Доставка
Оплата
Гарантія

ua ru en
(095) 372-44-41
(067) 622-70-00
(063) 591-44-45
Інтернет-магазин
(044) 489-93-51 Київ

Болі в спині

Болі в спині або попереку знаходяться серед найбільш частих скарг пацієнтів у загальномедичній практиці. Вони посідають друге місце (після респіраторних захворювань) за частотою звернень за медичною допомогою.

Причини болю в спині

Існує безліч станів здоров'я людини, які призводять до появи болів у хребті (спині й попереку). Деякі з них є вродженими, як спіна біфіда (Spina Bifida), інші формуються з віком (остеохондроз, спондильоз, спондилоартроз, остеопороз і т.д.). Однак більшість причин болю в хребті (спині й попереку) у працездатного населення пов'язані за своїм походженням з однотипними фізичними навантаженнями на роботі (сидіння за кермом в автомобілі або сидяча робота за комп'ютером) і травмами хребта.

Болі в хребті (спині й попереку) зустрічаються набагато рідше в осіб, які ведуть спортивний спосіб життя. Профілактиці розвитку остеохондрозу хребта й появи болю в хребті (спині й попереку) сприяють насамперед самостійні заняття гімнастикою, спорт, активний відпочинок. Це знімає денну завантаженість тих самих м'язів, зв'язок і суглобів поперекового відділу хребта..

Біль у спині — своєрідна розплата людства за прямоходіння, коли найбільше навантаження лягає на поперековий відділ хребта, що несе основний тягар маси людського тіла. Згубний вплив на хребет мають і гіподинамія, неправильне харчування, ожиріння, стреси.

Біль у спині можна розділити на первинний й вторинний.

Причини первинного болю — патології хребетного стовпа — дистрофічні й функціональні зміни в суглобах хребців, міжхребцевих дисках, м'язах, сухожиллях, зв'язках.

Вторинні болі пов'язані із травматичними ураженнями хребта, пухлинними й інфекційними процесами, захворюваннями внутрішніх органів, у тому числі органів малого таза в жінок, остеопорозом та іншою патологією. Це своєрідний сигнал тривоги про негаразди в організмі. У болю в попереку безліч причин, не обов'язково пов'язаних із патологією хребта. Особливо поширені причини постійного болю в попереку — доброякісні й злоякісні захворювання тазових органів у жінок і чоловіків (ендометріоз, міома матки, дисменорея, запальні захворювання яєчників, ураження великих судин, нирок, хронічний простатит, деякі хвороби нервової системи).

Загальні причини виникнення болю в хребті (спині й попереку) включають у себе:

 • м'язовий спазм (гострий або хронічний);
 • протрузія або грижа міжхребцевого диска (з можливим ущемленням нерва); 
 • дегенеративні процеси хребта (остеохондроз, спондильоз, спондилолістез);
 • хвороба Шеєрмана–Мау;
 • хвороба Бехтерева;
 • стеноз хребетного каналу;
 • сакроілеїт (запалення крижово-клубового зчленування);
 • артроз крижово-клубового зчленування;
 • артроз міжхребцевого суглоба (спондилоартроз) і т.д.

Болі в попереку можуть виникнути, якщо ви:

 • Проводите багато часу за кермом автомобіля або комп'ютером.
 • Займаєтеся динамічною фізичною працею з різкою зміною положення тіла (особливо якщо ваша спеціальність пов'язана з важким фізичним навантаженням).
 • Надмірно навантажуєте себе в тренажерному залі або фітнесі-клубі. Будьте дуже обережні, якщо почали тренуватися нещодавно!
 • У вас переважно сидячий (офісні працівники) або стоячий (продавці, офіціанти, працівники вуличної реклами, хірурги) спосіб життя.
 • Захоплюєтеся дачними роботами. 
 • Страждаєте надлишковою вагою.

Додатковий ризик для жінок:

 • Ви вагітні або недавно народили.
 • Досягли постменопаузи, що сприяє розвитку остеопорозу.

Найбільш часта причина виникнення болю в попереку — остеохондроз хребта, який проявляється в результаті ущемлення нервових корінців, що відходять від спинного мозку на тому або іншому рівні.

