється загальним оздоровчим ефектом, нормалізацією роботи всіх органів і систем, стабілізацією діяльності нервової та імунної систем організму, підвищенням витривалості і працездатності.