Крок голки

«Аплікатор з яким кроком голки краще?» — мабуть, чи не найчастіше запитання серед усіх, адресованих нам. Одразу уточнимо: КРОК голки — це відстань між голками аплікатора. Таке пояснення є на кожній упаковці, в інструкціях і, звичайно ж, методичних рекомендаціях щодо використання аплікатора.

Сімейство аплікаторів Ляпка — це велика кількість голчастих пристроїв, різних за розміром, формою, кроком, набором металів і способом фіксації. Відстань між голками в них коливається від 3,5 до 7,0 мм.

Як же визначити, який КРОК голки підходить саме вам?

Як рекомендують наші фахівці, крок аплікатора слід підбирати залежно від індивідуальної чутливості шкіри та необхідного ступеня інтенсивності впливу, орієнтуючись на комфортність відчуттів при аплікаціях.

Дітям, дорослим пацієнтам з підвищеною чутливістю або малим шаром підшкірно-жирової клітковини лікарі-рефлексотерапевти рекомендують використовувати аплікатори з більш густим кроком (3,5–4,9–5,0 мм).

Людям з нормальною статурою підійде КРОК 5,0–5,8 мм, а з великим шаром підшкірно-жирової клітковини — 6,2–7,0 мм.

КРОК голки і ВИД аплікатора

Усі аплікатори за відстанню між голками можна розділити на 3 види:

— делікатні — коли відстань між голками (КРОК) 3,0–4,9 мм;

— універсальні — КРОК 5,0–6,1 мм;

— інтенсивні (сильні) — 6,2–10,0 мм.

Разом з тим, використовуючи будь-який аплікатор, можна при потребі відрегулювати силу притиску, тобто тиску.

Наприклад, якщо аплікатор універсальний, то тиск на голки частіше середній, але за бажанням силу впливу можна регулювати силою притиску. Тому в різних вікових групах можуть застосовуватися різні аплікатори.

Для зменшення ж сили притиску краще використовувати аплікатор через ріденьку бавовняну тканину або складену у 2–3 шари марлю. Також можна не лягати на аплікатор усією вагою тіла, а проводити укладку, лежачи на животі й поклавши голчастий пристрій на спину. При цьому аплікатор можна притиснути складеним у 2–4 шари махровим рушником, ковдрою або мішечком з піском, регулюючи навантаження.

Інтенсивність впливу обирається пацієнтом індивідуально за необхідності.

Якщо необхідний здебільшого ніжний вплив, то застосовують аплікатори делікатні. Для отримання більш інтенсивного впливу цим аплікатором потрібно посилити тиск на нього.

Пацієнтам із підвищеним шаром підшкірно-жирової клітковини бажано застосовувати аплікатори інтенсивного впливу. При необхідності зменшення сили притиску — застосовувати аплікатори за вищеописаною методикою.