Болі в попереку при поперековому остеохондрозі

Болі в попереку при остеохондрозі можуть підсилюватися при кашлі й чханні, при будь-яких рухах, особливо при нахилах тулуба вперед. Разом із болем у попереку поперековий остеохондроз може проявлятися порушенням чутливості окремих ділянок шкіри або м'язів нижньої половини тулуба й ніг, ослабленням або зникненням сухожильних рефлексів ніг. Як правило, при остеохондрозі спостерігається викривлення поперекового відділу хребта. Залежно від площини, у якій відбувається викривлення, розрізняють сколіози (викривлення вправо або вліво), лордози (вигин уперед) і кіфози (згладжування поперекового відділу або навіть вигин його назад).

У тому випадку, якщо при остеохондрозі відбувається защемлення спинного мозку, спостерігається порушення сечовипускання або дефекації, а також порушення чутливості сечового міхура або статевих органів.

Найбільш часто поперековий остеохондроз проявляється радикулярними болями — тобто такими, що розвиваються в результаті защемлення нервових корінців, які відходять від спинного мозку на тому або іншому рівні.

Один із широко відомих поперекових синдромів — люмбаго.

Болі в попереку при люмбаго

Люмбаго (lumbago; лат. lumbus — поперек; синонім — простріл) — це напад раптового й різкого болю, а також перенапруження м'язів у поперековій області. Виникає, як правило, у момент фізичного навантаження або після нього, провокується перегріванням і наступним охолодженням тіла. Раптово упродовж декількох хвилин або годин з'являється різкий біль, який ніби прострілює («простріл»), іноді він носить пекучий характер, немов розпирає («начебто кіл застромили в поперек»).

Болі в попереку при люмбаго з'являються в початковій стадії дистрофічного процесу в міжхребцевому диску, студенисте ядро якого втрачає пружність і розпадається на окремі фрагменти. Фрагменти ядра при фізичній напрузі й рухах хребта натискають на фіброзне кільце, що містить чутливі рецептори. Подразнення рецепторів у сегменті хребта є причиною болю, рефлекторних реакцій і тонічної напруги м'язів поперекової області.

Характер різкого раптового болю у попереку — рвучкий, пульсуючий, проколюючий, прострілюючий. Хворий не може розігнутися, м'язи спини напружені. Найменший рух, кашель або фізична напруга загострюють біль. Натискання на поперек завдає болю. Під час нападу людина стає безпомічною, застигає у вимушеній позі, будь-яка спроба руху підсилює біль, розвивається спазм м'язів поперекової області. Тривалість болю в попереку — від декількох хвилин до декількох годин і діб. У спокої й у положенні лежачи на твердій поверхні гострий біль стихає. Іноді сильний біль зникає так само раптово, як і з'явився. У цьому випадку у хворих виникає відчуття, що в попереку «щось встало на місце».

При повторних нападах люмбаго болі нерідко з'являються в задній або задньозовнішній поверхні стегна або гомілки (люмбоішіалгія), що вказує на залучення в патологічний процес відповідних спинномозкових корінців.

Ішіас розвивається в результаті защемлення корінця, розташованого трохи нижче, ніж при люмбаго.

Болі в попереку при ішіасі

Ішіас (грец. ischiás, від ischíon — таз, стегно, множина ischía — сідниця), попереково-крижовий радикуліт, захворювання корінців попереково-крижового відділу спинного мозку й (переважно) сідничного нерва.

Цей нерв є найбільшим в організмі людини. Він бере свій початок на п'ятьох різних рівнях спинного мозку в поперековому відділі хребта, відділі, що несе на собі основне навантаження. Потім сідничний нерв спускається вниз по нозі, розділяючись на більш дрібні нерви, які йдуть у стегно, коліно, гомілку, гомілковостопний суглоб, ступню й пальці. Через велику довжину сідничного нерва і його тісний зв'язок з багатьма органами, захворювання сідничного нерва зустрічаються дуже часто.

Біль при ішіасі буває найрізноманітнішим. Серед можливих різновидів болю й відчуттів зустрічаються стріляючий біль, печіння, поколювання, «мурашки» й оніміння одночасно. Біль при ішіасі може бути такий жорстоким, що пацієнт не може спати або виконувати такі необхідні дії, як сидіти, стояти, ходити, нахилятися або повертатися.

