П'яткова шпора

П'яткова шпора - один з симптомів прояву попереково- крижового остеохондрозу хребта і природженої або набутої патології, пов'язаної з підвивихом або неправильним формуванням взаємовідносин суглоба зі стопою, які завжди пов'язані з структурно- функціональними особливостями попереково-крижового відділу хребта і корінців, що проходять в цих зонах. Тому, відразу треба впливати на область попереку аплікатором або аплікаційними поясами. Час дії - 12-25 хвилин до відчуття приємного тепла.

Потім проводять процедури на область стопи.

Перша процедура: починати потрібно з прокатування області п'яти

"Валиком великим М", повертаючи стопу вправо, вліво, на протязі 3-5 хвилин, для того, щоб п'ята "звикла" до аплікатору, потім обкатують всю стопу, 5-7хвилин. Якщо турбує сильний біль в п'яті, працюють "Валиком лицьовим М" або "Валиком універсальним М". Після процедур можлива додаткова тривала (20-60 хвилин) фіксація маленького аплікатора або носіння аплікаційного пояса в попереково- крижовому відділі хребта.

Друга процедура: розпочинати завжди усі подальші процедури з п'яти, переходячи на стопу, поступово збільшуючи час дії з кожною процедурою, доводячи поступово до 30 хвилин.

У наступних процедурах поступово пробують впливати стопою на аплікатор з невеликим натиском, в положенні стоячи або сидячи.

Після першого сеансу, частіше після третього біль в п'яті посилюється - боятися не потрібно - це природна саногенетична (оздоровча) реакція організму.

Для зняття болю треба прикласти на 15-30 хвилин теплий компрес : Бішофіт 30 % (на 2 ст. ложки води + 1 ст. ложка Бішофіту) +1 ампула вітаміну В12 1.0 мл + 1 ампула анальгіну + 10 крапель димексида або компрес з 1,5 % морською сіллю: на 100 мл води+1,5 г солі.

Курс лікування 7-9-12 процедур до зменшення больових відчуттів, лікування можна повторити через 2-4 тижні. Також бажано додавати фізіопроцедури (ультразвук на п'яту, ампліпульс на поперек, лазеротерапія і так далі) після консультації і призначення фізіотерапевта.