Крок голки

«Аплікатор з яким кроком голки краще?» — мабуть, чи не найчастіше запитання серед усіх, адресованих нам. Одразу уточнимо: КРОК голки — це відстань між голками аплікатора. Таке пояснення є на кожній упаковці, в інструкціях і, звичайно ж, методичних рекомендаціях щодо використання аплікатора.

Сімейство аплікаторів Ляпка — це велика кількість голчастих пристроїв, різних за розміром, формою, кроком, набором металів і способом фіксації. Відстань між голками в них коливається від 3,5 до 7,0 мм.

Як же визначити, який крок голки підходить саме вам?

Як рекомендують наші фахівці, крок аплікатора слід підбирати залежно від індивідуальної чутливості шкіри та необхідного ступеня інтенсивності впливу, орієнтуючись на комфортність відчуттів при аплікаціях.

  • Дітям, дорослим пацієнтам з підвищеною чутливістю або малим шаром підшкірно-жирової клітковини лікарі-рефлексотерапевти рекомендують використовувати аплікатори з більш густим кроком (3,5–4,9–5,0 мм).
  • Людям з нормальною статурою підійде КРОК 5,0–5,8 мм,
  • З великим шаром підшкірно-жирової клітковини — 6,2–7,0 мм.

Крок голки і вид аплікатора

Усі аплікатори за відстанню між голками можна розділити на 3 види:

  • делікатні — коли відстань між голками (крок) 3,0–4,9 мм;
  • універсальні — 5,0–6,1 мм;
  • інтенсивні (сильні) — 6,2–10,0 мм.

Варіанти застосування аплікаторів з різним кроком голки

Використовуючи будь-який аплікатор, можна при необхідності регулювати силу притиску, тиску на шкіру, отримувати як інтенсивну дію, так і делікатну. Маленьким дітям можна застосовувати аплікатори через складену в 2-3 шари марлю або пелюшку.

Аплікатори з відстанню між голками 3,5-4,9 мм – делікатної дії, 5,0-5,8 мм універсальної дії, але якщо посилити силу притиску, то можна отримати інтенсивну дію.

У комплекті з аплікатором «Ромашка М» йдуть спеціальні гумки із застібками для фіксації його на тілі та регулювання сили притиску.

Пластини аплікатора в поясі "Малюк", в поясі "Універсальний", в аплікаторі "Краплинка" кріпляться також на регульованих гумових поясах.

Використовуючи пояс «Чарівна стрічка «Здоров'я» - роблячи тугіше або послаблюючи витки, можна регулювати інтенсивність притиску.

Використовуючи аплікаційні валики з різним кроком голки, можна регулювати силу тиску під час прокочування.

Пацієнтам з підвищеним шаром підшкірно-жирової клітковини бажано застосовувати аплікатори інтенсивного впливу (відстань між голками 6,2-7,0 мм).

Але при підвищеній чутливості шкіри або адаптації організму, коли аплікаційна терапія застосовується вперше, для зменшення сили притиску і отримання делікатного або універсального впливу можна використовувати аплікатор через рідку бавовняну тканину або складену в 2-3 шари марлю.

Пацієнтам, які з різних причин не можуть лежати на спині або мають надмірну вагу (щоб уникнути сильного тиску тіла на голки аплікатора), процедуру можна проводити в положенні лежачи на животі. Для цього потрібно покласти аплікатор на спину і притиснути його вантажем (складеним у 2-4 шари махровим рушником, ковдрою або мішечком з піском), регулюючи силу притискання.

Аплікаційну терапію можна приймати і в положенні сидячи у кріслі, укладаючи аплікатор на необхідну зону на спині. Для кращого притиску до тіла на шийний та попереково-крижовий відділ хребта під аплікатор укладають махровий рушник у вигляді валика. Процедуру в положенні сидячи показано і пацієнтам, які з різних причин не можуть лежати на спині.

Таким чином, інтенсивність впливу обирається пацієнтом індивідуально за потребою та в різних вікових групах можуть застосовуватися аплікатори з різною відстанню між голками.

Висновки

Незалежно від того, який Ви обрали аплікатор, з яким кроком, найголовніша вимога: процедура не повинна викликати біль, а повинна приносити приємні, комфортні відчуття.