Cонячні опіки

Нерідко, захопившись роботою на грядці під палючим сонечком або розморячись на пляжі, ми не помічаємо, як уже встигли обгоріти. Неймовірно, але аплікатор Ляпко і тут прийде на допомогу!

Досвід лікарів популярних санаторіїв Криму показав, що почервоніння та набряк шкіри зникають безслідно при застосуванні багатогольчастої терапії. Достатньо лише півгодини полежати на плоскому аплікаторі. При цьому чим швидше розпочати лікування, тим краще ефект. Ось що розповідає лікар ЛФК, мануальний терапевт, масажист санаторію «Дружба» (м. Євпаторія) Тетяна Мациборко:

«Аплікаційну терапію застосовую у своїй практиці з 2001 року. Всім пацієнтам перед сеансом масажу, мануальними техніками проводжу аплікаційну терапію: викладаю на аплікатори на 15-30-40 хвилин та більше. Деякі засинають під час процедури та сплять 1,5 години. Використовую "Килимок Великий", "Ромашку", "Квадро", чим більше за площею, тим ефект краще. Широко використовую валики. Хочу поділитись своїм досвідом лікування при сонячних опіках. До мене звернувся відпочиваючий з м. Москва із сильними болями у попереково-крижовому відділі хребта («прострілило» спину прямо на пляжі в перший день відпочинку), із сонячним опіком спини 1-2 ступеня, ознобом, підвищенням температури тіла до 37,4 градусів . Потрібно було поставити хребці на місце, але через сильний опік, спека тіла доторкнутися до нього було неможливо. Тоді я поклала пацієнта на аплікатор «Килимок Великий», на 40 хвилин, на якому він заснув. Яке ж було моє здивування, коли після зняття аплікатора пішли почервоніння шкіри та набряк, я зробила маніпуляції та поставила хребці на місце. Увечері температура тіла була нормальною, біль у спині зменшився, ходив самостійно. Через кілька днів такого лікування пацієнт повністю відновився та продовжив відпочинок. Тепер я широко застосовую і рекомендую аплікаційну терапію при сонячних опіках, і що швидше розпочати лікування, то результат краще». Через кілька днів такого лікування пацієнт повністю відновився та продовжив відпочинок. Тепер я широко застосовую і рекомендую аплікаційну терапію при сонячних опіках, і що швидше розпочати лікування, то результат краще». Через кілька днів такого лікування пацієнт повністю відновився та продовжив відпочинок. Тепер я широко застосовую і рекомендую аплікаційну терапію при сонячних опіках, і що швидше розпочати лікування, то результат краще».

Слід пам'ятати, що сильні опіки, що супроводжуються пухирями на шкірі, головним болем та помутнінням свідомості вимагають звернення до лікаря!

Не можна не забувати і про народні засоби допомоги шкірі, що обгоріла на сонці. Знімуть запалення та зменшать жар маски з тертої сирої картоплі, вівсяних пластівців, оливкової олії, кефіру та сметани. Підійдуть і аптечні засоби від опіків.

Швидко відновить організм та правильне харчування. Потрібно вживати продукти, які містять природні антиоксиданти. Наприклад, блокують дію вільних радикалів зелений чай чи гранатовий сік.

Будьте здорові! Засмагайте, але не обгоряйте!