Біль у попереку у вагітних

Багатьох жінок під час вагітності турбують болі в області попереку, спини й таза. Особливо часто подібні симптоми супроводжують другу половину вагітності. Це пов'язано з тими процесами, які відбуваються в організмі жінки під час росту плода. Через збільшення розміру живота у вагітної жінки зміщається центр ваги тіла. Намагаючись пристосуватися до цього, вона змушена усе більше прогинати спину в області попереку.

Незважаючи на поширеність болю в спині як явища, при вагітності він не повиннен розглядатися як її природня складова. Для того щоб вагітність протікала максимально комфортно, необхідно встановити причину виникнення болю в спині. 

Під час вагітності в організмі жінок виробляється гормон релаксин, який призводить до змін у кісткових зчленуваннях (хрящах, зв'язках), у тому числі в з'єднаннях кісток таза. У результаті такого своєрідного «розм'якшення» з'єднання кісток таза стають більш податливими, більш розтяжними, що полегшує проходження плода через щільне тазове кільце під час пологів.

Крім цього, в організмі майбутньої матері витрачається велика кількість живильних речовин, необхідних для росту й розвитку маляти, включаючи вітаміни й кальцій, які потрібні для нормальної роботи опорно-рухового й зв'язкового апарата. Їх необхідно постійно поповнювати, щоб не викликати різних захворювань, що проявляються, зокрема, у вигляді болів у спині й кістках таза. 

Часто болі спини, попереку й таза є симптомами хвороб опорно-рухового апарата або внутрішніх органів, що були до вагітності. Наприклад, болі в будь-якій ділянці спини можуть бути пов'язані зі сколіозом, остеохондрозом хребта, міжхребцевими грижами, панкреатитом, пієлонефритом, сечокам'яною хворобою (камінь у нирці рухливий і, травмуючи слизову сечовивідних шляхів, викликає біль). Як правило, такі болі провокуються тривалою монотонною роботою в незручному положенні або надмірним фізичним навантаженням, яке може виявитися у вигляді різкого болю, що перешкоджає нормальному розгинанню хребта.

Також можуть з'являтися почуття втоми, тяжкості, болю в ногах, їх набряки до кінця дня, відчуття печіння. Надалі може з'явитися варикозне розширення вен. У такій ситуації необхідна консультація лікарів для призначення відповідного лікування. Паралельно з іншими оздоровчими процедурами для полегшення болю в спині й у попереку, а також у профілактичних цілях можна застосовувати аплікатори Ляпка.

Прокочувати валиком «Великим» або «Універсальним» область спини, із захопленням нижньогрудного, поперекового відділу хребта й ніг. Час впливу зранку — 5–7 хвилин, увечері — 10–15 хвилин. Потім можна проводити укладання на аплікатор нижньогрудним і поперековим відділами хребта. У цьому випадку використовують аплікатори із кроком голок від 4,9 до 5,0 мм. (наприклад «Шанс» або «Ромашка»). Процедури проводити 2 рази на день.

При больовому синдромі в попереково-крижовому відділі для поліпшення кровопостачання матки й повноцінного розвитку плода — поперекова й крижова зони; вплив м'який, делікатний; бажано аплікатор з невеликим кроком (4,9–5,8 мм). Відчуття повинні бути комфортними.

На нижні кінцівки й стопи дуже ефективне застосування «Чарівної стрічки «Здоров'я» й устілок, час застосування від 15 до 40 хвилин. Їхнє застосування особливо результативне через змочені лікувальним розчином (відваром трав) марлеві прокладки.

У післяпологовий період для зняття хворобливих відчуттів під час скорочення матки обкатувати низ живота «Великим» або «Універсальним» валиком, час впливу 10–15 хвилин. Прокочувати легко, відчуття повинні бути комфортними. Можна надягати пояс «Малюк» або намотувати «Чарівну стрічку «Здоров'я».

Ці процедури також допоможуть відновити пружність шкіри й прибрати розтяжки.