Прострілюючі болі виникають у сідниці й по задній поверхні ноги, як правило, на одній стороні тіла. Як і при люмбаго, вони підсилюються при зміні положення тіла. На нозі виявляються особливо хворобливі для дотику ділянки — це кісткові виступи по нижньому краю сідниці й в області коліна. Разом із цим виявляються хворобливі вузлики в самих м'язах стегна й гомілки.

Напади люмбаго й ішіасу схильні повторюватися протягом життя. Тому дуже важливо виявити тип навантаження або положення тіла, які провокують їхню появу. Це дозволить запобігати розвитку нападів. Гострі прояви захворювань купіруються анальгетиками, знеболювальними блокадами в область хребта, а також спеціальними прийомами по розтягненню хребта й сідничної області. Лікування синдрому повинно бути комплексним.

Болі в попереку при захворюваннях нирок

Біль у поперековій області є одною з характерних ознак захворювання нирок.

Для патології нирок характерний постійний «тупий» ниючий біль у реберно-хребетному куті з боку хворої нирки. Часто біль іррадіює («віддає») у підребер'я, область пупка й нижній відділ живота. Описаний біль обумовлений швидким розтяганням ниркової капсули, наприклад, при набряку на тлі гострого пієлонефриту або заблокованого сечоводу. Тим часом багато захворювань — хронічний пієлонефрит, гідронефроз, злоякісні пухлини й полікістоз нирок — протікають без болю, оскільки супроводжуються дуже повільним розтяганням ниркової капсули.

Лікування болів в спині

Враховуючи, що один і той самий симптом може бути наслідком різних захворювань, будь-яке лікування слід починати з візиту до лікаря й установлення точного діагнозу.

Для зняття гострого болю, у якості додаткового оздоровчого засобу й для профілактики болів у спині й попереку, можливе застосування аплікаторів Ляпка. Вони впливають на шкірні рецептори, точки й рефлекторні зони, викликаючи адекватні реакції організму. Включають імунну систему в роботу, дають їй додаткові сили для успішної боротьби із хворобою. Стикаючись зі шкірою, голки аплікатора стимулюють викид внутрішніх ліків людини, включаючи в роботу «внутрішнього доктора» людини.

При неврологічних симптомах остеохондрозу хребта найчастіше лягають спиною на аплікатори, розташовані уздовж усього хребта. При гарній переносності аплікатори можна розташувати по всій площі шиї, спини, попереку й таза. Хронічні радикуліти із тривалим загостренням і випаданням функцій припускають лікування тривале, упродовж декількох місяців, по 3 курси, з перервами на 1–2 тижні..

Аплікатор для спини - який вибрати

Області оніміння й болю, а також прилеглих до них зон, додатково можна обкатувати за допомогою аплікаторного валика, а також довгостроково носити маленькі аплікатори в точках максимального болю (поперекова область уздовж сідничного нерва).щного нерва).

При неврологічних симптомах остеохондрозу хребта найбільш ефективним є комплексне лікування. Аплікацію зазначених зон і точок рекомендується поєднувати із застосуванням кремів, зі звичайним масажем або масажем за допомогою масажера «Фараон». При відсутності протипоказань доцільно поєднувати аплікацію із сеансами мануальної терапії у фахівця, що володіє цим методом.

Завершити сеанс краще аплікацією стоп (5–10 хвилин), використовуючи устілки «Устілка Плюс».

При хронічному перебігу й для профілактики остеохондрозу попереково-грудного, попереково-крижового відділів хребта рекомендоване носіння маленьких аплікаторів і аплікаторних поясів у місцях найбільших болів (поперек, сідничний нерв) .

Після аплікацій рекомендоване використання мазей із розігріваючим, знеболювальним ефектом природного рослинного походження.

Багатоголчаста терапія аплікаторами Ляпка добре сполучається практично з усіма видами фізіотерапевтичного лікування..

Гарний лікувальний ефект досягається тільки при правильному виконанні рекомендацій та індивідуальному доборі зон і методів впливу.

0
Зворотний дзвінок
Менеджер Анна

+38 (095) 372-44-41
+38 (067) 622-70-00
     9:00-17:00 пн.-пт.


Дякую за звернення, ми скоро Вам зателефонуемо!


Замовити