Доставка
Оплата
Гарантія

ua ru en
(095) 372-44-41
(067) 622-70-00
(063) 591-44-45
Інтернет-магазин
(044) 489-93-51 Київ

Дітям

Чимало педагогів і психологів наголошують на важливості полісенсорного сприйняття навколишнього світу дитиною. Активне залучення всіх аналізаторів — зорового, слухового, нюхового, смакового, тактильного — формує більш повну та яскраву картину світу, відточує навички взаємодії з ним. Навчити дітей усвідомлено користуватися всіма органами чуттів є дуже важливим завданням у дошкільному періоді.

Руки людини здатні розрізняти форму предметів, розмір, вагу, фактуру поверхні, температуру. Кожен з предметів навколишнього світу має безліч тактильних ознак: м'якість — твердість, гладкість — шорсткість, ламкість — міцність, легкість — тяжкість, рихлість — пружність. Також їм притаманні ступені гнучкості, липкості, слизькості, пухнастості та колючості — усі ці характеристики людина може відчути за допомогою тактильно-м'язового чуття. Але мало хто про це замислюється, ще рідше — використовує у своїй діяльності. Винятки становлять люди творчих професій, ремісники, чия діяльність пов'язана з точними налаштуваннями тактильного апарату. Розвиваючи в дітей увагу до дотиків, до відчуттів у тілі, можна навчити їх розуміти своє тіло, його потреби.

У наші дні багато людей живуть у напруженому ритмі. У світі суєти, гонитви за матеріальними благами, негативних переживань... І, як наслідок, з'являються хвороби. Повертаючись до тілесних відчуттів, задовольняючи фізичні та динамічні потреби, ми піклуємося про себе й живемо більш повно. Наше тіло — дуже добрий порадник. Слухаючи його та забезпечуючи свій комфорт, можна уникнути багатьох неприємних ситуацій і навіть хвороб.

Крім того, розвиток тактильного аналізатора неодмінно супроводжується розвитком інших, пов'язаних з ним центрів мозку, утворюються нові нейронні зв'язки. При стимуляції чутливості шкіри й дрібних м'язів руки розвиваються моторні, мовні, когнітивні функції, аналітичне сприйняття, координація рухів і багато іншого. Пропонуючи дитині для маніпуляції різний за фактурою, структурою та формою матеріал, дорослі допомагають їй вивчати характеристики предметів, поповнювати словниковий запас, відчувати себе більш впевненою в навколишньому світі, розвиватися гармонійно.

5 років тому була розроблена методика використання пристроїв аплікаційних Миколи Григоровича Ляпка для дітей дошкільного віку. У ній брали участь медики, психологи, педагоги та, звичайно ж, діти. Упродовж цього часу методика вдосконалювалася та розширювалася. Спочатку пристрої аплікаційні Ляпка використовувалися для розвитку тактильного аналізатора й загартовування. Пізніше було відзначено позитивний вплив на психіку дітей, у тому числі й з особливостями розвитку.

Питання фізичного та психічного здоров'я дітей у нашій країні стоїть особливо гостро, і дана методика може бути складовою частиною реагування на проблему.

Проект «Їжачки та діточки» — це програма з оздоровлення дошкільнят за допомогою пристроїв аплікаційних Ляпка (ПАЛ).

В основі оздоровчо-профілактичної програми «Їжачки та діточки» лежить стимуляція тактильного сприйняття дитини, що разом з фізичною, духовною, соціальною, емоційною, інтелектуальною складовими сприяє гармонійному розвитку особистості. Чим більш різноманітну інформацію отримує тактильний аналізатор, тим більш гнучкою й лабільною формується психіка дитини. Так склалося, що люди вважають еталоном «гарності» усе м'яке та пухнасте, і як негатив сприймають колюче («колючий характер», «наїжачився, як їжак»). Таке стереотипне ставлення — однобічне й обмежує розвиток. Дитина, яку виховують в тепличних умовах, у коконі з гіперопіки та комфорту, виростає, не маючи можливості долати труднощі, зі слабкою пристосованістю, все це супроводжується частими захворюваннями. Навпаки, подолання труднощів загартовує тіло й дух, дозволяє дитині набути впевненості в собі, самостійності. Діти інтуїтивно відчувають це і, як правило, із задоволенням виконують поставлені дорослими завдання для розвитку, навіть якщо такі завдання супроводжуються певним фізичним дискомфортом. У даній програмі йдеться про звикання до колючих пристроїв аплікаційних Ляпка.

​Символ програми «Їжачки та діточки» — Їжачок — енергійний, сміливий, урівноважений, допитливий. Він готовий допомогти кожному, здатний подбати про себе та може сказати «ні», якщо щось не подобається. Цими якостями характеру Їжачок і буде ділитися з дітлахами.

Дитячі дошкільні установи, що бажають взяти участь у даній програмі, роблять заявку, отримують методичний посібник, набір пристроїв аплікаційних Ляпка різних видів, методичну, медичну та інформаційну підтримку.

Програма включає в себе переважно роботу з педагогами та складається з трьох етапів:

— ознайомлення з пристроями аплікаційними Ляпка й особливостями їх впливу;

— два семінари-практикуми з вивчення методики та відпрацювання навичок застосування пристроїв аплікаційних Ляпка;

— майстер-класи з дітьми та педагогами груп дитячого садка, які беруть участь у проекті.

Також у програму входить семінар для батьків «Щоб діти не хворіли» з профілактики грипу та ГРВІ, формування здорового ставлення до себе, свого тіла та світу навколо, створення сприятливого фону в просторі сім'ї.

Фіналом програми є проведення спільного сімейного свята здоров'я.

 

0
Зворотний дзвінок
Менеджер Анна

+38 (095) 372-44-41
+38 (067) 622-70-00
     9:00-17:00 пн.-пт.


Дякую за звернення, ми скоро Вам зателефонуемо!


Замовити