Введення в рефлексотерапію

Східна медицина

Нині успіхи офіційної медицини безсумнівні. Одне з головних завдань, що стоять перед медициною – виявлення хвороби на ранній стадії, що дозволить лікувати людей набагато ефективніше. Як і раніше, проблемою медицини залишається розуміння того, що таке хвороба, які її причини і що потрібно зробити для того, щоб вона не виникла. Значний крок уперед сучасна медицина зробила тоді, коли лікарі зрозуміли, що лікувати окремий орган малоперспективно, тому що захворює весь організм, отже, треба лікувати організм в цілому. У зв'язку із цим підвищився інтерес до східної медицини, де лікування було орієнтоване саме на весь організм.

Медикам довелося зіткнутися з такими поняттями, як енергетичні меридіани та канали. Уявлення про організм не тільки як про фізичну, але і як про енергетичну систему, стало поступово входити до розуміння кожного лікаря. Згідно зі східною медициною, людина насамперед є енергетичною системою, що взаємодіє з усім світом. Подальший розвиток офіційної медицини призвело до усвідомлення, що у суті захворювання лежить зниження імунітету, і навіть основу онкологічних захворювань лежать порушення імунної системи. Імунна система пов'язана з енергетикою організму та залежить від неї.

Голкорефлексотерапія

Голкорефлексотерапія, мануальна терапія, фізіотерапія, психотерапія, гіпноз та деякі інші методи лікування відносяться до немедикаментозних.

Голкотерапевтичний метод (чжень-цзю терапія, чжень-укол, цзю-прогрівання) набуває дедалі більшої популярності. Він показав себе як ефективний спосіб лікування хвороб периферичної нервової системи та внутрішніх органів.

Голкорефлексотерапією можна вилікувати приблизно 250 захворювань.

Головна перевага методу в тому, що при лікуванні в організм не надходять хімічні речовини, це «екологічно чистий» метод лікування. Навпаки, тривале застосування та зловживання ліками може призвести до різних алергічних захворювань і навіть зруйнувати внутрішні органи. Метод чжень-цзю терапії широко застосовується у країнах Азії, Сходу.

Лікування не вимагає дорогого обладнання, спеціальних операційних блоків, дорогих ліків.

Він активізує захисні сили організму боротьби проти хвороб.

Наш організм має великий потенціал захисних сил, але, на жаль, вони можуть не виявлятися, залишатись тривалий час у «законсервованому стані».

В основі багатьох розладів серцево-судинної, дихальної, травної та інших систем лежать нервово-рефлекторні порушення, на які можна впливати рефлекторно, впливаючи на певні точки акупунктури.

Щоб змусити працювати приховані потенціали живих органів і тканин на організм впливають точковим масажем, голкотерапією, теплом сигари, що тліє, магнітом, психотерапією, гіпнозом та іншими методами.

Людина – це електрична система

Існують певні закони, яким підпорядковується рух електричного струму всередині організму людини.

Організм - це електричні системи, де існує:

  • генератор електрики. У тілі людини та тварини є свої «електростанції»: головний мозок, серце, сітківка ока, внутрішнє вухо, смакові рецептори тощо;
  • провідники, лінії електропередач: периферична нервова система, нервові гілки різної товщини;
  • об'єкти часткового поглинання біострумів («споживачі» біострумів): мозок, серце, легені, печінка, нирки, шлунково-кишковий тракт, залози внутрішньої секреції, м'язи тощо;
  • об'єкти повного поглинання біострумів, "поглиначі" баластової електрики у вигляді біологічно активних точок, розташованих під шкірою.

Вчення голкотерапії та прогрівання точок передбачає, що рух енергії в тілі людини здійснюється за меридіанами.

Вважається, що існує 12 парних меридіанів (на правій та лівій половинах тіла) та 2 непарних.

У сучасному понятті меридіан є траєкторією руху електрострумів по шкірі людини, з проходженням через всі акупунктурні точки, що належать даному меридіану.

За вченням Конфуція, весь світ складається з 5 першоелементів: Дерева, Вогню, Землі, Металу, Води.

Далі лікарі-філософи поділили 12 меридіанів по два і закріпили за елементом Дерево меридіани VB і F, за елементом Вогонь – чотири меридіани IG, C, TR, MC, за елементом Земля – меридіан RP та E, за елементом Метал – меридіани P та , за елементом Вода – меридіани R та V.

За стародавньою філософією У-Сін про 5 першоелементів, у природі відбувається вічний кругообіг елементів: Дерево при горінні народжує Вогонь, Вогонь плавить Землю (руду) і з неї створює Метал, металевою лопатою викопують колодязі та іригаційні споруди та отримують Воду. Вода вбирається корінням Дерев і дає нам життя. Дерева знову спалюють і кругообіг подій повторюється. Енергія Чи здійснює нескінченні круговороти по 12 меридіанам тіла. Помірне подразнення чутливих закінчень, зосереджених у певних точках шкіри, м'язів та інших тканин, нормалізує силу, рухливість та врівноваженість процесів збудження та гальмування.

12 меридіанів

На тілі кожної людини існує багато біологічно активних точок – меридіанів, які об'єднуються в енергетичний канал. За добу каналом проходить енергія для харчування органів фізичного тіла. У кожному меридіані енергія перебуває 2 години. Починає циркулювати енергія у меридіані легень з 3 до 5 годин. Потім енергія перетворюється на канал товстої кишки з 5 до 7 годин тощо. Максимум досягається в момент проходження енергії, мінімум через 12 годин. Знання максимуму та мінімуму перебування енергії в каналі важливе для вибору часу безпосереднього чи опосередкованого впливу на канал.